Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Takich miejsc, gdzie przeważające siły atakowały słabszych obrońców jest pełno w historii, ale pamięta się tylko tych najważniejszych np. Termopile i Wizna.

A polskich pilotów gloryfikujesz. Te 100 samolotów przy kilku tysiącach, które zostały wtedy strącone to niewiele. Pewnie daliby sobie radę bez nas.

Rumianeczka:
Co do obrony Polski przed samymi Niemcami... Mogłoby się nam udać ich jeszcze trochę powstrzymać i bronić się dużo dłużej, ale ruscy nas dobili ciosem w plecy.
Reply
Chciałabym Ci przypomnieć, że Polska była w Ligii Narodów.. Nie tylko Wielka Brytania i Francja były w Ligii, a inne kraje mogły również przejąć inicjatywę, mogliby zrobić narady itd. Ale nie zrobili. To nie jest wina Wielkiej Brytani, grubo przesadzasz. Dobrze, że bronisz Polski ale bez przesady Wink Polska nie jest idealna a teraz w Wielkiej Brytanii żyje się lepiej. Hmm ciekawe czemu? Wracając do IIWŚ każdy ma swoje zdanie, o tym. Ale historia jest jedna, fakty są różne tak? Bez przesady, trochę przesadzasz, że obarczasz Wielką Brytanię o wszystko. Może i zawiedli parę razy, ale to nie znaczy że to jej całkowita wina. Brytania nikogo nie zdradzała, nie mieli innego wyjścia. Nie znasz do końca wszystkiego co było w Wielkiej Brytanii.

Killeras:
Ruscy byli w zmowie, o to chodziło.
Reply
Polska walczyła o swoje przetrwanie, a prym wodziła Właśnie Brytania z Francją... POza tym, kto oddał sudety? Liga Narodów, czy Brytania? To tylko i wyłącznie wasza wina. Polska nie jest idealna, bo rządzą nami wrogowie Polski. W Brytanii żyje się lepiej? No ciekawe. Przede wszystkim, to już nie jest Brytania, ludność biała w Londynie zeszła poniżej połowy. Jeszcze będziecie błagać Polaków o pomoc, tak to się skończy.
Wracając do IIwś, jak to nikogo nie zdradziła? Zobowiązała się pomóc Polakom, nie zrobiła tego, złamała sojusz- to jest zdrada. W 44 i później to powrórzyła, zdradzając swojego sojusznika. Zawiedli parę razy? Lepiej by było dla Brytyjczyków, gdyby mieszkali na Madagaskarze...
"Brytania nikogo nie zdradzała, nie mieli innego wyjścia." Sama sobie trochę przeczysz... : )
Nie wiem, jaka dokładnie była sytuacja w GB, znam natomiast sytuacją ogólną. A wygląda ona tak, że Brytyjczycy z premedytacją zdradzili Polskę, by zyskać czas. Taka zdrada jest gorsza niż otwarta wojna. Wyrządzili nam Anglicy więcej szkód, niż Hitler i taka jest prawda.
Jest późno, zostawiam was. Przemyślcie to i zapraszam jutro,

Slava!
Reply
Ale w takich tworach politycznych i tak decydujący głos mają największe kraje...

Quote:Polska nie jest idealna a teraz w Wielkiej Brytanii żyje się lepiej.


