Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia!
#31
Wink 
Avalanche.

Kapioza:
Tak a propos kaganka cywilizacji - Celtowie znali mydło przed Rzymianami, Rzymianie znali krzyżowanie przed Celtami. Big Grin W pewnej mądrej książce kiedyś napisano: "Rzym to kraina przebrzydła, nie znają tam nawet mydła!".
Generalnie wiele akcji przeprowadzano pod przykrywką "niesienia cywilizacji". Kolonie w Afryce, nawracanie pogan (raz ogniem, raz mieczem, pogańską hołotę!) w Prusach, wyprawy krzyżowe czy choćby wyprawę Cortesa.

Tak na dobrą sprawę najbardziej cywilizowanymi ludźmi byli starożytni mieszkańcy Mezopotamii i hindusi (patrz Gandhi).
Reply
#32
Bo nie mieli kogo wyrzynać?
Reply
#33
Przybliży mi ktoś jakieś ciekawe historie, najsławniejszy bitwy, potyczki, mity, opowiadania o "Niezwyciężonej Armadzie"? Nie musi być długo. Smile
_
Reply
#34
Akurat hindusi mieli. Całkiem sporo królestw było. Mezopotamczycy po pewnym czasie też - tylko oni nie ukrywali, że rżnęli innych dla zdobyczy i bogactw.

Amfael:
Mówisz o Hiszpanach? Jedyne co wiem, to że sir Francis Drake załatwił większość z nich za pomocą jednego statku-pułapki, a połowa się rozbiła o sztorm wracając do portu. Big Grin
Reply
#35
Rainbow 
Mitologia Sumerów ma powiązania z planetą Nibiru i pierwotną historią Ziemi, która została zagrzebana po wsze czasy. Ogólnie obie cywilizacje władały obszerną wiedzą jeżeli chodziło o powstanie świata, niż my teraz. Nawet w Biblii i innych księgach uznawanych przez niektóre religie za święte były wzmianki z mitologii sumeryjskiej, co do indyjskiej nie jestem pewien, ale też by się pewnie coś znalazło.
Reply
#36
To wszystko gdzieś tam leży. Podobnie jak "zaginione" kilkadziesiąt U-bootów gdzieś na północnym Atlantyku.
Reply
#37
Zaginione nie oznacza utracone.
Reply
#38
Thumbs Up 
Jaskiniowce były spoko.
Reply
#39
Mnie najbardziej interesuje lądowanie aliantów w Normandii, czyli tak zwany D-Day.
Reply
#40
Rzeź totalna. Co tu można powiedzieć więcej?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)