Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Ostatnio słyszałem, że w '33 Pilsudski chciał zaatakować Niemcy razem z Francją, żeby zniszczyć Hitlera puki był słaby. Francja się nie zgodziła i wiadomo jak to się skończyło kilka lat później.

Piłsudskiego nazywasz Austriackim agentem? O_O
Reply
Zdrajca Polski, człowiek, który zniszczył Rzeczpospolitą odzyskaną z takim trudem...

Quote: To, na co patrzą oczy nasze, nie jest jeszcze Polską. Nie o takiej śniły wielkie serca poetów naszych, nie za taką cierpiały, walczyły i ginęły pokolenia. (…) To jest dopiero Polska Piłsudskiego, Judeo-Polska. Naród polski do władzy w niej jeszcze nie doszedł. Polskę prawdziwą trzeba dopiero zdobyć i zbudować. W walce o nią niech się hartuje dusza pokoleń. Od udziału w tej walce nie zwalnia nikogo ani wiek, ani stanowisko społeczne, ani przynależność lub nieprzynależność do partii. Trzeba ją zacząć od zwycięstwa nad sobą, od pokonania własnej słabości.

Eligiusz Niewiadomski
Reply
Francuzi byli tą propozycją przerażeni. Ironia losu- II wś wybuchła z winy pacyfistów(Francja)

Earendur:
Piłsudski nie zniszczył polski, tylko jego następcy.

Atplus: Gdy Warszawa wysłała propozycję ataku na III rzesze, Francuzi byli przerażeni. Oczywiście Niemcy nie mieliby szans na obronę.

Atminus:
chodzi o pacyfistów czy Piłsudskiego?
Reply
Przecież to on ją odzyskiwał... -.- Autor książki jest pewnie fanatycznym fanem Dmowskiego i pluje na Piłsudskiego. Gdyby to była książka fana Piłsudskiego to pluliby na Dmowskiego. Norma. Wiadomo, że jest pełno zwolenników jednego i drugiego, którzy naginają historię do swoich potrzeb.

Fireelem:
Najlepiej siedzieć za linią Mażinota i dać się drugi raz złapać na ten sam fortel z atakiem przez Belgię. -.-
Reply
xD Eligiusz Niewiadomski nie napisał żadnej książki, natomiast odważył się na fantastyczny, wspaniały czyn- pozbawił życia socjalisty i lewaka, Gabriela Narutowicza. To, co zacytowałem to fragment jego przemówienia zatytułowanego "Do wszystkich Polaków". Więc nie można mówić, że był gołosłowny, skoro postanowił oddać zycie za przekonania Wink
Odzyskiwał... Ciekawe, kiedy i w jaki sposób. Bo ja sobie przypominam tylko pozbawienie Polaków wolności w zamachu majowym, co było odebraniem Polakom Polski...po 123 latach niewoli... A, no i jeszcze obozy dla przeciwników politycznych, gdzie policja zakatowała wielu wspaniałych, inteligentnych młodych narodowców.
Reply
On najpierw tworzył tą Polskę. Przecież legiony, czyli zalążek polskich sił zbrojnych, były jego dziełem. W nich szkoliła się kadra oficerska, która potem walczyła w wojnie polsko-bolszewickiej, a część nawet w II wojnie. Do tego zjednoczył małe samodzielne rządy w jeden ogólnopolski. Jego plany zniszczenia komuchów też był dobry. No to tyle do 1922. Dalej nie interesowałem się tak szczegółowo naszą historią, aż do II wojny.
Reply
Architektem i twórcą niepodległej Polski był Roman Dmowski. A co do komuchów... To odpowiada on (Piłsudski) za katastrofalny pokój w Rydze,który owszem, dał nam wiele profitów, ale był klęską z punktu widzenia tego, co mogliśmy wygrać. Bo po zwycięstwie pod Warszawą i Lwowem Bolszewia zaczęła się sypać. Pokój w Rydze im był potrzebny, bo chwiała im się władza- rewolty niezadowolonych robotników a do tego armia "Białych" o potęznej sile rażenia. Gdyby doszło do współpracy między nami a białymi i gdybyśmy skierowali milion bagnetów na Moskwę pomagając dojść do władzy Białym... Ach, pomyśl tylko, jak WIELKIE i wspaniałe byłoby nasze państwo <3
Reply
Roman Dmowski siedział sobie w Wersalu i prowadził dysputy z resztą przedstawicieli. Widziałeś linię Dmowskiego? Tak sobie wymyślił nasze granice. Czym mu odpowiedzieli "alianci"? Linią Curzona. Polecam sobie popatrzeć, gdzie jest pierwsza, a gdzie druga. Piłsudski prowadził wtedy politykę faktów dokonanych i powiększał nasze granice. Gdyby nie on nasza granica nie byłaby tam, gdzie znalazła się po wojnie polsk-bolszewickiej, ale na Bugu.

Nie było wygranej pod Lwowem. To, że zatrzymali się na jego przedpolu i po trzech dniach potyczek zmienili trasę i ruszyli na Warszawę nie znaczy wcale o wielkiej wygranej Polaków. Budionny dostał dopiero pod Kowlem(koło Zamościa).

Mylisz pokój w Rydze z negocjacjami w Mikaszewicach. To tam Polacy na chwilę wstrzymali atak, by bolszewicy mogli wykończyć Deninka(białego). Potem już nie było większego zagrożenia dla ZSRR ze strony białych.

Biali mieli program przywrócenia granic sprzed I wojny. Dlatego właśnie zerwano z nimi negocjacje. Oni nie liczyli się z Polską i sojusz z nimi nic by nam nie dał.

BTW. Te twoje milion bagnetów to mieli sami Polacy w 1920. -.-
Reply


Cool
Reply
Odświeżam
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)