Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Najnowszy numer Do rzeczy historia. Też zacząłem ostatnio dość intensywnie czytać książki Suworowa. Sporo rzeczy od niego napisałeś w tym temacie Tongue A wracając do pytania: jak wygląda członkostwo MW? są jakieś spotkania organizowane? myślę nad wstąpieniem w przyszłym roku.
Reply
nie stać mnie na papierówki, zrób zdjęcia i wrzuć tutaj Smile
Zależy, gdzie mieszkasz. Nasze struktury są potężne, jak chcesz jakieś szczegółowe info, to gg 13836748
Reply
Nie mam kabla USB Sad
Nie posiadam GG, mieszkam na śląsku, w okolicach Katowic.
Reply
"Nasze struktury są potężne" You made my day!
Reply
Doszedłem do wniosku, że są nawet plusy tego, że Polska jednak nie wyszła z tej wojny zwycięsko/ że wojna w ogóle się odbyła.
No powiedzmy, że Polska szybko wygrywa, już w 1939, bo Francuzi ruszyli się zza Maginota i Brytyjczycy zastosowali blokadę morską, której Kriegsmarine, wtedy jeszcze nie tak silne, nie dało rady. Ale ale, i tu się rodzi problem. Polacy owszem, dostają strefę okupacyjną- Śląsk, Pomorze i ziemię lubuską (alianci stanowczo sprzeciwialiby się ewentualnej aneksji, Polacy dostali tylko Prusy). Jednak tu pojawia się problem, którego nie widzi większość śniących o zwycięstwie Polski- Ponad 1/3 obywateli Rzeczypospolitej to byli Ukraińcy, niepatrzący na to, że lepiej być w granicach Polski niż ZSRR i buntujący się, no i Żydzi z którymi Polacy się nie lubili. Łatwo sobie można wyobrazić zamieszki na Kresach, możliwe że nawet zamachy dokonywane przez Ukraińców na polskich dygnitarzach. (Nie mów tu, że Ukraińców ktoś sobie wymyślił, chodzi mi o tych, co myśleli że nimi są, więc czy są na prawdę to mało ważne.)
Na dodatek po parunastu latach ludzie mieliby dość pełnych ucisku rządów sanacji i w polityce pokiełbasiłoby się gorzej niż było. Już przed 1939 w Sejmie był za przeproszeniem burdel, gorszy nawet niż teraz, okładali się czasem po głowach przecież...
Polska, zacofana wobec zachodniej Europy, zżerana od Wschodu przez rebelie i niestabilna politycznie nie byłaby dziś krajem lepszym niż dzisiaj, przynajmniej według mnie. Większa, ale mniej bezpieczna do życia i pogardzana przez własnych sojuszników publicznie- z powodu prześladowań na Żydach i innych represyjnych działaniach.
Co o tym sądzisz? Jak ty sobie wyobrażasz Polskę, gdybyśmy wygrali/wojny by nie było? Umiesz tworzyć fajne wizje, więc opowiadaj. :3

---
Reply
Odpowiem Ci na to za parę dni, okej? Musisz dać mi czas dojść do siebie, bo to, gdzie byłem i co robiłem na MN wymaga trochę czasu do ogarnięcia.
Reply
Powiem tak... Dużo zawdzięczamy okupacji niemieckiej, bo (mówiąc o gospodarce) więcej wniosła pożytku niż szkód. Niemcy w przeciwieństwie do ZSRR dbali o zdobyte polskie tereny, prowadzili ekstensywną gospodarkę i zadbali również o lesistość, głównie dlatego, że sądzili iż terenów już nie odzyskamy. Smile
Reply
Do tematu wrócimy niebawem, natomiast ja chcę z trochę innej beczki.

Nie chcę zakładać osobnego tematu na tą dyskusję, więc pytam was tutaj: Byliście na MN 11.11? Jak wrażenia? Wasze zdanie? Co rzucało się w oczy (poza koktailami Mołotowa rzucanymi przez lewaków)?
Reply
Oprócz koktajlów Mołotowa rzucanych przez lewaków w oczy rzucały mi się race i kamienie rzucane przez nacjonalistów w policję.

http://gifsound.com/?gif=http%3A%2F%2Fin...bw&start=0
---
Reply
Jeszcze jakieś przemyslenia/zdanie? Chciałym poznać waszą opinię, zanim napiszę coś od siebie
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)