Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
w większości takich przypadków ta osoba w ciągu tych dwóch lat i tak umrze, bo mówimy tu o ciężkich chorobach i głównie ludziach starych. Nawet jeśli ich wyleczą, to za wyjątkowo dużą cenę(cena nowego leku będzie liczona w setkach, jeśli nie tysiącach) i tylko po to by pożyli kolejne pół roku zanim dopadnie ich śmierć ze starości
Reply
Mówcie do mnie bo od 19h jestem licealistą.
A tak serio to zazwyczaj są tutaj w tej sprawie dwa obozy - jeden za eutanazją i to ciężko dostępną a drugi w 100% przeciwny. To trochę bezsensu być zawsze na nie nawet jeśli się to was nie tyczy i tylko teoretyzujecie jak...
...Ekhainer który ułożył "wzruszającą" historię z koncernami medycznymi. To troszkę śmieszne i nierealne.

Można pokonać samego siebie i chciałbym, by państwo wspierało walkę z każdą chorobą - od kataru poprzez stwardnienie zanikowe boczne na które cierpi Stephen Hawking. Który od 30 lat nie powinien żyć a od 20 któregoś roku życia powoli tracił władzę nad ciałem. Teraz rusza lekko palcem i policzkiem. Największy naukowiec współczesności. On i Feynman są określani mianem następców Einsteina i Newtona. Chodzi o to, że człowiek może osiągnąć wszystko - wystarczy tylko marzenie i siła. On jest tego najlepszym dowodem.
Reply
Tyle, że przed zwyczajną śmiercią robimy wiele rzeczy szybciej i sprawniej niż kiedyś. "Śmierć jest najlepszym wynalazkiem życia" - Steve Jobs. Ten człowiek, gdyby miał żyć jeszcze chociaż z 2 lata po wynalezieniu leku, to by z niego korzystał jak nigdy dotąd. Wykonałby tyle rzeczy, że przez 30 lat zwykłego życia, by tyle nie zrobił. Jeśli chcesz więcej to przeczytaj trochę o Stevie. Znajdziesz tam wiele ciekawych rzeczy na ten temat.

zacharek: Gdyby poddał się eutanazji wtedy, kiedy tracił władzę nad ciałem, to by nie miał tego miana i dla świata by nic nie zrobił. Tak to jest teraz wybitnym naukowcem. Człowiek, który rezygnuje z życia to po prostu tchórz, który boi się dalej walczyć. Dawniej walczono do upadłego. Teraz? Eutanazja... Jurand w powieści wiesz jakiej nie dał się powiesić, choć to postać fikcyjna, ale autor zdawał sobie chyba sprawę z tego.


Atdown: może kiedyś będzie znała? Robimy bardzo duże postępy technologiczne, np. nanotechnologia itp. A nóż wynajdą lekarstwa na te choroby, a chorujący żyliby jeszcze. Taki człowiek, który umiera śmiercią naturalną wie, że zrobił wszystko, co umiał i odchodzi szczęśliwy, chociaż cierpiał. Ten, który poddał się eutanazji przegrał swoje życie.


AtdownAtdown: Dzisiaj więcej argumentów Ci nie podam, idę jutro do nowej szkoły, więc muszę się przygotować. Może jutro coś wymyślę.
Reply
Chłopie.
Chodzi o ludzi, którzy odczuwają każdym skrawkiem swojego ciała ból, którzy krwawią z bólu i strachu (dosłownie) albo są skazani na dożywotnie cierpienie. Nauka nie zna jeszcze leków na wszystkie choroby. Wiele zmian jest nieodwracalnych jak te u Hawkinga. Tyle, że on był młodym naukowcem gdy zachorował. Miał przed sobą 20 lat życia bez cierpienia i całkowitej świadomości intelektualnej.

AtUP
Tak! Czekajmy aż znajdą lekarstwa na chorobę, która i tak nie cofnie zmian które dokonały się w organizmie. Niech wie, że gdyby urodził się 20 lat później miałby szansę na w miarę normalne życie!
Przykro mi, ale nie.

