Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
zgadzam się z przedmówcą: kościół nie może po prostu zacząć wycinać sobie części biblii które im się nie podobają bo to już nie pasuje. Robiąc to tworzą całkowicie odmienną sektę/religię(jakkolwiek chcesz sobie to nazwać). Nie możesz znaleźć części biblii w których udowodniono głupoty i powiedzieć "TO WSZYSTKO METAFORA" albo "TO TYLKO OPIS LITERACKI" i uważać, że zawsze masz rację. To jest wielki minus wszystkich świętych ksiąg: to co w nich jest zapisane nie zniknie. Btw obcinałeś ostatnio włosy? Jeśli tak, to wiedz, że grzeszysz. Oh, i nie rób sobie tatuażu. Nie chciałbym żebyś skończył w piekle.
Reply
Została by ewangelia okrojona o cuda i pochodzenie boskie.
Czysty kodeks etyczny.
Najbardziej uniwersalny w historii.

Zostałoby to, co najlepsze.
Reply
Człowiek rządzi ziemią, a zwierzęta są mu za pożywienie, więc nie porównujcie mi tu ludzi do zwierząt, bo mięsko dobre z świnki jest, i nikt się nie rozczula co ona czuje muhhaa
Reply
Shocked 
Głupota.
Wegetarianizm jest zdrowszy od diety opartej o mięso.
Poza tym człowiek nie rządzi Ziemią - człowiek niszczy Ziemię.
I jedyne kim może się stać to przewodnikiem - nigdy władcą.
Reply
Ale ja nie decyduje co ma znaczenie dosłowne czy coś w tym rodzaju. Wierzę Kościołowi(przez dużą literę K), w Niego, że to właśnie Chrystus powierzył następcą władze, dzięki której dane jest mi zrozumieć Pismo Święte. Nie robię tego sam, a osoby, którą są do tego powołane. To że kościół uznaje Biblię za świętą Księgę, nie oznacza, że tekst zapisany ma znaczenie takie jak przeczytamy. Od tego jest pewna wiekowa interpretacja i analiza, dzięki której dzisiaj mogę wiedzieć więcej, o tym co Bóg do mnie mówi. Pewnie nie raczyłeś przeczytać artykułu, do którego dałem link, ale w nim jest odpowiedź na Twoje zarzuty względem kościoła, względem postrzegania Biblii jak np. podręcznik do matematyki. Jeżeli 2+2 to musi być 4, bez innej opcji(nie wjeżdżajcie proszę teraz z innym postrzeganiem czegoś tam, płaszczyzny, układów, bo ktoś już tam mi wspomniał, że w zależności od czegoś, koło jest kwadratem).

Pismo nie mówi, że świat ma 6tysięcy lat. Big Grin To że wtedy spisana została Księga Rodzaju, nie oznacza że stworzono świat. Przeczytaj proszę link do artykułu, który wkleiłem post wcześniej. Bo bez tego nie jesteś wstanie mnie zrozumieć.

Odnośnie pominiętego posta, masz na myśli Stary Testament?
Reply
Wcale nie. Wtedy zostałyby trafione tezy na temat przyrody (inne niż ta, że nietoperz to ptak. M.in.). Gdybyś chciał biblię przerobić na kodeks moralny, to musiałbyś zostawić przypowieści Jezusa i jego tezy na temat życia. Nie boga i wiary, ale życia. Jezus był moralistą z wizją, który był na prawdę świetny jak na swoje czasy. Problem w tym, że ludzie mają go za niezwykłą osobistość bo był synem boga. No i oczywiście musiałbyś napisać wielkimi literami na początku, końcu i co trzeciej stronie, że to metafora.


AtUP:
Czemu istota doskonała i wszechwiedząca napisała książkę, która dla współczesnego człowieka ma mieć inne znaczenie niż dla tego sprzed 2 tysiecy lat?
W starym testamencie wyraźnie stoi, że świat ma 4 tysiące lat Big Grin +2 tysiące od narodzenia Jezusa daje nam 6 tysiecy. To jak 2+2=4 Big Grin
(2012-09-03, 19:57:40)zacharek Wrote: Głupota.
Wegetarianizm jest zdrowszy od diety opartej o mięso.
Poza tym człowiek nie rządzi Ziemią - człowiek niszczy Ziemię.
I jedyne kim może się stać to przewodnikiem - nigdy władcą.
Reply
Ale rzeczywiście jest to rodzaj pokarmu. Osobiście nie mam nic przeciwko zabijaniu zwierząt hodowlanych dla pożywienia, w naturze dzieje się to cały czas, niektóre zwierzęta zabijają inne, a człowiek jako zwierze wszystkożerne nie ma raczej z tym problemu.
Patrykusj:
Nie widzę związku z tematem rozmowy. Leci minus za słaby trolling/głupotę
AtMiś uszatek czy jakkolwiek się nazywasz:
Dlaczego Kościół ma prawo decydować co w biblii jest prawdziwe a co nie? Co można zignorować a co nie? I dlaczego nie wierzysz w spidermana? Skoro potrafisz uwierzyć w książkę to czemu nie w komiks? Biblię(widząc co się z nią w tym momencie dzieje, eg. to że chrześcijanie są zmuszeni ją poprawiać i zmieniać) mógłbym przyjąć ją najwyżej jako zbiór bajek i pouczeń. Btw, ty też wczoraj kompletnie olałeś link który ci wysłałem, nie bądź hipokrytą i nie mów że musi to przeczytać zzz.
Reply
Przypomnę Ci, że nie jestem Żydem, a katolikiem.

Holmegaard:
Gdzie napisane zostało, że masz 4k lat? Nie znam w takim stopniu Starego Testamentu. Biblię spisali ludzie pod natchnieniem Boga, on same, że siadł za biurkiem, chwycił pióro, to nie napisał.
Reply
Tak. I akceptujesz Stary testament, w którym to wszystko jest spisane.
Reply
Thumbs Up 
Wiadomo, że każdy powinien mieć wolny wybór w kwestii żywienia. Ale idąc liczbami już to gdyby zrezygnowano z hodowli zwierząt to zboża które idą na paszę dla nich zapobiegłyby głodowi na Ziemi. Obliczono tak, mogę jutro/w tygodniu poszukać i zamieścić statystyki jeśli nie zapomnę.

Ja szczerze popieram McCartneya który stwierdził, że gdyby rzeźnie miały szklane ściany to każdy byłby wegetarianinem.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)