Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
Bo dla mnie jest dziwne, jeśli jedna i druga istota jest żywa, to tej nie jem bo tak, a drugą mogę zjeść. Może trochę byłem złośliwy w tym poście za co przepraszam, ale dla mnie to dziwne.
Reply
A długa jest? Skąd masz do niej dostęp?
Reply
Czy stwierdziłem, że okultyzm jest prawdą? Wink
Napisałem jedynie, że ta książka jest o tym. Tak samo jak PŚ jest o aniołach.
Jednak twierdzę, że wiara w każdą nadludzką siłę (a szczególnie złą) prowadzi do pewnych zmian psychicznych w podświadomości. O tym były różne badania, można poczytać w internecie. Ale sam możesz nawet tego doświadczyć. Wystarczy, byś leżąc w łóżku puścił sobie dokument o UFO albo horror to nogi zaraz lądują pod kołdrą. Big Grin

AtUPx3
W takim razie musiałem trafić na złą recenzję w internecie.
Więc jeśli rzeczywiście masz rację to szczerze przepraszam i obiecuję, że w pierwszej wolnej chwili (mam lekko mówiąc kupę roboty teraz) pobiorę w wersji PDF i przeczytam w ramach pokuty. Smile

AtUPx2
Jedzenie owoców czy roślin sezonowych jest troszkę lepszym rozwiązaniem od zabijania zwierząt. Przynajmniej dla mnie. Zwierzęta cierpią, a zbierane owoce nie, warzywa (przykładowo pomidory) również nie, a zboże i tak jest całkiem przed momentem jej śmierci zbierane, bo przed zimą.
Reply
Wygooglowałem http://www.czarymary.pl/cienik/satanizm/satan.html .
Reply
Wierzącego nie można przekonać do tego, ze Boga nie ma, a ateisty do tego że Bóg jest.

Prawdę na ten temat poznamy dopiero po naszej śmierci, na razie jednak doradzałbym wszystkim żyjącym postępować według zakładu Pascala:

"Człowiek może wierzyć lub nie wierzyć w istnienie Boga. Jeśli wierzy, to traci życie doczesne (na rzecz modlitw i czynienia dobra) i otrzymuje życie wieczne. Jeśli nie wierzy, to zatrzymuje życie doczesne i traci życie wieczne. Pascal wywnioskował, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki, a nagrodą może być życie wieczne."

Źródło- Wikipedia
Reply
Istnieje tylko problem, że wiara u niektórych ludzi nie przychodzi, bo tak. Jak nie wierzę, to nie uwierzę tylko dlatego, że tak może być korzystniej.
Reply
Zakład Pascala jest dla mnie lekką głupotą, bo zakładając istnienie wszechwiedzącego stwórcy narażasz się mu, bo jesteś fałszywy w swojej wierze.
Reply
Wiara nie może bardziej się opłacać z logicznego punktu widzenia. Oddanie czegoś pewnego, za same obietnice czegoś wydumanego, zawsze będzie idiotyzmem.
Reply
Znaczy nie stwierdzasz, chociaż skoro napisałeś, myślałem, że jest dla Ciebie coś jak okultyzm. Big Grin i tutaj zainteresowałem się o jakich siłach możesz mówić. Big Grin Więc teraz nie wiem już. Wierzysz w jakiś siły nadprzyrodzone?(nie odbieraj jako jakiś atak, czy coś w stylu, jesteś osobą, z która akurat mogę skonfrontować swoje przemyślenia nt. tego co przeczytałem, jakiś inny sposób postrzegania pewnych spraw)

Myślę, że oglądanie filmów o UFO bądź horrory to raczej wywołany strach, a jeszcze od tego trzeba zrobić pewne kroki, aby zbliżyć do wiary w "tajemnicze" siły, bądź do jakich kontaktów z nimi. Jednak to może być jakiś zalążek, początek. W dużej mierze to zależy od osoby, jak podejdzie do obejrzenia tego filmu.

P.S Uciekam myć gary, ktoś to musi zrobić, a potem jeszcze obiad.. na jutro. Cya.
Reply
Czy wierzę w duchy? Nie nie spotkałem nigdy. Wierzę za to w kosmitów (nie UFO, bo to różnica) którzy istnieją daleeeko od Ziemi ale istnieją. Czyli niezbyt wierzę w spotkania z kosmitami. Wampiry, wilkołaki i reszta też raczej nie istnieje. Nie wykluczam Wielkiej Stopy jako jakiegoś gatunku nieznanego ludziom.

Chodzi mi o "wzywanie duchów" i to działa podświadomie na nas - raczej negatywnie z tego co czytałem.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)