Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
1.
2.

Oczywiście dla tak prostego człowieka jak Ty zawsze będzie ateista = zwolennik aborcji.
Bo nie rozumiesz jednego. Ateizm czy nawet lewica (nie tylko ateiści) nie jest wcale na złość kościołowi, by zniszczyć człowieczeństwo, zabrać i zniszczyć wartości. Aborcja jest zła nie dlatego, że kościół tak twierdzi i dlatego, bo dziecko ma "duszę". Jest zła dlatego, że dziecko w łonie matki jest zdolne do odczuwania co jest stwierdzone naukowo - strach, radość, zdenerwowanie, smutek. Polecam film "niemy krzyk" niestety bardzo krytykowany przez część zachodnich mediów ale idealnie obrazujący i pokazujący dowody na zdolność i chęć (dosłownie) życia przez dziecko uciekające przed narzędziami które mają je zabić.

Eutanazja to inny problem bo człowiek jest odpowiedzialny za samego siebie, powinno być to bardzo rzadkie zjawisko, jedynie po długich badaniach psychologicznych. Jednak samemu twierdzę, że nikt nie chciałby samemu się zabić (bo tym jest eutanazja) gdyby państwo spełniało swoją rolę - opiekę nad swoimi obywatelami niezależnie od ich problemów.

Słuszna wojna to ciągle wojna. A wojna w imię pokoju jest jak dawanie dupy w imię cnoty.
Reply
Sprostuję się - Póki jest nadzieja, nawet najmniejsza, nie powinno się pozwalać cierpiącym na takie decyzje.
Nadzieja się najczęściej kończy w chwili śmierci, więc... Mam takie zdanie najprawdopodobniej dlatego że według mnie śmierć jest gorsza od cierpienia, a eutanazja to poddanie się jej.

Mimo iż nie doznałem nigdy aż tak wielkiego cierpienia, jestem przeciw temu.
Reply
Bug 
Powinno się zabronić ludziom decyzji o własnym życiu i śmierci? To brzmi naprawdę głupio.
Rozumiem czemu zabrania się aborcji, to nie nasze życie. Nie rozumiem natomiast czemu zabrania się decyzji o własnej śmierci. Jeśli ktoś zrezygnował z tej nadziei(bo nawet jeśli okaże się, że coś uleczy go z choroby, to ze starości już się nie wyleczy, a i tak zostanie mu ledwie kilka lat życia maksimum)
Reply
zacharek:

Wojna w obronie. Tak jak żydzi bronili się przed muzułmańską agresją. Naprawdę muszę ci to tłumaczyć.
Pisałem o tym że z naukowego punktu widzenia dziecko w łonie matki też żyje, wiara potwierdza naukę. Nie doczytałeś i piszesz to o czym mówiłem.
To ty nie rozumiesz że lewackie myślenie celowo jest skierowane przeciwko kościołowi, bo ono może atakować ze wszystkich stron. Kościół wyznaje wartości, lewacy wyznają antywartości.
Sam wcześniej pisałem że nie można uogólniać, więc nie przytaczaj słów, których nie powiedziałem, że ,,ateista=zwolennik aborcji", bo są pseudokatolicy, którzy aborcję popierają.
I jeszcze jedno. Nie masz prawa nazywać mnie prostym człowiekiem. To ty jesteś prostaczkiem, że wysuwasz takie wnioski. Nie znasz mnie, więc na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Wypraszam to sobie. Mamy się obrażać , niech i tak będzie, ok.
Ciekawe kim ty jesteś, jakie masz wykształcenie i ile oleju w głowie żeby tak mówić ?

Head Hunter
Mówisz że Ciebie też bierze obrzydzenie na takie zachowania. Oczywiście reszty osób na ulicy nie bierze i zaakceptowaliby to, że muszą takie zachowania oglądać ich dzieci. Nikt ich nie chce wieszać. Chodzi o to żeby nie domagali się praw, przysługujących rodzinom. Mówisz że uważasz inaczej ? To znaczy, że z pewnością chciałbyś być wychowywany przez dwóch facetów i nie znać swojej matki. Czuję że niepotrzebnie wdaję się w polemikę z ludźmi przesiąkniętymi lewackim światopoglądem, podatnymi na manipulację.
Reply
Araś, proszę cofnij mu minusa, żeby nie jączył później, że nie dajemy mu mówić co myśli. Wink

Chavanin:
Wiara nie potwierdza nauki. To nauka może potwierdzić pojedyncze aspekty wiary i to nawet nie w 100% jak ten który tutaj opisałeś. Wiara zakłada istnienie duszy - nauka jedynie istnienia świadomości.

