Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
Chyba żartujesz. Umierający pies i umierający człowiek nie przeżywają tego samego. Skądś stary się urwał? Nie miałem okazji płakać nad umierającym człowiekiem i życzę sobie aby takich sytuacji nie było wcale, ale jeżeli miałbym płakać to dlatego, że go kocham. Ile procent umierających osób, jest świadoma i chce śmierci, czy raczej nie jest tak, jak ze zwierzęciem, że ludzie z litości i wygody chcą eutanazji Jeszcze do mnie nie dotarło, w jakim kierunku idzie ten świat, że dzieci w wieku 14lat stawiają na równi psa i człowieka! Zwierze. To jest tylko No weź się ogarnij! Nawet nie wiem jak Ci odpowiedzieć na tak paradoksalne słowa. Czym jest moja empatia, którą sklasyfikowałeś na 0, bo nie pozwoliłbym na zabicie bliskiej mi osoby, która umiera. Huh przypomnę Ci, że empatia to zdolność współodczuwania emocji, przeżyć innej osoby. W jakim stanie jest twoje człowieczeństwo, skoro zabijanie ludzi stawiasz na równi z zabijaniem zwierząt..

Jednak wydaje mi się, że moje czytanie ze zrozumieniem jest dobre, a raczej twoja zmienność poglądów i nie wiem czego jeszcze, wprowadza i sieje zamieszanie, co właśnie do tego się czepiasz. Piszesz wpierw, że uważasz że aborcja powinna być dozwolona w momencie zagrożenia życia i gdy nie będzie odpowiednich warunków do życia dla dziecka, a chwilę potem(4 godziny) piszesz, że rozumiesz dlaczego ludzie protestują przeciw aborcji, podajesz argument, bo to nie nasze życie. Więc albo drogą 14latka, który jest zmiennym nastolatkiem zmieniasz swój pogląd, bądź tylko rozumiesz protestujących, bo to nie nasze życie, ale olewasz to i mówisz: zabijajmy! Jestem mordercą.

Dodając moja wiadomość była odpowiedzią na post o równości psa i człowieka, tak mnie zabsorbowało to stwierdzenie, że nim przeczytałem każdy inny kolejny post musiałem napisać co sądzę.

Nie szukam powodów do wyzywania ciebie, a raczej nie jestem obojętny na tak straszliwy spadek ludzkich wartości w dzisiejszym świecie, gdy człowieka na równi z psami chcą stawiać nastolatkowie.. Dodgy
Reply
Czyli "nie zabijaj" tyczy się tylko ludzi? Bo ze zwierzętami już niewygodnie Smile? Zabijanie czego(kogo)kolwiek w innym imieniu niż przetrwanie jest grzechem.
Reply
Photo 
Katolicy zabraniają eutanazji, ponieważ boją się samotności, w przypadku śmierci bliskiej osoby, a nie z powodu jakichś zasad.

Co do równości psa i człowieka - na podstawie tego co piszesz, wywnioskowałem, że nigdy nie miałeś psa. Przez całe moje życie miałem 3 psy, wszystkie zmarły. Po śmieci każdego z nich czułem się gorzej niż po śmierci człowieka. Człowiek wynalazł broń palną, atomową, dynamit, wszystko po to by zabijać, a psy nigdy nic złego nie zrobiły. Skoro Bóg stworzył i ludzi jak i zwierzęta, to za zabicie psa też pośle Ciebie do piekła.

