Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
Człowiek też ma instynkt. Kwestia perspektywy. Dzisiaj o 13.00 leciał program na Discovery Science "Zagadki Wszechświata z Morganem Freemanem" to całkiem ciekawie mówili o teorii, że dusza rozchodzi się we wszechświecie po śmierci, gdyż teoria kwantowa zadawałaby się potwierdzać to. Warto obejrzeć jak ma się dostęp. Chociaż to i tak nie zmienia mojego zdania na ten temat.
Reply
Mają rozum, ale rakiety kosmicznej nie wybudowały. Człowiek jest o wiele rozumniejszy od zwierząt w wielu przypadkach. Co prawda zwierzęta nie mają kciuków, no ale do pyska coś mogą wziąć. Owe istoty tylko przedłużają tylko trwałość ich gatunku. Im chodzi jedynie o to by chwilę pożyć, kopulować i potem zdechnąć. Inaczej mają ludzie. Ludzie filozofują, zastanawiają się nad sensem życia oraz dążą do coraz większego zaawansowania technicznego w odróżnieniu od zwierząt. Dla mnie zwierzęta i otaczający nas świat to taki dodatek do życia. Tak jak do kawy dobra jest śmietanka oraz cukier, tak dla nas, jak powiedziałem wcześniej otaczający świat, bo przecież lepiej jest pić kawę ze śmietanką, niż śmietankę bez kawy, nie?
Reply
Tak?
To weź z tego dodatku zabierz tylko pszczoły, a zostanie Ci i nam kilka lat życia.
Zwierzęta i my to to samo. Nie można rozróżniać. Kwestia, że wszystkie małpy są zdolne do budowania prostszych i trudniejszych urządzeń, narzędzi. Ostatnio przeprowadzono eksperyment w którym nauczono małpę podstaw ekonomii (wybierała jabłka z promocji). Człowiek ma większą puszkę mózgową i temu zawdzięcza taki poziom techniczny, ale też nie możesz powiedzieć, że jeden człowiek jest w stanie zbudować rakietę. Kwestia, że na tą naszą rakietę składa się wiedza z tak wielu dziedzin, że całe zespoły muszą pracować. Zwierząt te dziedziny nauki nie obchodzą, ale też wykorzystują swój intelekt. Więc nie należy rozróżniać.
Reply
Ten Kod genetyczny musiał jakoś powstać, prawda?

zacharek:
Napisałem tak żeby każdy zrozumiał o co mi chodzi. Jak wyżej napisałem ktoś to DNA musiał stworzyć.

Kenz:
Nie wie jak się nazywa. Reaguje na zlepek jakichś głosek a nie imię. Nie, instynkt kieruje ich życiem przez cały czas. Np. Postawiłbyś przed psem dwie miski. Jedna z super dobrym jedzeniem a drugie bardzo kaloryczne i kto wie - mniej smakujące psince. Powinno wybrać to bardziej kaloryczne, żeby gdy np. odetniecie go od dostaw pożywienia miał zapasy na przyszłość w postaci nagromadzonego tłuszczu.
Reply
Rozchodzi się, ale nie jest już jednością, tylko dochodzi do podziału zapewne. Nie ma szans w takim razie na jakiekolwiek "przeżycie" po śmierci moim zdaniem.

Małpa wybierała jabłka z promocji, haha to nieźle! Smile
Zacharek kolejna, świetna wypowiedź Smile
Ekhainer:
Człowiek był dawniej niewiele mądrzejszy od małpy. To ewolucja spowodowała taki przebieg wydarzeń. Doświadczenia, upływ czasu. Człowiek nie był od razu tym wspaniałym i najlepszym. Był tylko trochę bardziej rozwinięty niż wszystko inne. To jest to samo, hm... na przykład drukarki. Masz HP, Samsung, Brother, Canon... i która teraz lepsza? Któraś z nich jest najlepsza, najszybsza, najbardziej rozwinięta i najstarsza. Nam - ludziom też jest akurat dane być tym lepszym modelem. To właśnie my rozwinęliśmy się najbardziej, i tylko to tu chodzi. Naturalnie gdy już człowiek powstał to utworzył mu się taki rozum i taki instynkt, że miał więcej możliwości niż inne zwierzęta. Ponadto dzięki instynktowi człowiek chciał przetrwać, zdobyć pożywienie, rozwijać się jednocześnie. To wszystko + przypadki takie jak uderzenie pioruna w drzewo, które zapoczątkowało posługiwanie się ogniem przez ludzi... te wszystkie doświadczenia sprawiły postępy.

