Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
A co jeszcze ; ?


444 dla każdego mądrego człowieka ; - P.
Reply
Bo Wałęsa to Towarzysz Bolek, zdrajca. Solidarność zdradziła, ZZ zdradziły, okrągły stół był dogadaniem się komuchów z "opozycją", czyli w konsekwencji komuszki dopuściły do władzy trochę ludzi z dawnej opozycji, jednocześnie zachowując swoją władzę i swoje układy. Polska nie jest wolna od '39 roku. Ale spokojnie, już niedługo. Komuniści sprzedali już cały nas przemysł do końca, teraz zacznie się PRAWDZIWY kryzys. Polak nie będzie miał co wrzucić do garnka. A ja się cieszę, bo... Głodny Polak to zły Polak. A Polak nie mający za co wykarmić dzieci, to wściekły Polak. A wściekły Polak nie dzieli się na lewicę i prawicę, wierzącego i ateistę...Wściekły Polak po prostu idzie po swoje. To są ostatnie lata tłustej, czerwonej postkomuny.
Rumianeczka:
IIwś zaczęła się tylko i wyłącznie dlatego, że Stalin postanowił ją rozpocząć i łaskawie pozwolił Hitlerowi zacząć. Hitler to pies, którego Stalin wyhodował i spuścił na Europę. "Niech kapitaliści gryzą się jak psy- a wtedy my przyjdziemy i wszystkich wyzwolimy". Proste? Stalin już w '18 roku jasno powiedział, o co mu chodzi.
W Main Kampf nie ma niczego ciekawego, jeśli idzie o jakieś plany do walki. To mieszanina chorej ideologii, niespełnionych marzeń, żalów i takich tam. Wartościowe jest tam jedno- Hitler nigdy nie chciał atakować wschodu, co Stalin rozumiał bardzo dobrze. Szkoda tylko, że paranoik Hitler nie wierzył samemu sobie i sam sobie przeczył.
Reply
Krążą plotki(nie wiem czy to prawda), że WŚII rozpoczęła się kiedy była wojna pomiędzy Chinami a Japonią(1937). Japonia wtedy nie należała do Ligi Narodów, bo poprostu odeszła(Ci co fascynują się Hostorią powinni wiedzieć, że Japonia była jednym z głównych postaci Ligii). Był problemy z Etiopią i z Mandżurią, ale Ligia Narodów nic nie zdziałała tylko się pogrążali bo nie mieli żadnego wojska itp. Ligia Narodów powoli traciła swoje siły, kraje odchodziły z niej... Ligia zapomniała o Etiopii bo zaczęli dopiero interesować się Niemcami. Hitler najechał na Nardenię 7 marca 1936. Od tego się zaczęło. Hitler małymi kroczkami zbliżał się do wielkiego wybuchu. Wszyscy myślą, że wojna wybuchła dopiero gdy Niemcy napadli na Polskę. Otóż na innych kątach świata również już w tym czasie były wojny, a Hitler zmierzał do najgorszego(zaatakowani Polski). W 1938 Hitler napadł na Rosję, złamał Traktat Wersalski już nie pierwszy raz. Wielka Brytania i Francja przymykali na to oko, łudząc się, że Hitler wkońcu przestanie. Ale jednak tak się nie stało. Hitler zaatakował Polskę a Wielka Brytania i Francja pomogły. Nie zapominajmy, że w innych częściach świata również w tym samym czasie toczyły się wojny, które zaczęły się o wiele wcześniej. Wink

AtRyuukie
Dzięki za wytyknięcie, źle napisałam Wink

AtEarendur
Każdy ma inne poglądy, nie mówię że masz się ze mną zgadzać. Ja nie napisałam tego, bo mi się chciało tylko mnie to po prostu interesuje Wink Są różne fakty, nie tylko to o Stalinie.


AtEdit błąd
Reply
Em... 1937?


AtEarendur:
Mam prośbę. Chciałbym chwilę z tobą porozmawiać, zadać Ci parę pytań, nie koniecznie związanych z IIWS. Masz może coś takiego jak GG?
Reply
Druga wojna światowa rozpoczęła się w roku 1918, gdy Lenin wydał sławetny rozkaz "Na Wilno, Mińsk, Warszawę- marsz" Smile Właśnie wtedy. Nie wcześniej, nie później.
Reply
Wtedy się skończyła I Wojna Światowa ?
Reply
Skończyła parę dni wcześniej. Później zaś zaczęła się druga. Wtedy, kiedy poszedł rozkaz niesienia władzy proletariatu wszystkim masom pracującym, czyli mówiąc bardziej po ludzku, kiedy ZSRR wypowiedział całemu światu wojnę. Jak się człowiek przyjrzy to zauważy, że wszystkie działania to tylko kolejne kroki do celu. Włącznie ze stworzeniem Hitlera jako pieska Stalina. Bo gdyby nie Stalin, to Hitler nigdy nie doszedłby do władzy, nie mówiąc o jakimś władnaiu Tongue Zresztą, Hitler to "swój", to czerwony. Wielbił Marksa i Lenina, a zaczynał karierę ze znanym wszystkim hasłem "proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!"
Reply
Hmm, no niby jest racja w tym co mówisz. Ale według tych faktów wszystkim znanych, IIWŚ zaczęła się parę lat później. Studiujesz historię? Big Grin
Reply
Cytując klasyka, tym gorzej dla faktów. Historia IIwś znana z podręczników, a historia IIwś naprawdę to dwie różne wojny. W niczym nie podobne, w niczym. I pamiętaj, że w całej tej wojnie Hitler miał podrzędne znaczenie. Od początku do końca.
Reply
Mógłbyś zobaczyć na posta wyżej? Zależy mi :<.

Rumianeczka:
Nie ma za co. Zdziwiłem się po prostu.
__
Wybaczcie za spamik Angry
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)