Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
5.O dywizjonie 303 tak jednak nie myślę.
6.Sztukasy latały w 39. Big Grin
7.Nigdy nic nie wiadomo.
8.W sumie może masz rację. ^^
Reply
Photo 
Wiesz, problem jest w tym że polska armia była w rozsypce. A walka na dwa fronty jest bardzo ciężka.
Partyzantka jako taka była. Ale co z tego.

4) mobilizacje były, aż 2. Z jednej stroni nasi piechurzy wracali do domu a z drugiej szli do "kluczowych punktów strategicznych". Dlaczego aż 2 ? A dlatego iż Alianci nas tak zamotali.

7) Prawda, armie alianckie by nam nie pomogły ponieważ były za słabe. A największe nadzieje pokładaliśmy we francuzach i anglikach...

_
Reply
Question 
Postawiłem tylko hipotezę, nie stwierdzałem co by się zdarzyło.
Po drugie Niemcy trzymali 90% wojsk na froncie wschodnim. Zakładając że by skoncentrowali się tylko na nim to powojowali by z 3-4msc. dłużej. Jak ruszyła kontrofensywa radziecka i ich produkcja to Niemcy już były przegrane. To była jedynie kwestia czasu.

Co Metro i postapokaliptyczne bzdety mają do siły rażenia bomby atomowej?
Zrzucenie bomby atomowej na te miasta zmusiło Japońców do natychmiastowej i bezwarunkowej kapitulacji - czy zbombardowanie Tokio dało by taki skutek? No i rodzi się pytanie co w ujęciu ogólnym było bardziej tańsze, prowadzenie wojny dalej czy zrzucenie bomby atomowej.
Po drugie to całkiem logiczne że zbombardowanie Tokio było tańsze, bo bomba atomowa została dopiero co wynaleziona i zbudowana(ogromne koszty). Amerykanie raczej nie nastawiali się że zrzucą bombę atomową tylko na Japonię a potem przestaną jej używać. To był(jest) wynalazek na długie lata.
I Amerykanie pokazali swój argument ZSRR. Np. W Iranie użyli szantażu (46' rok) i Rosjanie wycofali się w ciągu 24h.

Zagiąłeś mnie z tym że USA i ZSRR walczyli razem z Japonią. ZSRR włączył się do wojny bo chciał zdobyć jakiekolwiek terytoria. Inaczej mówiąc nie pomógł Ameryce a raczej zabrał jej trochę ziem.
Reply
Niemcy w 44 trzymały na zachodzie jakąś 1/4 wojska. Wiadomo, że wcześniej było tego dużo mniej, ale gdy dostajesz po dupie i musisz jeszcze potrzebnych żołnierzy wysyłać na inny front to nie jest zbyt ciekawie. Był też front włoski, na który również trzeba było wysłać żołnierzy...

Bomba atomowa ma efekt psychologiczny, ale zniszczenia spowodowane przez te, które mieli amerykanie pod koniec wojny nie były duże... Konwencjonalny nalot spowodowałby podobne straty. Tylko ten efekt, że możesz wyparować w mniej niż sekundę i "epickość" samego wybuchu miały ogromny efekt psychologiczny.

Walczyli razem. Teoretycznie ZSRR wyniosło z tego więcej korzyści terytorialnych niż USA(te kilka wysepek, które i tak szybko stracili).
Reply
Potwierdziłeś tylko, że bomba atomowa miała ogromny wpływ na kapitulację Japonii (efekt psychologiczny). Wcześniej skończona wojna = mniejsze koszty.

Słyszałeś może o wyspach Kurylskich? Do dzisiaj Rosja i Japonia toczą o nie spór.
Reply
Video 
Jakby nie patrząc Rosja była nie do pokonania, jeśli straciła żołnierza to automatycznie zastępował go kolejny nowicjusz.
Reply
Rosjanie atakowali bardzo licznie. Większość ich wojsk była bardzo słabo wyszkolona. Zalewali wroga wojskiem.
Reply
Information 
Odświeżam i proszę o polecenie ciekawych książek historycznych. Cenię sobie Suworowa, czytałem Samobójstwo i jestem w trakcie Specnaz.
Reply
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum24/czaszkassaw..jpg
http://strony.aster.pl/czaszka/photo/czaszka-01.jpg

Mam coś dla was na rozkminę. Smile
Reply
Nie kminie Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)