Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Świata a Religia [dyskusja]
Odpowiedz mi - jesteś chrześcijaninem? Raczej tak.
To jakim cudem możesz mówić, że Bóg użył zaawansowanej technologii, którą stworzył dlatego, bo sam został stworzony przez większego Boga, który ewoluował? Huh
Dla mnie jesteś większym heretykiem niż ja czy Karma. Big Grin
Reply
Nie widzę logicznej zależności pomiędzy tym co zrobił a powodem Cool.
Reply
To powiedz skąd my się wzięliśmy, jeśli Bóg nas nie stworzył? Powiedz mi skąd się wziął Bóg? Ja Boga postrzegam jako istotę o większej inteligencji oraz technologii, a nie, jak jakiegoś gościa, który jak napisałem ma php my admin. Opowiedz mi swoją teorię, chętnie posłucham. Moja teoria jeszcze nie jest dopracowana. Trzeba się dobrze zastanawiać nad istnieniem człowieka. Jeśli kogoś nie było przed, to skąd ma być teraz? Proszę odpowiedz mi.

Syn Karmy:
Szybko pisałem. Tobie się niby nigdy literówki nie zdarzają mistrzu języka polskiego, nie?


Up2. : lol. Pewnie źle zrozumiałeś. Ja mówię, że nasz Bóg stworzył tylko ten wszechświat. Nigdzie nie ma napisane, że stworzył inne, lub nie stworzył. Ja tego nie wiem. Powiedz mi, dlaczego mamy coraz lepszą technologię? Przecież nie jesteśmy Bogiem? Już umiemy klonować organizmy żywe, ingerować w kodzie DNA itp. To dlaczego za większą ilość czasu nie mamy być bardziej zaawansowani techniczne? Przecież nie jesteśmy Bogiem? Opuśćmy to, że naszego Boga stworzył inny. Postrzegajmy go na razie jako istotę, która powstała sama z siebie, puki nie wymyślimy czegoś lepszego, OK?
Reply
Rainbow 
Jak się zdarzą to poprawiam w 2 sekundy Big Grin.
Reply
Nieważne.
_
Reply
Wierzę w Boga Ojca, Jezusa Chrystusa, tylko próbuję Go inaczej postrzegać. Próbuję sobie wytłumaczyć, skąd on się wziął i dlaczego nas stworzył.

+ Właśnie spekuluję. Próbuję interpretować Boga jako osobę bardziej zaawansowaną technicznie, bo tak jak Kościół każe Go interpretować, jest niewygodnie sobie wszystko tłumaczyć.
Reply
(2012-06-24, 13:23:24)zacharek Wrote: Odpowiedz mi - jesteś chrześcijaninem? Raczej tak.
To jakim cudem możesz mówić, że Bóg użył zaawansowanej technologii, którą stworzył dlatego, bo sam został stworzony przez większego Boga, który ewoluował? Huh
Dla mnie jesteś większym heretykiem niż ja czy Karma. Big Grin


To ludzie uczeni wykluczają wiarę, interpretując wyniki nauki. To, że nauka nie potwierdziła istnienia Boga/bogów, to nie znaczy, że ich istnieniu zaprzecza. Konflikt między nauką a religią zaczął się tylko dlatego, że Kościół w przeszłości nagiął wiarę, by utrzymać swoją pozycję, którą mogły zachwiać coraz to kolejne odkrycia.
Reply
Chodzi mi bardziej o to, że zaprzecza kolejnym dogmatom np. o istnieniu duszy, wywyższeniu człowieka, miejscu we wszechświecie, o dziewicy Maryi...
Samego Boga nie wyklucza w 100%, ale uznaje go za mało możliwego.

Ekhainer:
Jeżeli w ten sposób interpretujesz Boga to podważasz dogmaty Jego kościoła. Smile
Stajesz się wolnomyślicielem, ale to dobrze, nawet bardzo dobrze. Smile
Chociaż według mnie tłumaczenie Boga kategoriami ludzkimi - technologia, ewolucja jest utrudnianiem. Jak się wykluczy go wszystko nabiera "boskiej" prostoty. Smile
Reply
Jeśli to takie proste, to wytłumacz mi, skąd się wziął wielki wybuch i dlaczego on powstał? Powstał z niczego, czy przez czyjąś ingerencję powstał?
Reply
Wink 
To skąd wzięła się istota, która zainicjowała wielki wybuch? ;x Błędne koło.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)