Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
#11
Moim zdaniem ta tradycja już powoli wygasa, jest coraz mniej religijnych ludzi, szczególnie wśród dzieci, młodzieży. Najliczniejszą grupą są osoby starsze i to one utrzymują kościoły, księży.
Reply
#12
Tak, teraz więcej młodych osób to ateiści.
Reply
#13
"Nauka uwolniła człowieka od lęku przed bogami" Słowa rzymskiego filozofa. Wink

Iszak:
Niedawne okresy mogą oszacować z dokładnością do 100 lat, im wcześniejszy okres tym trudniej. Datują to za pomocą metody radiowęglowej czy pomiaru ilości węgla w próbce. Znając ilośc węgla w powietrzu w danym okresie można to oszacować. Easy.(ziewa)
Reply
#14
Eee tam, wytłumaczyłeś najprostsze. Jak chce się wiedzieć ile ma lat wszechświat to trzeba się trochę natrudzić, bo do tego są wymagane skomplikowane obliczenia.
Ale najśmieszniejsze jest powstawanie nowych teorii fizycznych - wymyśla się wzór i sprawdza się, czy pokrywa się z doświadczeniami. Jak nie - wzór jest zły. Jak tak - cudem trafiłeś i jest słuszny! Big Grin
Reply
#15
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że czyściec został dodany w średniowieczu, by straszyć ludzi, więc jakim cudem coś co nie istnieje miało zostać objawione św. Faustynie?

Bo w objawienia świętych nie można wierzyć. Czy Jezus, albo prorocy przed nim mówili o następnych objawieniach? Nie! Czyli można się szczerze na nich wypiąć. Big Grin
Reply
#16
Kolejny temat... Ale sadzę że jeden z lepszych Smile
Mam do was pytanko. Czy naprawdę myślicie, że te wpadki Kościoła są spowodowane przez Boga? Nie. Człowiek jak człowiek wszystko zepsuje. To, że w poczet biskupów Rzymu weszli nieliczni antypapieże to wina ludzi. Arystokracja dawała masę pieniążków by przekupić biskupów. Jako przykład podam 12-sto latka który został głową kościoła. Na szczęście został wypędzony ale znowu został nim w odpowiednim wieku (tak czytałem). Błędy kościoła są wynikiem błędów ludzi, bo żaden człowiek nie jest doskonały. Ludzie są z natury chciwi i żądni władzy.
A co do tego "Bóg według KKK sprowadza na nas chorobę i śmierć za grzechy. Bóg miłości, przebaczenia i pokoju. Ironia, prawda? " nie sądzisz że ludzie powinni uczyć się? Dobry Bóg to taki, który uczy ludzi nie sądzisz, że ludzie powinni znać umiar w tym co robią? Nie jest miłe gdy ludzie grzeszą.

Mam jeszcze dla Was pewną prawdę. Bardzo ludzie się czepiają, że KK wydaje dużo pieniędzy na kielichy ornaty itp. Nie wiem czy wiecie co to gold rock. Jest to buddyjska skała cała za złota!
A w religii islamu jest świątynia cała ze złota na zewnątrz i w środku!
Myślę że wam to da do myślenia ...

//Współ
Reply
#17
To było pytanie retoryczne. Big Grin
Ja szczerze uważam Jezusa za myśliciela pokroju Buddy, Ghandiego czy Lennona.
On myślał, miał wizję, ale jego następcy schrzanili.

AtJa nie twierdzę, że to Bóg doprowadził do wszelkiego zła w kościele, ja jedynie twierdzę, że on nie istnieje.
Reply
#18
Jako przykład podam 12-sto latka który został głową kościoła. Na szczęście został wypędzony ale znowu został nim w odpowiednim wieku (tak czytałem).

Ić to jeszcze był facet! A papieżyca?! Albo papież, którego syn został następnym papieżem? Smile
Reply
#19
Możesz podać ich imiona po chce poczytać ?
Reply
#20
Smile 
pl.wikipedia.org/wiki/Papie%C5%BCyca_Joanna

O papieżycy. Tego syna papieża ciężko będzie znaleźć... Angry
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)