"Kiedy człowiek za­bije tyg­ry­sa, na­zywa to spor­tem, ale jeśli tyg­rys za­bija człowieka, na­zywa się to okrucieństwem" - George Bernard Shaw
Reply
Czyli jak umrze Ci matka to nie poczujesz bólu, bo człowiek wynalazł tyle złego, a po śmierci psa, który zagryzł dziecko poczujesz ból, bo psy nie zrobiły nic złego? Generalizacja lvl beautiful
Reply
To jest własnie to
co mnie odrzuca w chrześcijanach
wszyscy myślicie że świat został stworzony wyłącznie dla człowieka
i wyłącznie on myśli, żyje i odczuwa.
Czy wiesz w ogóle co znaczy 'paradoks'? Sprawdź słownik zanim użyjesz takiego słowa plz
ty.
Ok, lecimy dalej:
1. Toleruję aborcję i uważam za możliwość w niektórych przypadkach, ale rozumiem powody dla których niektórzy jej nie tolerują.
2. Popieram aborcję w niektórych przypadkach( w przypadkach w których poród ma duże prawdopodobieństwo zakończenia się śmiercią matki/matki i dziecka), to nie znaczy, że jestem mordercą. To, że popieram jedną pewną śmierć zamiast dwóch o wysokim prawdopodobieństwie oznacza, że jestem mordercą?
3. Co do tego wszystkiego ma mój wiek btw? Podkreślasz to, że mam 14 lat kilkukrotnie jakby mówiąc jednocześnie " JESTEŚ GORSZY GET AWAY". Co, może przez mój wiek nie mam prawa mieć poglądów? Nie rozśmieszaj mnie plz
Syn Karmy:
Nie jest. Chrześcijanie zostali wychowani w przekonaniu że świat został stworzony przez boga dla człowieka, że człowiek był jego najwspanialszym tworem i góruje nad wszystkimi innymi zwierzętami. Btw, bóg wielokrotnie sam zabija i namawia do zabijania w wielu przypadkach, naprawdę, wątpię by 'nie zabijaj' mialo dla niego jakiekolwiek prawdziwe znaczenie.
Reply
Nie zastanawiałem się nigdy nad zabijaniem zwierząt dla uśmierzenia bólu. Myślę, że mojego psa to czeka w ciągu może 5-8lat, więc mnie prawdopodobnie już w domu nie będzie, chociaż ciężko jest mi sobie wyobrazić taką sytuację. Myślę, że gdyby przyszło mi stanąć w takiej sytuacji to poradziłbym się kogoś, kto dla mnie jest autorytetem. A właściwie tak zrobię za 2,5h. Dzisiejszy mój temat rozważań na wieczór, prócz tego, że mechanik skasował mnie na 460zł.

Bez namysłu, bo to dla mnie naturalne, że psa i człowieka w cierpieniu i w całej rozmowie nie można stawiać na równi.

A Ty co uważasz na temat tego stwierdzenia:
"Moim zdaniem to ta sama sytuacja - cierpiący człowiek który chce odejść dostaje eutanazję, cierpiący pies dostaje uśpienie."
Reply
Dla mnie tu jest równość, powodem dla którego człowiek, który już żyje na kroplówce i już nigdy nie będzie funkcjonował normalnie ani nie odczuje życia w innym znaczeniu niż cierpienie nie dostanie eutanazji jest to, że najbliżsi będą cierpieli. Z psem jest to samo, tylko, że możemy pomóc swojemu zwierzęciu mimo, że to zaboli nas. Ale wiadomo w jakim celu to robimy. Niestety zwierzę nie może nam powiedzieć czy tego chce.
Reply
(2012-09-03, 14:46:51)Misio Całowniczek Wrote: Nie zastanawiałem się nigdy nad zabijaniem zwierząt dla uśmierzenia bólu. Myślę, że mojego psa to czeka w ciągu może 5-8lat, więc mnie prawdopodobnie już w domu nie będzie, chociaż ciężko jest mi sobie wyobrazić taką sytuację. Myślę, że gdyby przyszło mi stanąć w takiej sytuacji to poradziłbym się kogoś, kto dla mnie jest autorytetem. A właściwie tak zrobię za 2,5h. Dzisiejszy mój temat rozważań na wieczór, prócz tego, że mechanik skasował mnie na 460zł.

Bez namysłu, bo to dla mnie naturalne, że psa i człowieka w cierpieniu i w całej rozmowie nie można stawiać na równi.

