Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia!
Witam wszystkich amatorów historii - zarówno tej nowej, starożytnej czy jakiejkolwiek innej. W pierwszym poście będzie krótko (w sumie nie trzeba się jakoś rozpisywać).

Temat służy do wypowiadania się, pytania, rozważania czy jakiejkolwiek formy wypowiedzi na tematy historyczne. I... Tyle. Big Grin

Moją ulubioną epoką jest starożytność i wczesne średniowiecze. Smile
I dlatego też jako pierwszy rzucę temat - skutki upadku ces. zachodniorzymskiego. Czy sądzicie, że to tylko przez najazdy germańskie, korupcję czy może (wg jednej z teorii) wpływ chrześcijaństwa na działania legionistów (dopóki wierzyli w bóstwa rzymskie byli bardziej brutalni w walce, a tym samym skuteczni) bądź stosowanie akweduktów (degradacja organizmów rzymian przez stosowanie ołowianego wyłożenia pod spływającą wodę)? Zapraszam do dyskusji...
Reply
Wink 
Bardzo ciekawy temat, ale przejdę do stena sprawy. Według mnie, każde imperium ma swój początek i koniec. Tak było jest i będzie. Na upadek wielkiego imperium Rzymu wpłynęło wiele czynników min. te co powyżej wymieniłeś. A jakie Wy macie na ten temat zdanie ?
Reply
jak taki spartakus z niewolnikami szli sobie albo taki hannibal z armią szli sobie albo szedl sobie aleksander wielki to skad mieli jedzenie kto to wszystko trzymał kto to zbierał i skąd to zbierał przeciez to trzeba hangar jedzenia zeby wyzywic tyle ludzi
Reply
Mi się najbardziej podobała armia Mojżesza na strusiach. Tułali się przez około 40 lat z Egiptu do Ziemi Obiecanej, ale byli zaprawieni w bojach. Smile Najlepsze bitwa to chyba nad tym wzgórzem, gdzie brat Mojżesza, Aaron był priestem i buffował ich strusie pod dmg i zniszczyli tych ludków.
_
Reply
Star 
E wiesz że na mgduel na forum w zakładce offtopick nie ma żadnych tematów? Cool
Anward:
Ja tam lubie starozytność, I loff Mitologia. <3
Reply
A mnie najbardziej interesuje XX wiek, szczególnie XX-lecie międzywojenne, WW2 i PRL.
Reply
Najbardziej podoba mi się renesans a potem czasy I i II wś Smile

Activuś:
A mówią Ci coś karawany i konwoje z zaopatrzeniem? Grabienie wiosek, które leżały na szlaku podbojów? Tongue
Reply
Mnie interesuje wczesne średniowiecze.
Reply
Wczesne średniowiecze, ludy celtyckie oraz starożytność. Szczególnie interesuje mnie Grecja. Co by było gdyby przetrwała do dziś. I czasem mam rozkminę co by było jakbyśmy się rozwojowo zatrzymali w 20 p.n.e?
Reply
To Twoje pytanie jest tak niesamowicie zagmatwane, że nie do końca ogarniam o co pytasz. Postaram się jednak w jakiś sposób do dyskusji się przyłączyć:
Oglądałam kiedyś na discovery History program o tym, jak pogoda potrafiła zmienić bieg historii. Była to bodajże jedna z bitew stoczonych z Hunami, gdzie wojska rzymskie, mimo tak miażdżącej przewagi, przegrali bitwę. Przez deszcz, do którego nie byli tak przyzwyczajeni, jak my. Nie sądzę więc, że jakieś inne czynniki miały na to większy wpływ. Bezpośrednia przyczyna to najazdy. #Fantahistoryk

AtUp
Ej, ja też łapię takie rozkminy od czasu do czasu. Świat, przez zbyt duża ingerencję człowieka, zmierza ku zagładzie, a my, zamiast dać naturze odpocząć, wymyślamy co rusz coś nowego.
W sumie i tak wszechświat rozszerza się coraz szybciej i umrzemy. ;_;
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)