Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
A co to zmienia? Żydzi wierzą tylko w stary testament, katolicy w stary i nowy. Btw, jeśli jesteś katolikiem a nie żydem i akceptujesz tylko nowy testament to jakim prawem masz jakiekolwiek obiekcje przeciwko homoseksualistom?
Reply
Bo Kościół.
Reply
... a Kościół odrzucił inne ewangelie i zostawił tylko te 4, które czytane są do dziś, bo w innych Chrystus był opisany zbyt ludzko. O ironio, jak śmiesznie.
Reply
Nie zbudujesz wielkiej organizacji na jednym człowieku, nie ważnie jak mądry jest. Potrzebowali boga :3
Reply
"Ej, chłopaki, trochę ciężko będzie nam kontrolować tych wieśniaków jeżeli będą uważać, że mogą być bliscy naszemu bogu
usuńmy to"
Reply
Ghandi - wyzwolił Indie
Martin Luther King - walka o prawa czarnych
Budda - nauczał dobroci
Lennon - orędownik miłości

W ludziach jest nieograniczony potencjał do rzeczy wielkich. I dobrych.
Reply
Heart 
LUTER TO TEN OD INTERNETU NIE
ok musiałem
W ludziach jest potencjał, ale pomyśl o ile łatwiej było to zrobić z bogiem? No i, powiedz proszę, kto by w dzisiejszych czasach na słowo z piosenki Lennona zapłacił 5000USD/zabił innego człowieka? Niewielu. A biblijnych fanatyków są całe masy.
Reply
Znowu nie zrozumiałeś :c

.
Reply
Video 
W cyklu kształcenia, o uboju zwierząt mieliśmy temat i obejrzeliśmy kilka filmów, które przestawiały realny poziom humanitarności w ubojniach. Nie wiem w jakiej skali tak jest, ale napewno wiele jest miejsc, gdzie się przegina.

Powiedz mi, czym w diecie wegetariańskiej zastępuje się wartości odżywcze, które dostarcza mięso?(nie pamiętam, a przy obecnym poziomie eksploatacji moich myśli nie mam siły szukać). Pamiętam tylko, że niektóre wartości odżywcze, które dostarcza mięso ciężko zastąpić jakimiś wartościami roślinnymi. Jestem po prostu ciekaw. Smile

Holmegaard:
Spoko, tyle że Chrystus przyniósł przez swoją śmierć i zmartwychwstanie usprawiedliwienie według Prawa każdemu, kto w Niego wierzy.

asghan:
A co się dzieje obecnie z Pismem? Kto ją poprawia obecnie musi poprawiać? Raczej masz jakieś sprzeczne informację. Jeżeli chodzi o spidermana, szczerze powiem, że nawet nie oglądałem, może urywki, mężczyzna, zmieniający się w pająk o nadludzkich siłach, ma jakiś instynkt, gdy coś złego ma się stać. Walczył ze złem? Nie wierzę w spidermana, bo on nic nie wnosi do mojego życia, został stworzony tylko i wyłącznie jako rozrywką dla oczu. Biblia nie jest dla mnie jedynie "jakąś" książką, ale ma wpływ na moje życie, czego doświadczam, co między innymi Bóg kieruje do mnie przez swoje słowo w Niej zawarte.

Jeżeli piszesz o swoim linku, to nie olałem go, a szczerze odpowiedziałem, stronę wcześniej, musiałeś nie zwrócić uwagi, bądź nie skojarzyłeś sprawy go czytając:

Misio Całowniczek napisał(a):
(2012-09-03, 20:17:35)zacharek Wrote: Ghandi - wyzwolił Indie
Martin Luther King - walka o prawa czarnych
Budda - nauczał dobroci
Lennon - orędownik miłości

W ludziach jest nieograniczony potencjał do rzeczy wielkich. I dobrych.
Chrześcijaństwo nie odrzuca Starego Testamentu. Nie napisałem nigdzie, że akceptuje tylko Nowy Testament. Zwycięstwo Chrystusa, jeżeli w niego wierze, daje mi usprawiedliwienie względem Prawa, które jest zawarte w Starym Testamencie, jak np. ktoś tam pisał, o ścinaniu włosów, czy tatuażach.
Reply
Już nie ma niedzieli <3
Btw, czyli biblia cię prowadzi bo ma wartości moralne? To czemu nie Qu'ran? Czemu nie Księga Mormonów? Czemu nie zostaniesz Scjentologiem? Oni wszyscy mają jakieś wartości moralne. Dlaczego wierzysz akurat w takiego boga a nie innego? A co jeśli biblia została stworzona wyłącznie jako rozrywka dla oczu?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)