---
Reply
Nie jest możliwe przekonanie kogoś, kto jest całkowicie zamknięty na inne postrzeganie świata, nie piszę koniecznie o Tobie.

Moja cała rozmowa toczy się wokół pewnego stwierdzenia, które padło, iż człowiek umierający jest taki sam jak umierający pies. Co poszło dalej o temat eutanazji*. Wierzę, że po śmierci spotkam Boga. Wink to jest centrum mojego życia, które chce tak przeżyć, aby gdy umrze moje ciało mogła żyć moja dusza. W momencie, gdy ktoś stawia człowieka na równi ze zwierzęciem, które duszy nie ma, a także wolnej woli też nie posiada, to dość mocno reaguje. Przeszedłem się dzisiaj po mieście, pierwsze co mi przyszło do głowy, że cały temat aborcji i eutanazji nie ma nic wspólnego z pierwotnym założeniem, po co wogóle stworzono ten temat. Gdzie tutaj pojawia się historia świata? Big Grin Druga rzecz to nieodpowiedni sposób podpięcia się pod wątek psa=człowiekowi, gdyż ciągle zapominam, jakie prawa rządzą tym forum, że jest procent ludzi, którzy tylko czekają, aż w jakimś poście pojawi się urywek zdania, z którego możne wyniknąć kłótnia. No nic, kolejny raz, myślę że w dość pamiętny sposób dodałem do czarnej listy pisania postów na forum nowe sformułowanie. Tongue

Jeżeli chodzi o sprawę eutanazji, nie zgodzę się, że to pomoc, bo dla mnie eutanazja, czyli odebranie sobie życia jest równoznaczne z potępieniem siebie samego na zawsze, bez szansy życia wiecznego, a nie ma w moim życiu nic bardziej istotniejszego, niż obietnica Boga, która mi dał. Smile

Jeżeli chodzi o sam temat to myślę, że moja wiedza w tym zakresie jest dość uboga, czego żałuję, powiększam ją z czasem, dlatego nic istotnego nie jestem wstanie wnieść do tematu.

Jeszcze fanatykiem religijnym nie jestem, chociaż wydaje mi się że takich znam, przyznam osobiście to straszne. Big Grin Pozostaje w ryzach normalności, jak wiele innych osób, które żyją takimi samymi wartościami jak ja. Tak czytając moje posty, faktycznie wyglądać to może jak napisałeś, jednak ja w to wierzę. Smile

___
*edit
Reply
Kwestia jest taka, że możesz wierzyć sobie w Boga, możesz się modlić i czekać na życie wieczne. Ale nie możesz prawa państwowego dopasowywać pod swoją wiarę i przykazania jakie reprezentuje dane wyznanie.
Reply
Pewnie, że tak. Zresztą, jeżeli dobrze pamiętam państwo kiedyś było kościelne i czy dobre to było, to sama historia pokazuje, że już nie jest. Rozłączono te dwie instytucje.

Mogę natomiast protestować i się nie zgadzać na pewne zmiany w państwie, w którym żyję, bo od tego są wybory, gdzie decyduje większość głosów. Czego nie chce abyście odczytywali jako rozpoczęcie nowego tematu, może nie jest bardzo wtajemniczony w politykę, ale wybieram mniejsze zło spośród tego co można wybrać. Wink
Reply
Jestem chrześcijaninem i nigdy nie spotkałam się z takim czymś, że wszechświat jest tylko dla ludzi.
Misio Całowniczek
Ludzie też są zwierzętami, które się od innych zwierząt bardziej rozwinęli, a ludzie uważają, że są lepsi i w ogóle.
Reply
Więc na jakiej podstawie wierzysz w boga, który go stworzył? Wszechświat jest ogromny i w teorii stworzony przez owego stwórcę-boga, a wielbi go... kilkadziesiąt % mieszkańców jednej planety?... Rly? Huh
Reply
Heart 
Znaczy się wierzę, że wszechświat jest stworzony dla człowieka, ale dla innych stworzeń też chyba jest stworzony.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)