Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trylogia Sienkiewicz-Historia
Witam wszystkich serdecznie

Quote:Pierw parę informacji o autorze

Quote:Henryk Sienkiewicz, jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich, cieszy się od stu lat największą poczytnością.
Urodzony dnia 5 maja 1846r. w zubożałej rodzinie szlacheckiej na Podlasiu (w Woli Okrzeskiej pod Łukowem), chłopięce lata spędził na wsi, obserwując z bliska życie ludu, którego niedole przedstawił tak wiernie w swych wczesnych nowelach.Po podróży do Ameryki talent Sienkiewicza osiąga pełnię swego rozwoju: w latach 1883-1888 ukazuje się Trylogia czyli „Ogniem i mieczem”, „Potop” i „pan Wołodyjowski”. Ten wielki cykl powieści historycznych wywarł olbrzymi wpływ na społeczeństwo, bo chociaż przedstawiał czasy odległe – budził i podtrzymywał wolę oporu przeciw zaborcom.

Quote:Trylogia Sienkiewicz

Quote: cykl powieści historycznych autorstwa Henryka Sienkiewicza, które publikowane były w latach 1884-1888. Ich akcja toczy się na terenach I Rzeczypospolitej pod koniec pierwszej i w drugiej połowie XVII wieku

Quote:Pierwsza część trylogi- „Ogniem i mieczem”

Quote:Pierwsza z trzech powieści historycznych będących częścią Trylogii pisanej ku pokrzepieniu serc przez Henryka Sienkiewicza w latach 1884–1888. Akcja powieści rozgrywa się w latach 1648–1651 w okresie powstania Chmielnickiego na Ukrainie.

Quote:Druga część trylogi- „Potop”

Quote:Druga z powieści tworzących Trylogię Henryka Sienkiewicza wydana w 1886 roku.Głównym bohaterem powieści jest młody chorąży orszański Andrzej Kmicic, który przybywa na Laudę, aby zgodnie z testamentem Herakliusza Billewicza poślubić jego wnuczkę Aleksandrę Billewiczównę. W tym też momencie rozpoczyna się powieść. Akcja przedstawia okres z lat 1655-1657.

Quote:Trzecia część trylogi- „Pan Wołodyjowski”

Quote:Trzecia z powieści tworzących Trylogię Henryka Sienkiewicza.Przedstawia wydarzenia historyczne w latach 1668–1673. Był to okres wojen z Turcją.

Temat będzie poświęcony rozmową na temat(Henryka Sienkiewicz, Ogniem i mieczem, Potopu i Panu Wołodyjowskim). Zapraszam wszystkich do rozmowy. Zobaczymy ile mamy osób w Gra interesujących się wydarzeniami w tamtych czasach.

Edit jeden BB'code Wink
Reply
A zalicza się film ,, Ogniem i Mieczem``?
Reply
Szczerze to nie czytałem. Aż dziw bierze, że nawet nie przerabiałem jako lekturę. Fajne to?
Reply
Oglądałem tylko film Ogniem i Mieczem. Naprawdę super! Wciągający, wszystkie części godne polecenia Smile
Reply
Sad 
A jakim stylem jest napisane Ogniem i Mieczem? Czy jest tam dużo archaizmów, i czy będzie to trudne do zrozumienia?
Reply
Tak zalicza się też film Wink

Ghost Haunter:

Ja osobiście polecam film Ogniem i mieczem jak i Pan Wołodyjowski. Dodgy

Kodlak:

Nie. Mi się bardzo łatwo czytało i zrozumiale Wink
Reply
Polecam te książki i filmy Wink

Książki i filmy wciągające Wink
Reply
Temat jest naprawdę dobry. Myślę, że ten kto się interesuje Polską, oraz co się kiedyś działo i choćby obejrzawszy nawet film, wypowie się na ten temat lub poopowiada o swoich wrażeniach.
Ja osobiście należę do osób leniwych, widziałem tylko film pod tytułem ,,Potop" oraz ,,Ogniem i mieczem". Te dwa filmy wywarły na Mnie bardzo fajne wrażenie, gdyż nie powiem, że mega.
Pozdrawiam!
Reply
"kto się interesuje Polską" Muhaahhahahahahahahahaha. Padłem. Przecież to Sienkiewicz, a nie Jasienica. O_O

" na Mnie" Piszesz list czy mania wielkości?
Reply
Interesująca lektura . plusik Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)