Quote:To wy, ateiści popieracie zabijanie dla ,,szczytnego celu" jakim jest aborcja bądź eutanazja.

Nie uogólniasz? Patrzymy na każdą wypowiedź, nie na jedną. Jeśli w jednej twierdzisz, że nie uogólniasz a w drugiej piszesz "WY! ATEIŚCI!" to raczej występuje tutaj samo zaprzeczenie.

Lewica nie jest wrogiem kościoła, funkcjonujcie sobie ale nie wtrącajcie się do państwa. Bo Polska to nie Watykan. Tutaj nie może mieć większość religijna decydować o tym, że wszyscy mają się uczyć, modlić, oddawać procent podatków itd... O tym muszą zadecydować sami obywatele, którzy są wybierani między sobą do sejmu.

Oj, przepraszam, że Cię uraziłem. Było to jednak spowodowane Twoim wcześniejszym przykrym dla mnie uogólnieniem o którym wyżej. A w sumie tutaj jeśli chodzi o obrażanie się to ciekawe jest jedno - wszyscy obrażą się jak nazwiesz kogoś zwierzęciem. Ale to jednak nie zwierzęta zabijają, kradną, gwałcą... Więc może bardziej adekwatnym od określenia "zezwierzęcenie" byłoby... ciężko to nawet nazwać.
Reply
Aż mnie porzucało przed komputerem, gdy dałeś porównanie cierpiącego psa i człowieka! Jeżeli uśpienie zwierzęcia i człowieka z cierpienia to dla Ciebie jest to samo, to przepraszam, ale w głowie masz łajno.. Ty wogólę się słyszysz?! Jakże gorącą zaczął się dzisiejszy poranek..

Wydaje mi się, że większość osób, które poddaje się eutanazji nie jest tego świadoma, gdyż jest już w takim stanie zdrowia, że nie wiedzą co się wokoło nich dzieje. To jest decyzja podjęta świadomie?

Odpowiednich warunków do wychowania dziecka? Rodzice mówią Ci, że przepraszają, ale tata stracił pracę, nie będzie co jeść i z czego się utrzymać to Cię zabijają, bądź w lepszym wypadku wywalają się w głąb Chin do obozu pracy dzieci, abyś zarabiał 200zł miesięcznie.. Gdzie w aborcji jest zgoda zabijanego na to?! Matko co za kłamstwo. Czyste morderstwo, tyle że obtoczone w panierkę jak kotlety schabowe w niedzielę, bo zabijani nie mogą nic powiedzieć.
Reply
"Chodzi o to żeby nie domagali się praw, przysługujących rodzinom. Mówisz że uważasz inaczej ? To znaczy, że z pewnością chciałbyś być wychowywany przez dwóch facetów i nie znać swojej matki."

Heh, ujmę to tak - Gdyby ludzie traktowali homoseksualistów na równi z heteroseksualistami, nie byłoby z tym problemu, ponieważ postrzegano by to jako normalną osobę. No ale tak nie jest. Co śmieszniejsze, większość ludzi postrzega homoseksualistę jako faceta w różowych ciuszkach i stringach. Tak więc, ogólnie nie dałbym prawa nad dzieckiem ze względu na zachowanie większości. Jeśli na poważnie pisałeś "To znaczy, że z pewnością chciałbyś być wychowywany przez dwóch facetów i nie znać swojej matki." to było to co najmniej żałosne.


---
Reply
Tzn. jestem za ochroną życia zarówno zwierząt jak i ludzi, ale w czasach gdy ani istnienie jednych ani drugich nie jest traktowane jako wartość powinniśmy się skupić na życiu ludzi i jako takiej równowadze w ekosystemie. A dopiero, gdy między ludźmi zażegnane zostaną konflikty zmniejszać pogłowie bydła, zabraniać polowań, zaostrzyć prawo za torturowanie zwierząt et cetera.
Reply
A mnie ukłuło w tyłek, kiedy dowiedziałem się, że według katolików zwierzęta nie mają duszy. Zdziwiło mnie nie tylko z powodu, iż zwierzęta są często znacznie mądrzejsze od ludzi, ale również dlatego, iż ludzie to też zwierzęta. Dodgy
Chavanin:
Przede wszystkim chcę napisać, iż jestem deistą, a nie ateistą. Deizm i ateizm bardzo się różnią od siebie, choćby tym, iż deiści wierzą, że Bóg istnieje. O tym radzę poczytać.

