Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Ale zobacz, rosja przegrywała, to Brytole wysyłali wsparcie, wraz z tym, jak coraz bardziej wypierali niemców, to wsparcie, malało? Dziwne? Nie, chcieli aby obie strony się wykrwawiły.

Oni baaardzo szanują życie swoich obywateli, np. kolonie, myślisz, że tam Brytyjczycy walczyli? Tam walczyli tylko górkowie i inne plemiona, oczywiście w barwach brytyjskich. Np. sojusz z polską, był tworzony tylko dlatego, polskę jak najszybciej zlikwidować: "polacy, czujcie się pewne, my wam pomożemy, nie dajcie się", takie zapewnienia, przyczyniły się do znacznie mniejszej uległości co miało Niemców bądź Ruskich sprowokować do ataku, aby państawa te graniczyły między sobą, i nawzajem się wykrwawiały, plan mi się popsuł trochu, bo zawiązany został pakt Ribentrop - Mołotow.
Polska otrzymała może 5mln. funtów, i żadnego zaopatrzenia, a do Chin w tym czasie poszło ok 500mln funtów Smile

Taak, wspomagali Francuzów z taką intensywnością, że wzięli udział w paru bitwach a jak Francuzi zaczęli przegrywać, to załadowali się na statki i długa na wyspy.

Zauważ też, zawsze walczyli w konfliktach zewnętrznych jako koalicjanci, i zawsze starali się być na czele tej koalicji ...

AtAtup Oni chcieli tej pomocy ale oni nie chcieli pomagać nam Smile


Stylerek
Ten kraj, jest jaki jest, bo żądzą nim ludzie, z polityczną mentalnością dziecka. Mieliśmy może 1-2 wodzów, którzy byli by również dobrymi politykami.
Reply
Bo niby czemu mieli tracić swoich żołnierzy jak taktyka Francuzów polegała na odwrocie i oddawaniu każdej bitwy?

Jaki sens jest likwidować państwo, które jest daleko i nie można go w szybkim czasie podbić? Teoria spiskowa, żeby tylko pokazać, że cały świat jest przeciwko nam...
Reply
To przeczytaj dwa razy to co napisałem, my ich nie obchodzimliśmy ale chodziło o to, żeby wykrwawić Niemców i rusków.
Reply
zgadzam się z tym co napisałaś o brytolach. ja już wole faszystów niż aliatnów
Reply
a pamiętacie ? w dniu 6 czerwca 1944 roku ?

1000 dzielnych zołnieżów stawiło czoło przeciw 100,000 jednostkami nazi.

jak brzmią texty pewnej piosenki

"through the gates of hell as we make our way to heaven through the nazi lines Primo Victoria! "

Smile
Reply
A tak wg. skąd masz takie dane o D Day? Przecież wtedy walczyło więcej aliantów, a Rzesza odpierała ich bardzo słabymi jednostkami. Jak można nie zabić ludzi wyskakujących z barek ze 100 metrów biegnących po pustej plaży? ...
Reply
A ja słyszałem, że we Francji przechowywanie Żydów karane było karą pieniężną, a w Polsce śmiercią.Tak się zastanawiam dlaczego bo była o tym mowa na lekcji,a wiecie jak jest na lekcjach.A co do brytoli to słyszałem, że kazali płacić Polsce za straty samolotów i za paliwo po wojnie.

Nasze lotnictwo można powiedzieć, że ich uratowało a oni każą za to płacić.
Reply
Ta polacy byli tak zmyślni, że zapominali wysuwać podwozia(w Polsce latali na samolotach dwupłatowych, albo z nieruchomym podwoziem). Robili to nawet po upomnieniach i licznych wpadkach kolegów.

Co tym ratowaniem to jest różnie w źródłach. Niektóre dają naszym z 303 126 strzeleń, a inne 44. Spora różnica jest.

Z płaceniem:

(2012-11-09, 20:29:01)Glorious Knight Wrote: A ja słyszałem, że we Francji przechowywanie Żydów karane było karą pieniężną, a w Polsce śmiercią.Tak się zastanawiam dlaczego bo była o tym mowa na lekcji,a wiecie jak jest na lekcjach.A co do brytoli to słyszałem, że kazali płacić Polsce za straty samolotów i za paliwo po wojnie.

Nasze lotnictwo można powiedzieć, że ich uratowało a oni każą za to płacić.Glorious Knight:
Francja kolaborowała z Niemcami i mieli najlżej pod okupacją.

Co do dobrych królów Polski. Wymieńcie mi chociaż 2 innych niż Kazimierz Wielki i Łokietek. Big Grin
Reply
Dywizjon 303 był jednym z najskuteczniejszych dywizjonów. Nawet 44 zestrzelenia to jest dużo, a było ich znacznie więcej (proszę nie sugerować się sama wikipedią).

Nie wiem co tylko próbujesz tutaj udowodnić. Polska zrobiła wszystko co było w jej mocy aby pomóc aliantom. Dowodzi tego skala zniszczeń w naszym kraju w po wojnie, czy samej stolicy.
Reply
Exclamation 
Może to dlatego że to mogła być zemsta za rok 1920. Zachodni alianci byli wkurzeni na Polskę ponieważ najpierw Piłsudski nie wsparł ofensywy Denikina na której wsparcie alianci dużo pieniędzy wydali a potem zaatakował bolszewików w kwietniu 1920 co alianci mieli za złe mimo ze wiadomo było ze gdyby polska nie zaatakowała to za 1-2miesiące bolszewicy lepiej przygotowani by na nas ruszyli.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)