Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Szczerze... Podziwiam Was, że posiadacie tak ogromną wiedzę na temat historii. Naprawdę Smile
Reply
Ja tez. Codziennie wchodze w temat zeby zobaczyc co ciekawego napisaliscie. Tez insteresuje sie historia II wojny swiatowej ale nie mam takiej wiedzy jak wy. Gratuluje.
Reply
Felrezis:
"Wśród ślepych jednooki królem". Smile

Earendur:
Były czołgi i artyleria. Wjechać końmi w miasto to jakby wrzucić tam czołgi. Kawaleria ma konie nie od tego, żeby w mieście wjeżdżać nimi na klatki schodowe i zdobywać budynki, ale do manewrów oskrzydlających i szybkich działań na otwartym terenie. Wystarczy półtora metrowa barykada i koniem już w daną uliczkę się nie "wbijesz".

Ciężko określić jakby się potoczyły losy dalszych bitew, bo nie znamy, aż tak dokładnie sytuacji armii, ich stanów osobowych, morale itp... Ten scenariusz, który się wydarzył można uznać za jeden z najlepszych dla Polski.

Co do orzełków to jak poszukałem znalazłem ciekawy mundur Hallera z czasów, gdy był we Francji. Na czapce orzełek w koronie, na guzikach też, a na kołnierzu orzeł bez korony. Big Grin

Zaciekawiło mnie też stworzenie Litwy Środkowej i wcielenie jej do Polski. A jeśli już o wcielaniu mówimy to Ukraina nie została państwem, ale podzieliliśmy ją z ZSRR? Bo po przymierzu z nimi i wyprawie kijowskiej już się nie pojawia. ;c
Reply
Earendur:
Jak mi napiszecie skad macie taka wiedzie podziekuje wam. Jak wspomnialem tez sie intteresuje II wojna swiatowa lecz nie mam takiej wiedzy jak wy ale wiedza III gimnazjalistow z mojej szkoly wyprzedzam.
Reply
Książki ? Dużo materiałów pisanych ? Filmy dokumentalne ?
Jak się chce się, to się ma się.


Co myślicie o organizacji UPA ?
Reply
Zbrodniarze i tyle.
Reply
Ja nie rozumiem Ukrainy. Przecież tam nie było państwowości od wczesnego średniowiecza. Potem dopiero pojawili się jako kozacy, ale to nie był naród tylko zbieranina wyrzutków z Polski i innych zbrodniarzy, który uciekli tam, by ukryć się w "barbarzyńskim" kraju przed władzą. Po powstaniu Chmielnickiego tam generalnie nie było narodowości. Stworzyła ją Austria, by wykorzystać podział Polaków i osłabić ich przez wewnętrzne walki, a nie przeciwstawianie się zaborcy. Nie zdołaliśmy przez to stworzyć Austro-Węgro-Galicji(Polski), kiedy była ku temu okazja.

Felrezis:
Ja przejąłem zamiłowanie od ojca, a do tego miałem dobrych nauczycieli, którzy potrafili zainteresować tematem. Sporo też czytam i oglądam o historii. Confused

Wyprzedzić wiedzą gimbazę to żadna sztuka. Smile
Reply
wiem wiem bo dzisiejsze gimba zamiast cos wpoic sobie do mozgu jak go maja to wola chlac i jarac aby byc na topie ale no coz nie bede sie dalej wypowiadal. Moj tata tez mial zamilowanie do historii ale matematyka zwyciezyla u niego Tongue. Dla mnie historia a zwlaszcza II wojny swiatowej jest narkotyk, chce wieciej i jeszcze wiecej.
Reply
Czyli jednym słowem byli do "dzicy ludzie" ?
Reply
Nie można przecież ich całkiem skreślić to nie byli barbarzyńcy jak np. aborygeni... Big Grin Powiedziałem tylko, że nie mieli tak mocnej "narodowości" jak np. Polacy, którzy mają historię sięgającą VII-IX wieku i trwającą do teraz. Nawet po zaborach mieliśmy swoją namiastkę państwa(Księstwo Warszawskie, które było prawie całkowicie podporządkowane Napoleonowi) w okresie napoleońskim, a emigracja działała na rzecz sprawy Polskiej przez całe zabory. Jako ciekawostkę dodam, że polskie 123 lata niewoli nie były najdłuższym okresem, gdzie duży i liczący się kraj znika z mapy. Na dłużej znikły Chiny(ponad 150 lat), gdy podbili je mogołowie. Smile Porównując naszą historię do Ukraińskiej, która jest bardzo epizodyczna, ta druga wypada bardzo słabo.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)