Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
Zasada jest bardzo prosta i uniwersalna dla wszystkich poglądów. Nawet jeśli masz argumenty to z głupotą nie wygrasz. Przykładowo ja jestem przeciwko aborcji i gdybym powiedział to w środowisku lewicowym zostałbym w najlepszym wypadku wyśmiany i poniżony. Ale ja również jestem za związkami homoseksualistów i prawami gejów więc w środowisku prawicowym już pewnie po wygłoszeniu swoich poglądów i argumentów nikt nie podałby mi ręki bo idąc w ślady za Wojciechem Cejrowskim "pewnie jest zahiviona" (dosłowny cytat). Tak samo jest z poglądami religijnymi.
Inne niż większość = jesteś szaleńcem

I w ten oto sposób ludzie, których poglądy nie nakładają się z daną grupą polityczną tak jak moje, ale polegające na etyce i nauce są zazwyczaj wyśmiewani i nie mają nic do powiedzenia bo nawet jak podadzą argumenty to słyszą "wiesz, gdzie ja mam konwencję praw człowieka?" albo "a co mnie obchodzi Amerykańska Rada Psychologiczna".

Sad but true.
Reply
Tłumaczyła raz na lekcji że jak gadała raz na lekcji z jechowym to zaginał ją, bo cytował dokładnie biblię... Ale ja nie będę się uczył na pamięć cytatów żeby z nią się "kłócić" bo i tak tematów o których chciałem z nią pogadać w Biblii nie znajdę. Jak raz.
Jezus umarł na krzyżu za nasze grzechy, tak? Aby każdego oczyścić, a mój znajomy ram był u spowiedzi a ksiądz mu na to "Ja Ciebie nie rozgrzeszam" Czyli co? Jezus umarł na krzyżu, cierpiał tylko po to abyśmy nie mieli grzechów a taki ksiądz który nie wiadomo skąd się urwał nie chce go rozgrzeszyć? A ona na to " Bo Jezus wybrał kapłanów" a co mnie obchodzi, jak już to wolałbym spowiadać się sam przed bogiem aniżeli przed jakimś staruchem który tak naprawdę nic nie wie i jest pewnie dla zarobku...
Reply
W sumie istnieje taka możliwość. Są kościoły w których się spowiada przez wrzucenie chleba do takiego kosza (z opowiadań to wiem) ale jeśli nie uzyskał rozgrzeszenia to dupa.
Mnie najbardziej śmieszy to, że KK odszedł od nauki ewangelii i sobie w dużej części pozmieniał ją i stał się urzędem. Wchodzisz - pieczątka - wychodzisz. Oczywiście pomijam aspekt irracjonalności tego wszystkiego.
Reply
Jak dla mnie to i te całe chrześcijaństwo to jeden wielki cyrk. Coraz więcej młodzieży odchodzi, już nawet te mohery powoli zaczynają odchodzić. Nie mają na życie a na kościół zawsze znajdą? Spoko. Msze są coraz bardziej nudne, kiedyś jak chodziłem to zasypiałem, raz słyszałem jedno kazanie ponad 3 razy na różnych mszach. Księża nie potrafią sensownie odpowiedzieć, wyznawcy to samo zawsze leci odpowiedź "Bo to jest wiara, to trzeba czuć" no spoko, ja czuje że światem rządzą latające chomiki sterowane na pilot który leży w posiadaniu innych istot.

Raz oglądałem program w którym były dyskusje na temat powstania świata. Jeden gościu nie pamiętam nazwiska miał dość ciekawą teorię, czy przypadkiem Bóg nie jest w posiadaniu super mega komputera i tak naprawdę my nie jesteśmy "sim'ami", co rok moc komputera wzrasta 10000x krotnie (przepraszam, jeżeli się mylę w liczbach, ale nie pamiętam do końca spróbuje znaleźć coś o tym na internecie i poprawię) i podobno za rok czy 2 moc komputera osiągnie moc równą mózgowi więc za ponad 10 lat prawdopodobnie będziemy w stanie stworzyć grę jak sims'y, lecz sim'y będą mieli swój własny, rozum, swoją własną osobowość po prostu... Będą jak ludzie. I on dał propozycję czy Bóg przypadkiem nie wszedł w posiadanie takiego komputera wieki temu i tak właśnie powstał świat. Nie wiem co o tym myśleć Wink


*moc - trochę dziwnie mi brzmi to słowo "moc komputera, moc mózgu" ale on dosłownie tak mówił, więc nie chcę zmieniać jego słów.
Reply
Tak, ale jeszcze Bóg musiał gdzieś być i gdzieś trzymać komputer. Tongue

Szczerze jeśli dojdziemy do takiego poziomu rozwoju to nie powinniśmy igrać życiem nawet w formie pixeli.
Reply
Dojdziemy, będziemy.
Reply
Tylko pamiętaj, że manipulowanie życiem cyfrowym (szczególnie nim) niesie niebezpieczeństwo dla życia tych kilku simów. Zakładając, że są one intelektualnie jak my w tym momencie i żyją dosłownie w komputerze na jakimś gigantycznym serwerze to nakłada to na nas dodatkową odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. A do tego też powinniśmy dorosnąć. Poza tym szczerze nie chciałbym (osobiście) byśmy zajęli się teraz budowaniem Utopii beta na dyskach komputerów, powinniśmy zająć się naprawianiem obecnego i tak już zniszczonego świata.
Reply
Komputetyzacji won Big Grin.
Reply
Aż tak radykalny to nie jestem. Big Grin
Niech służy do ulepszania rzeczywistości a nie tworzenia nowej. Tongue
Reply
zacharek
Odpowiem pokrótce autorowi na zarzuty, stawiane pod adresem kościoła.

Po 1. sam się zastanawiałem jak jest naprawdę, czytam teksty z różnych źródeł. Oczywiście kilka lat temu też miałem ,,na pieńku" z kilkoma księżmi. Ale niedawno doświadczyłem miłości Boga bezpośrednio. Wiem że istnieje. Nie będę ukrywał że jestem praktykującym.
Wracając do tematu.
Jak kościół zboczył na złą drogę ? Czegoś takiego nigdy nie miało miejsca.
Kościół, jako instytucja ludzka, jest z definicji niedoskonała. Ale w kościele działa Duch Święty. Winy poszczególnych ludzi kościoła nie można przekładać na chrześcijaństwo w ogóle, jest to skrajna niekonsekwencja.
Twoje zarzuty względem kościoła.
1. Krucjaty - to islam, jako religia, mająca w swoich założeniach pojęcie dżihadu, starała się zająć tereny zamieszkiwane przez rdzenną ludność żydowską. Pomoc z Europy miała na celu ich odparcie. Nie obyło się bez przemocy, ale cel był szczytny, a liczby nie takie wielkie, jak podają lewicowe media. Religia jest solą w oku wielkich koncernów, które chcą, by z człowieka zrobić konsumenta, którym będzie można łatwo manipulować.
2. To co mówisz na temat II wojny światowej, jest irracjonalne !!! Nie wiem kto Ci takie pomysły wpoił do głowy. Małe sprostowanie Kościół był niszczony w hitlerowskich niemczech. Papiestwo nigdy go nie pochwalało. Wtedy Watykan odłączył się całkowicie od Włoszech, widząc powstający faszystowski,ustrój.

Radzę więcej poczytać pozycji naukowych, a mniej opierać się na plotkach i pomniejszych artykułach, zawartych w kolorowych gazetkach Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)