Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Photo 
Gdyby żył Piłsudski na 100% nie walczylibyśmy z Rzeszą i Sowietami jednocześnie
Reply
Myślę,że gdyby komuchy nie pomogły niemcom,to Polska by ich rozgromiła!
Reply
Niby jak? Rzesza nigdy by nie zaatakowała nie mając paktu z ZSRR, a ZSRR nigdy nie podpisałby takiego nie mając gwarancji, że Hitler uderzy. Więc wojna była możliwa tylko wtedy, kiedy oba kraje dogadają się, że uderzają jednocześnie. I tak też było. A 17to dniowa zmyłka Stalina polegała na tym, by wina za rozpoczęcie wojny była na Hitlerze. Nie dało się walczyć z jednym potworem, to nie było możliwe.
Reply
Tylko rydz po 2 dniach walki praktycznie stracił kontrolę nad całą armią, walki były półpartyzanckie. Mieliśmy naboi na rok czasu więc walki mogły toczyć się długo na przedpolach warszawy,a i tak w końcu zostalibyśmy pokonali.

Earendur:
Chodzi mi o to, że Piłsudski był mądrzejszy niż Beck i Śmigły i gdyby żył to pewnie gdzieś by miał honor i wybrałby wspólny atak z Hitlerem na sowiety
Reply
POszedłby na Rosję i co dalej? Niemcy mieliby nas od zachodu, wschodu, północy i południa. Pożarli by nas prędzej czy później w takim układzie. Piłsudski nigdy by się na to nie zgodził.
Reply
Przypominam ci, że Niemcy rządzili od północnej afryki do ZSSR, Gdyby rozbili związek radziecki pewnie powędrowaliby na wschód, a do tego potrzebne są siły. Armię miałby mocno rozciągniętą i zmęczoną.
Reply
Przypominam Ci, że niemców wcale nie było w Afryce ani ogóle nigdzie w '39. I nie byłoby ich tam, gdzie byli, gdyby nie ZSRR. Francję zdobyli na sowieckiej ropie. Dalsze podboje też. Atakując ZSRR, nie mieliby szans. No, z Polską by mieli. Ale wtedy by nas otoczyli...i co wtedy?
Reply
Bug 
Myślę, że Niemcy i tak wojnę by przegrali,a przynajmniej zniszczylibyśmy komunizm- po wojnie odrodzilibyśmy się niepodlegli, bez sowieckiej okupacji, zachowalibyśmy nasze elity. Gdyby nas Rzesza zaatakowała mielibyśmy większą armię (przypadłaby nam Ukraina, czyli Ukraińskie wojsko), nowocześniejszy sprzęt, a alianci przebijaliby się już na zachodzie. Nawet gdyby to nie pomogło- Amerykański projekt Mannhattan(bomba atomowa). Nie wiem tylko jak daleko Niemcy byli przy budowie broni atomowej.
Reply
Sądzę, że Niemcy mogli spokojnie wygrać wojnę. Tylko gdyby na czele kraju stał ktoś inny, mądrzejszy niż Hitler ze swoim sztabem.
III Rzesza w stosunku do swoich przeciwników nie miała ani lepszego sprzętu, ani liczniejszego. A mimo to wygrywali, bo opatentowali mistrzowsko współczesne pole walki w stosunku do Rosjan, Francuzów czy Brytoli. Przykłady? Blitzkrieg w Polsce i Francji, pierwsze zwycięstwa z ZSRR. Myślę, że Francja jest najlepszym przykładem w którym bardzo dobrze zarządzona i skomunikowana armia Niemiecka rozbiła o wiele lepsze jakościowo i liczniejsze wojska Francuskie. III Rzesza była jedynym krajem która przeciwstawiła się naprawdę komunizmowi i gdyby nie idiotyczne próby zajęcia Kaukazu, rozkazy Hitlera by bronić się do końca i nie wycofywać się. Poza tym Niemcy w 44 roku mogli odkryć pewne cacko nazywane bombą atomową, której rozwój skutecznie spowalniali niemieccy naukowcy pracujący nad nią
Reply
Hitler uważał naród Polski za inteligentny i sprytny, miał z nim współpracować, niestety Polacy nie domyślili się tego i spowodowało to wojnę z Niemcami. Można też powiedzieć, że gdyby Niemcy nie byli podgryzani przez Konspiracje i tzw. Małe Sabotaże (np. Opisane w "Kamieniach na Szaniec"), u boku Polaków mogliby to wygrać. Przez wysadzanie torów z towarami i napady na SS manów Niemcy bardzo dużo stracili. Polska musiała być bez przerwy obserwowana. Na pewno można powiedzieć, że z tego powodu oba kraje dużo straciły. Natomiast nie mielibyśmy wtedy tak bogatej i walecznej historii, wiele książek pisanych na tych motywach by nie powstało. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Takie jest moje zdanie na temat II wojny światowej.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)