Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
Big Grin 
Pewien ultramaratończyk był 5 krotnym mistrzem od momentu gdy przeszedł na dietę wegetariańską. Wszystkie wartości odżywcze pochodzące od mięsa można uzyskać z warzyw, owoców, grzybów czy orzechów. Kwestia zbilansowanej diety.

Wątpię też, by pokazali wam PRAWDZIWY obraz rzeźni. Miejsca, gdzie krowa jest najpierw ogłuszana młotem, później jest podrzynana lub łamią jej kark. Często też jest rażona prądem.

Przypomniał mi się brutalny dowcip z jakiegoś filmiku amerykańskiego o tej tematyce.
- Wiesz, czym się różni krowa od steku?
- Nie.
- Dwoma godzinami na grillu.

Holmegaard:
Przepraszam. Sad Taki już jestem Sad

asghan:
Też trzeba uwzględnić czasy w których się to działo. 2 000 lat temu. Czy ktoś odważyłby się wtedy powiedzieć "Boga nie ma, miłujmy życie bo jest jedno, święte i jest najwyższą wartością"? Big Grin Zostałby ukamienowany albo ukrzyżowany z miejsca.
Kwestia jest taka, że jeśli mówimy o prawdziwej miłości to nie jest ona manipulowana. Nikt nigdy nie zabił w imieniu ideologii którą reprezentował Lennon czy Budda. Wręcz przeciwnie - ich naśladowcy są żywym obrazem miłości która jest w każdym.
Ja wierzę w pokój, miłość, dobro i równość.

---
Reply
Dlaczego wierzę, akurat w Boga, którego opisuje Biblia, mówiąc po Twojemu? Gdyż ten właśnie Bóg przyciągnął mnie do siebie(pewnego, ciepłego dnia Wink ), pozwolił mi doświadczyć swojej miłości, która na mnie czeka, jeżeli ja tylko zechcę. Jak widzisz zechciałem, bo bym nie bronił tego w co wierzę teraz, siedząc jakieś 3godziny na forum. Dla Ciebie może to być nie zrozumiałe, ale dla mnie, osoby, która ma świadomość Jego działania w swoim życiu poprzez doświadczenie, nie ma nic innego prócz Jego. Nie jest to równoznaczne z tym, że fruwam wysoko w chmurach, bo tak nie jest, każdy ma swój krzyż, który lekki nie jest, ale nie jest on na tyle ciężki, żebym go nie mógł udźwignąć z pomocą Bożą(ze swoją owszem, leże jak zarzynany świniak, w sytuacjach, gdy odrzucę pomoc Boga, bo jest łatwiej postąpić tak jak człowiek cielesny, który we mnie żyję chce. Takich sytuacji jest mnóstwo), jednak ponad to miłość Chrystusowa dla mnie jest większa. Dlatego wierzę tego Boga.

Co jeśli Biblia została stworzona wyłącznie dla oczu?
Dowiem się tego, gdy umrę na tym świecie. Myślę, że byłbym rozczarowany, ale zwątpienie w obietnicę Boga, którą mi daje, którą utwierdza doświadczeniem Jego samego jest tak duże, że nie odczuwam strachu, że ktoś mnie robi w kulki. Smile

Nie ma niedzieli, b nie miałem na myśli, że chce sobie odpocząć, a że nie ogarniam w takim stopniu języka angielskiego. Od wczoraj niestety nie dałem rady go się nauczyć. Tongue

zacharek:
Właśnie oglądaliśmy PRAWDZIWY obraz rzeźni, gdy krowa jest ogłuszona, tępym narzędziem, następnie wrzucona do jakieś metalowej maszyny, która w pierwszej części jest metalową klatką, gdzie znikąd pojawia się hak, na który jest krowa żywcem powieszona, a następnie dalej udaje się linią produkcyjną. To jedne ze słabszych ujęć, nauczyciele uczący przedmiotów zawodowych, przez lata nauki potrafią zgromadzić prawdziwe filmy, które obrazują obraz rzeczywisty ubojni, które mają za nic jakiekolwiek przepisy, normy, bez zasłaniania i zamazywania scen. Technikum gastronomiczne, technik kucharz, nie owijało, owija w bawełnę. Big Grin z 15osobowej grupy, wszystkie filmy obejrzały może trzy osoby, jeżeli nawet nie trzy. Oglądaliśmy to razem z inną gastronomiczną klasą, starszą.
Reply
I co się dziwić.
Do póki są rzeźnie to będą i wojny.
Reply
Darken:
A po co Wy żyjecie?
Reply
Celem życia jest rozwój jednostki, realizacja własnych marzeń oraz wzbogacania rzeczywistości w której istniejemy. Umieramy ale zostaje na ziemi to, co uczyniliśmy.
Życie jest kwiatem - masz je by wzrastało.
Reply
By wzrastało ku pięknemu kwiatu, czy obfitemu owocowi?(nie wiem czy dobrze odmieniłem kwiat, owoc, dziwnie brzmią)
Reply
Chodzi Ci o to, czy w stronę pięknego wyglądu czy dobrych czynów?
Jeśli tak to w obie strony. Chodzi o to, by człowiek zrozumiał, że jest częścią przyrody, żył w zgodzie z nią i jej nie niszczył, ale jednocześnie spełniał swoje życiowe cele, marzenia czy pasje. Samorozwój.
Reply
Kwiat rozumiejąc, jako taka trochę próżność, z której nie ma pożytku, prócz tego, że pięknie wygląda. Smile
Reply
Równie dobrze słowo "życie" w zdaniu "życie jest kwiatem" można zamienić na "miłość jest kwiatem" wtedy raczej nie ma takiego skojarzenia.

Jeśli chodzi o życie po śmierci to odrzucam.
Reply
A więc co się stanie z Tobą po śmierci?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)