Myślisz, że dlaczego żyje się tam lepiej? Właśnie przez to, że udało im się wyjść z ciężkiej sytuacji sprzedając ZSRR inne państwa i idąc na ugody w formowaniu powojennej europy... Do tego oni przez 123 lata nie zniknęli z map, a potem nie pojawili się na niej na ledwo 20 lat, by znowu popaść w niewolę... Zamiast tego przez kilka wieków byli największym mocarstwem na świecie zasilanym przez setki kolonii... Smile
Reply
To że mieszkam w Wielkiej Brytani nie oznacza, że jestem Angielką -.- Jestem polką i nią pozostanę Wink Dobranoc.
Reply
Lubię czasem posłuchać SF. Dzięki. o GB pisał nie będę, bo Eare już to napisał.
Skoro ma swoje zdanie to je będzie bronił, nie musi nic nowego się czytać z podręczników, bo w każdym podręczniku masz tą samą paplanine. Po co ma słuchać argumentów, które są bzdurne i nei mają poparcia w faktach historycznych? Nie lubię jak ktoś mówi " Nie zrozumiesz tego, bo masz inne zdanie". Szkoda że Eare miał tyle banów za poglądy, bo dzisiaj by miał pewnie z 1000 repa i chętniej zaglądał do nas na forum. A teraz sprostowanie. Nie, nie liżę mu dupy, w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam, ale jeśli on coś chce przedstawć to podaje fakty historyczne, a nie mówi " nie zrozumiesz, w podręczniku było inaczej, masz złe zdanie"
Earendur:
A na Ciebie już dawno czekałem w tym temacie. Jeśli możesz to napisz jaki popierasz ustrój, bo o tym też była dyskusja pare stron temu. I oczywiście nie może braknąć pytania, czy Żukow był tłustą świnią?
Reply
On ma swoje zdanie i je broni tak samo jak i ja Wink
Reply
Smile 
Jak już musisz tak bardzo bronić to swoje zdanie, to podaj jakiś sensowny argument, a nie powołuj się na National Geographic, czy angielskie podręczniki, bo nikt Ci w żadnym kraju nie powie, że jego kraj coś zawinił. Mówiąc, że Anglia nie mogła pomóc Polsce też nie wiem co masz na myśli. Już nie chodzi o atak na IIIR, ale chociażby małą pomoc, 10 czołgów, 2 samoloty czy 100 karabinków, skoro ludzi tracić nie chcieli. Mogli od razu powiedzieć, przed podpisaniem sojuszu, że nie będzie żadnego wsparcia, to byśmy sobie innego sojusznika znaleźli.
Reply
Pewnie, że był tłustą świnią. A do tego był chamem, jakich mało. I obrzydliwym karierowiczem. Dobrze, że sami do tego doszliście Tongue Ktoś może go bronić i powiedzieć, że przecież w '45 roku, jak Stalin wysłał go na zielona trawkę (a powinien był go powiesić od razu!), inni dowódcy wstawili się za Żukowem, dzięki czemu ocalił życie. No niby tak, ale parę lat potem, jak Stalin umarł, wszyscy ci dowódcy mając do wyboru Żukowa i Chruszczowa opowiedzieli się jednogłośnie za Chruszczowem. Gdzie tu logika?
Otóż, broniąc Żukowa wcale nie próbowali chronić jego, tylko siebie. Tak właśnie zaczynała się czystka w '37 roku. Dziś Żukow, a jutro...? To dlatego tak bardzo o niego walczyli. Natomiast gdy Stalin zmarł, wszyscy żukowa olali, dlaczego? Ponieważ był żądnym krwi sadystą i chamem, który w drodze po władzę deptał wszystkich. I gdy mieli do wyboru jego i Chruszczowa, bez zastanawiania się wybrali tego drugiego.
A już tak zupełnie na marginesie, 5% zbrodni żukowa wystarczyłoby każdemu trybunałowi stanu, żeby go z 10 razy powiesić. Norymberga dla komuny!
Rumianeczka:
Ja mam swoje zdanie, ale opieram je na faktach historycznych i nauce. A Twoje zdanie przypomina takie wydumione "wymyslę sobie to i to" nie zważajac na to, że jest to zdanie oderwane od rzeczywistości. Np. mogę powiedzieć, że gdyby Polacy bronili Rzymu przed barbarzyńcami, to Rzym by nie upadł. I mogę tak napisac, tylko po co, skoro to wariant zupelnie nierealny? Musisz patrzeć na fakty, starać się je zlepić i nadać im sensownej całości, inaczej nic z tego. A prawda wygląda właśnie tak, że GB nie liczyła się z nikim, interesował ją tylko jej własny byt, zaś sojuszników zwyczajnie zdradzała. Popełniała zbrodnie wojenne, za które owi brytyjczycy powinni siedziec obok nazistów w Norymberdze, a tak w ogóle to wojnę przegrali z kretesem, śliniąc się na kolanach przed Stalinem. I to jest właśnie prawdziwy obraz Brytanii podczas wojny.
A my? Pozostaje mi przytoczyć wypowiedź generała Andersa, który na spotkaniu z Pattonem powiedział: "Gdybym znalazł się z moją armią między armią niemiecką i rosyjską, nie mógłbym się zdecydować, z którą chcę walczyć bardziej".
I jeszcze jedno zdanie- Wy tam, w Brytanii i na zachodzie, nigdy nie wytrzymalibyście komuny. Do tego trzeba harttu ducha, wytrzymałości, prostego kręgosłupa moralnego i zdolności do poświęceń. Nikt z was tam, na zachodzie, nie dorównuje Polakom. To wasz, brytyjski rząd błagał Stalina, by zajął jego kraj w '41 roku, ale nie zdawał sobie sprawy, z tego, że jego naród nie wytrzymałby roku pod czerwonym butem. Jak to pięknie powiedział jeden z belgijskich historyków- Europa ma wielkie szczęście, że na jej granicach leży Polska ze wspaniałym, polskim narodem. Cierpicie za Europę, ale nikt w Europie poza wami nie wytrzymałby komunizmu.
Reply
II RP mogła by się bronić dłużej gdyby nie to że była otoczona że wszystkich stron z wyjątkiem Rumunii i dowodzenie było słabe. Samym Niemcom moglibyśmy stawiać opór z rok przynajmniej. Myślę że gdyby Piłsudski żył 5 lat dłużej to nawet w walce z Hitlerem i Stalinem jednocześnie Polska walczyłaby 3-4 miesiące zamiast 1,5 miesiąca, ponieważ na pewno by poustawiał jednostki lepiej niż Śmigły.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)