Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
http://www.sciaga.pl/tekst/29715-30-teoria_wielkiego_wybuchu

"Nie wiemy co spowodowało Wielki Wybuch i czy coś przedtem istniało. Nie wiemy czy nasz Wszechświat ma rodzeństwo – czy istnieją rozszerzające się obszary oddzielone od obserwowanych przez nas. Nie wiemy, dlaczego stałe przyrody maja akurat takie wartości, jakie mają. Śledząc debaty kosmologiczne należy pamiętać, że wszystkie teorie fizyczne są tylko w przybliżeniu prawdziwe i mogą zawieść przy próbach zastosowania ich w skrajnych warunkach. Postęp w fizyce polega na włączeniu wcześniejszych, sprawdzonych doświadczalnie teorii do ogólniejszych, prawdziwych w szerszym zakresie. Liczne dowody eksperymentalne potwierdzają słuszność Wielkiego Wybuchu: wyjaśnia ona istnienie mikrofalowego promieniowania tła, proporcje lekkich pierwiastków i rozszerzanie się Wszechświata. Wobec tego każda nowa teoria kosmologiczna powinna uwzględniać tą ideę. Niezależnie od tego jak będzie przyszłość kosmologii, już dziś przekroczyła ona granice filozofii, a stała się dyscypliną fizyczną, w której hipotezy teoretyczne podlegają eksperymentalnej i obserwacyjnej weryfikacji."

Tak mniej więcej, ciężko jest zbadać co spowodowało coś, przed czym niczego nie było, ale wszystko wskazuje że tak było. Może kiedyś się dowiemy. Smile
Dla mnie jest to bardziej przekonujące od Boga, ale to osobista sprawa. Wink

---
Reply
Big Grin 
Nasza planeta utworzyła się podczas wielkiego wybuchu. Lecz kto go stworzył? Wg religi Pan Bóg. A kto stworzył Pana Boga? Już gdzieś to pisałem. To jest błędne koło. Coś zostało stworzone przez kogoś lecz kto stworzył tamtego kogoś i tak dalej i tak dalej... Na to pytanie prawdopodobnie nie ma odpowiedzi.
Reply
Nasza planeta utworzyła się podczas wielkiego wybuchu.


Powstała kilka milionów lat po wielkim wybuchu, z pyłu krążącego wokół Słońca. :C Fienc znuf nie masz racji! :x
Reply
Szczerze mówiąc interesuje się astro-fizyką więc trochę na ten temat i myślę że nieważne jak technika się rozwinie zagadki powstania wszechświata się nie rozwiążą.
Teorii jest wiele od tego że istnieją dwa równoległe wszechświaty które istnieją do czasu aż się zderzą po owym zderzeniu mają się tworzyć dwa nowe wszechświaty osobiście sądzę że ta teoria jest błędna i mało możliwa gdyż by była możliwa musiało by istnieć dziesięć wymiarów + czas, może trochę nie logiczne dla nas ale naukowcy sądzą że to całkiem możliwe.
Kolejna teoria mówi o tym że wszechświat powstał z niczego - dla mnie to bzdura i sądzę że coś lub ktoś musiał/o tchnąć energie w nicość by coś powstało jak wiemy nic nie dzieje się bez powodu.
Naukowcy najbardziej lubią teorię o tym że nasz wszechświat jest jednym z setek tysięcy, które po anihilacji wcześniejszego same się tworzą w każdym z nich miały by być inne zasady natury i prawa fizyki.
Jest również teoria że przy każdej naszej decyzji np. czy pójdziemy na wagary czy do szkoły i czy dzisiejszy mecz zaczną Włosi czy Anglicy wszechświat się rozszczepia i istnieje ich nie skonczoność równoległych.
Jednak najbardziej możliwą teorie stawia chyba religia i takie jest moje zdanie.