Nimranos
Ten kod genetyczny powstał przez przypadek przecież.
Reply
Bo tak jest świat zbudowany. Słoń ma 4 razy większy od nas mózg, a jakoś widziałeś go, by siedział z biurze i odwalał papierkową robotę? Można zwierzęta czegoś nauczyć, tak jak psy aportować, gołębie pocztowe roznosić wiadomości, ale nie można ich nauczyć świadomości, że żyją. Człowiek jest świadom tego, że żyje i nie tylko ma na celu kopulowanie. A słoń? Tak samo wieloryb czy inne zwierze. Jeśli zwierzęta mają uczucia i mają świadomość, że żyją, to dlaczego jesz z nich szynkę? Wykorzystujesz kurze jaja do robienia omletu, a ser do robienia sernika? Gdyby na ziemi pojawił się jakiś silniejszy "człowiek", to byśmy płakali przed naszą śmiercią, gdyby nas obdzierał ze skóry i prosilibyśmy go, żeby tego nie robił. Zwierzę nie jest świadome, że idzie na ubój. Mówi się nawet czasami, że ktoś idzie jak owce na rzeź, czyli nieświadomie idzie na śmierć. Człowiek byłby świadom tego. Nie dałby się zaprowadzić do miejsca, w którym mają nas zabić. Próbowalibyśmy uciekać. A zwierzęta? Gdyby nie było pszczół, przyroda znalazłaby pewnie jakieś inne rozwiązanie tego problemu, a człowiek by może wyginął, ale mógłby się pojawić za jakiś czas.AtKenz To, że jesteśmy lepszym modelem od małpy pewnie jest prawdą, no ale popatrz na kurę i inne zwierzęta, które ewoluowały w niby lepsze okazy. Mają dalej instynkt. Jesteśmy jedynymi okazami rozsądnie myślącymi na tej ziemi. Z małpy mogliśmy powstać, ale bylibyśmy, jak inne okazy. Bez czyjejś ingerencji w nasze DNA, nie moglibyśmy być, tacy jacy jesteśmy.
Reply
Co do duszy to byś musiał dokładnie obejrzeć, bo ja nie jestem w stanie opowiedzieć tego. W duszę przecież nie wierzę, ale poszukaj w internecie, bo ciekawie mówili i stawiali kilka hipotez.

Z małpami to nie moja wina, że brzmi śmiesznie. Big Grin Taka prawda. Smile
Reply
Nie ewolucja tylko właśnie to, że to nas Bóg wybrał spośród innych zwierząt. Kto wie - jeśli wybrałby np. psy - my byśmy byli ich zwierzątkami. Zamiast dziękować Bogu, że dał wam szansę trafić do Nieba to wy go odrzucacie. No, ale nie mi to oceniać czy robicie dobrze czy źle kiedyś Bóg osądzi nas wszystkich i nie jestem pewny czy każdy z tego wyroku będzie zadowolony. Na wynik tego sądu pracujemy przez całe życie. Bóg ostrzegał ludzi o męce jaką jest piekło.
Reply
Tak, to wszystko dzięki ewolucji...
Reply
Szkoda że nie mam teraz dostępu do telewizji. Kiedyś to się oglądało te programy Smile
A co do duszy:
jest też i eksterioryzacja, która została podobno zapamiętana przez niektórych ludzi. Jak to wytłumaczyć? jeśli eksterioryzacja okazałaby się prawdą, to by potwierdzało istnienie duszy.
Eksterioryzacja to proces takiego rozszczepienia ciała i duszy. Podobno można obserwować z innej perspektywy samego siebie, dzieje się to wszystko podczas snu. I nawet właśnie na Discovery Science raz był film o tym, że taki gościu przeszedł operację i chociaż nie był świadomy tego co się dzieje, to opowiadał, że widział wszystko z góry co się działo. Mówił że widział nawet ruchy tych wszystkich chirurgów podczas operacji. Wierzyć w takie coś, czy nie? Czy mózg byłby w stanie doprowadzić do czegoś takiego? hmm... tylko jednak wtedy dusza musiałaby istnieć.

Nimranos
Nie da się Tobie przetłumaczyć o czym mówię. Nie zrozumiałeś mnie, kolego, jak mówiłem o drukarkach. Bóg nie wybrał, powiedzmy drukarki HP żeby była najlepsza, tylko to dzięki rozwijaniu się... tej drukarki Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)