Zacznijmy od tego, że według prawa natury każdy człowiek jest równy. A według kościoła osoby homoseksualne są w pewnym sensie gorsze od osób hetero. Dobrze, masz rację z obnoszeniem się, jak np. z tymi paradami, które faktycznie są głupie i nie widzę w jaki sposób, mają pomóc osobom homoseksualnym. Ale jak to asghan ujął, Biblia po prostu mówi, że homoseksualiści są gorsi.

(2012-09-03, 05:46:43)Misio Całowniczek Wrote: Aż mnie porzucało przed komputerem, gdy dałeś porównanie cierpiącego psa i człowieka! Jeżeli uśpienie zwierzęcia i człowieka z cierpienia to dla Ciebie jest to samo, to przepraszam, ale w głowie masz łajno.. Ty wogólę się słyszysz?! Jakże gorącą zaczął się dzisiejszy poranek..

Wydaje mi się, że większość osób, które poddaje się eutanazji nie jest tego świadoma, gdyż jest już w takim stanie zdrowia, że nie wiedzą co się wokoło nich dzieje. To jest decyzja podjęta świadomie?

Odpowiednich warunków do wychowania dziecka? Rodzice mówią Ci, że przepraszają, ale tata stracił pracę, nie będzie co jeść i z czego się utrzymać to Cię zabijają, bądź w lepszym wypadku wywalają się w głąb Chin do obozu pracy dzieci, abyś zarabiał 200zł miesięcznie.. Gdzie w aborcji jest zgoda zabijanego na to?! Matko co za kłamstwo. Czyste morderstwo, tyle że obtoczone w panierkę jak kotlety schabowe w niedzielę, bo zabijani nie mogą nic powiedzieć.

Masz rację, prawdopodobnie bym chwycił za broń, chociaż po tym jakbym zabił jedną osobę, to bym sam się zabił. Ale to co powiedziałem wcześniej, miało tylko i wyłącznie pokazać jakimi hipokrytami są chrześcijanie, a przepraszam, katolicy.

Skoro już wiesz, że nie jestem ateistą, to mogę śmiało przejść do tematu eutanazji. O aborcji powiem tyle - ogólnie jestem jej przeciwnikiem, gdyż uważam, że jest to zwykłe odcięcie się od obowiązku bycia rodzicem. Zgadzam się z aborcją w przypadku, gdyby dziecko miało się urodzić z jakimikolwiek wadami lub matka miałaby umrzeć. Ja jestem zwolennikiem eutanazji, chociaż ludzie są tacy okrutni, że chyba tylko inne zwierzęta jak pies, kot etc. na nią zasługują. A nieakceptowanie eutanazji przez chrześcijan, a przepraszam, katolików, to zwykła hipokryzja (znowu !), bo skoro Bóg chce dla nas jak najlepiej, to czemu chce abyśmy umierali w okrutnych mękach ?!
________________________________________________
Reply
w ogóle*
Jeżeli jesteś w takim stanie, że nie potrafisz już świadomie myśleć to jaki jest cel życia? Jeśli twój umysł jest ogarnięty bólem i chorobą?
Porównuję człowieka do psa bo człowiek przeżywa mniej więcej to co pies. Pies też odczuwa ból choroby i starości. A to, że nie masz skrupułów by uśpić psa w bólu ale płaczesz nad człowiekiem który chce umrzeć nie świadczy zbyt dobrze o twoim poczuciu empatii.
IMO przydałaby ci się lekcja czytania ze zrozumieniem. Napisałem, że o ile w aborcji dziecko nie wyraża na to zgody więc mogę zrozumieć protesty przeciwko niej, o tyle w eutanazji umierający całkowicie się na to zgadza. Plz, zanim zaczniesz do mnie pisać, przeanalizuj dokładnie co napisałem. Nie szukaj powodów do wyzywania mnie tam gdzie ich nie ma. Kthxbai
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)