Oprócz tego ostatnio czytałem w internecie że po śmierci widać rzeczy których nawet se nie wyobrażamy. np. podczas reanimacji pewien Amerykanin ZOBACZYŁ NA SEKUNDĘ KOLOR KTÓREGO NIGDY NIE WIDZIAŁ I NIE ISTNIEJE W NASZEJ GAMIE BARWNEJ !
Czy to możliwe? tego się nie dowiemy...
Reply
Wiesz nie mam już ochoty komentować twoich postów. Doczepiasz się do pojedynczych przykładów zostawiając resztę , widocznie reszty podważyć nie umiesz. (Chodzi tu głównie o temat o UFO) Czepiasz się też pierdół . Więc powiem 300 milionów lat w skali czasu istnienia naszej galaktyki to raczej niewiele, a twój post nic nie wnosi do dyskusjiWink
Reply
Bo w pozostałej części posta masz rację i zgadzam się z tym. Nie lubię tylko jak ktoś miesza pojęcia, albo operuje nimi nie znając ich dokładnie.

shoushi:
Nicość to nic czyli nic tam nie było. Confused O pozostałych teoriach słyszałem.
Reply
Teoria wiecznej inflacji nie jest taka głupia. Jeśli będą wykryte zmarszczki na "screenie" naszego Wszechświata ona zostanie potwierdzona.
http://www.youtube.com/watch?v=lY-Zv7hpsm0
Reply
Exclamation 
Dogmaty to tylko zbędne komplikowanie wiary, torowanie sobie drogi do religii.
Reply
Podsumowując- najbardziej prawdopodobne jest istnienie "Boga". Nie ważne jakiego, ale jakiegoś.


Każdy kto tutaj pisze, że nauka zaprzecza bogom, jest w błędzie. Nauka może zaprzeczać poszczególnym religiom, ale nie istnieniu Boga.


Macie swoje teorie o wybuchach w wszechświecie itp ale wyżej właśnie zaczął się już wątek o tym- skąd się wzięło cokolwiek. Nie mogło z pustki coś powstać. Ehh, w sumie nawet pustki nie mogło być. Musiał być gdzieś początek, nawet jeśli powstawaliśmy od bakterii, to gdzieś tam jest można by nazwać "coś", lub ten Bóg, który nas stworzył pośrednio lub bezpośrednio. Tylko osoba wszechmocna mogła istnieć wiecznie bez początku. chociaż niektórzy mogli by się sprzeczać, że te "coś" też musiało być przez coś stworzone. Ok. Tego nigdy nikt żywy nie dojdzie. Zagadka powstania świata i wszechświata/ów jest nie do rozwiązania.


Ja mam tyle prościej, że jestem katolikiem i "to jak powstał świat wiem", a to co wyżej napisałem ma na celu ukazanie, że sprzeczanie się na te tematy nie ma sensu. Można podyskutować, ale nie za wszelką cenę udowadniać, że ma się rację. To jest temat gdzie racji się udowodnić nie da.


ps. Tam ktoś wyżej wspominał, że wiara jest dla słabych.
Pozostawię to bez komentarza, jedynie chciałbym Cie pozdrowić "silny" człowieku. : )//edit
Mściwa Qajperka:

Heh, chciałem zaznaczyć, że jesteś jedną z nielicznych osób wypowiadających się tutaj z mniejszym lub większym ale sensem, wbrew temu co niektórzy o Tobie pisali. Zwłaszcza jeśli masz 13 lat.//edit 2


mmmmoooo napisał(a):
Quote:Cel człowieka to śmierć ._.


Killeras napisał(a):
Quote:Celem życia człowieka tak jak każdego innego zwierzęcia jest przedłużenie gatunku. Potem możesz umrzeć...


Preaker Kaves napisał(a):
Quote:Cel na Ziemi/cel życia... żyć, rozmnożyć się, umrzeć, wszystko inne to zwykłe dodatki.
Czyżby emo? Chociaż nie... emo szuka sensu istnieniu/ życia. To nie to.
Reply
Właśnie w tym zaczyna się dla was problem.
Wszechświat mógł powstać z niczego. Nie jestem w stanie opisać Ci dokładnie wszystkiego, ale jak poszukasz w internecie publikacji Stephena Hawkinga to jest tam opisane szczegółowo. Zresztą już Einstein stwierdził, że Bóg nie miał wyboru - musiał stworzyć wszechświat jeśli istnieje, czyli nie jest wszechmogący. Akurat zbyt dobrze się nie znam na tych tematach, ale poszukaj. Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)