A Ty co uważasz na temat tego stwierdzenia:
"Moim zdaniem to ta sama sytuacja - cierpiący człowiek który chce odejść dostaje eutanazję, cierpiący pies dostaje uśpienie."
Wait, what? Skąd wiesz co przeżywa umierający człowiek, a tym bardziej (o ironio), co przeżywa umierający pies? Wydaje mi się (a dobrze mi się wydaje), że nie wiesz nic, bo nigdy nie byłeś ani umierającym człowiekiem, ani umierającym psem, więc ładnie proszę, nie wypowiadaj się na te tematy.
Eutanazja = uśpienie. Eutanazję popieram, całym sobą. To nie polega na 'zabijaniu ludzi', tylko na pomaganiu im. Ktoś umiera, męczy się, odczuwa okropny ból. Chyba sam wie, czego chce, więc dlaczego ktoś ma mu tego zabronić? Przez okres choroby jego rodzina POWINNA przyzwyczaić się do myśli, że dużo życia mu nie pozostało, ale nie. Ludzie boją się samotności. Tęsknoty za zmarłą osobą, nawet jeśli obecnie ta osoba i tak 'nie ma w sobie życia'. Wszystko dlatego, że ludzie są cholernymi egoistami.
Świadczy o tym chociażby sam fakt, że myślą, iż Bóg stworzył świat wyłącznie dla nich. Hell no.
Reply
WRONG!
I tak oto zacharek po kilku latach śledzenia postów Karmy doczekał się. Big Grin

PŚ jest za zabijaniem zwierząt - krwawe ofiary, ofiara z człowieka (tak, tak wiem, Bóg chciał sprawdzić wierność ojca), rytualne mordy zwierząt (myślisz, że czemu zwierzęta były w świątyni gdy je Jezus przegonił, by je pogłaskać? Tongue ).
PŚ w tym miejscu samo sobie zaprzecza. Bóg starego testamentu który dał nam X Przykazań i kazał ich przestrzegać ale później domagał się ofiar ze zwierząt.


Co do równości człowieka i innych zwierząt.
Idąc tropem naukowych badań to świnia jest na poziomie intelektualnym niemowlaka. Więc teoretycznie zabicie świni powinno być równoznaczne z zabiciem dziecka. Ale na szczęście tak nie jest. Czemu? Bo ludzie mają coś takiego jak solidarność gatunkowa. Zależy im w normalnych warunkach na dobru innych ludzi. Oczywiście gdybym miał uratować świnię albo niemowlaka uratowałbym dziecko, chociaż moim wielkim marzeniem jest, by zwierzęta kiedyś (za x set lat) przestały być jedzone. Bo to też żywe organizmy, które tak samo jak my są zdolne do odczuwania smutku, radości, strachu etc. Oczywiście nie myślą abstrakcyjnie jak ludzie czy część naczelnych, ale to chyba nie jest ważne, jeśli zwierzę czuje.

AtUP
Jedyna moja uwaga w kwestii eutanazji to powinna być przeprowadzana po stwierdzeniu braku szans na poprawę i zdrowiu psychicznym chorego. Oraz wprowadzić okres zastanowienia, żeby nie była to decyzja przywołana impulsem. Z resztą masz rację.

---
Reply
Nazywasz to pomaganiem, dla mnie to jest zabijanie.

asghan:
Nie będę komentował więcej tego co piszesz, bo właśnie widzę, że niestety nic nie wiem, a wszystkie skarby mądrości w twojej głowie kwitną. Życzę powodzenia w życiu. Smile

Nie napisałem, że nie masz prawa mieć poglądów, a to że z pokolenia na pokolenie świat sunie się ku krawędzi, czego dla mnie osobiście przykładem jest twój światopogląd. Nie wiem czy tylko ja mam problemy z rozumieniem.

Syn Karmy:
Dzięki za posta i za temat do przemyślenia.

...
Nadchodzi moment, gdy odłączam się od rozmowy z fanatykami własnej mądrości(nie określam wszystkich). Myślę, że prędzej czy później i tak coś was tknie, jak tylko można zinterpretować to zdanie. Smile Miłego dnia.

___
dnia*,życie
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)