Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna w Syrii
#81
To dobrze? Bo ja nie w temacie. Cool
Reply
#82
Siema, dzięki Bogu teraz cię złapałem. Podasz mi swoje gg? :}
Reply
#83
USA chce zaatakować Syrię, a Rosja płynie z pomocą, chociaż kto wie co z tego wyniknie. Nic dobrego to nie wróży, tym bardziej, że stosunki Ameryki z Rosją są napięte. Chociaż wątpię czy Rosja coś zrobi w tej sytuacji. Najprawdopodobniej do ataku na Syrię nie dojdzie wcześniej niż po 9 września, z racji, iż prezydent Obama będzie pytał jeszcze o zdanie kongresu. Fakt, faktem amerykanów póki co będą wspierać Francuzi. Wielka Brytania i Niemcy główni członkowie ONZ nie popierają ataku na Syrię.
Reply
#84
Rosja płynie z pomocą, ale nie wiadomo dla kogo Tongue
Reply
#85
Ameryce raczej nie pomogą, najprawdopodobniej będą obserwować sytuację z bliska, tak jak to robiła Ameryka podczas ataku na Gruzję.
Reply
#86
Ale widzicie ile wojen wybucha teraz na świecie. Niedługo dojdzie do tego że wybuchnie III wojna światowa, która zrujnuje całkowicie gospodarkę świata oraz ludzi i naszą przyszłość. Giną setki ludzi a nawet miliony to ile jeszcze ofiar musi być aby niektórzy zrozumieli że nie warto zabijać
Reply
#87
Ja do dziś nie wiem, o co chodziło z wojną z Gruzją.
Reply
#88
Co ma rujnować? Świat jest w ruinie. Moralnie i kulturowo to nawet na minusie jesteśmy, niż na zerze. Gospodarka stoi nad przepaścią, nie ma nawet co porównywać tego, co jest teraz z sytuacją z XIX czy XX wieku. Mamy zwiększającą się inflację, która zaraz przerodzi się w hiperinflację, każdy kraj posiada długi, których nigdy nie będzie w stanie spłacić (najgorzej pod tym względem ma USA), jednym słowem, jak coś w krótkim czasie nie pierdyknie na skalę świata, to ten świat przestnie istnieć. Ja osobiście mam tylko nadzieję, że Polska w globalnym konflikcie będzie neutralna.

A Rosja i Chiny? Ja ich popieram całkowicie. Co prawda oni i tak na siebie ruszą podczas globalnego konfliktu (i Chiny zmiotą Rosję z powierzchni ziemi), ale póki mówią jednym głosem, to się z satysfakcją przyglądam
Reply
#89
Prowokatorem tego konfliktu była Rosja. Rosja dzięki temu osiągnęła kilka strategicznych celów, przede wszystkim wstrzymała proces rozszerzenia NATO na Ukrainę i Gruzję, oraz przejęła kontrolę nad Abchazją i Południową Osetią.
Reply
#90
XD Nie no gospodarka jest tak w opłakanym stanie, że przez kryzys wszyscy głodują, a obce wojska rabują nasz kraj. Generalnie porównywanie sytuacji materialnej dzisiaj do czasów XX i XIX wieku ? Ludzie ciężko pracowali na roli albo w fabrykach, pod ręką bezlitosnym fabrykantów albo komuchów. Większość ludzi klepała biedę, nie miała nawet dostępu do edukacji - jeszcze w XIX wieku dla wielu ludzi pojęcie narodu było abstrakcją - jedynym ich zmartwieniem było to jak przeżyć następny dzień. Warunki które dzisiaj mamy są o nieboooo lepsze, nawet nie ma co porównywać.

Trochę wyszedłem poza temat. Cieszy mnie że ludzie zaczynają już ogarniać jak wygląda sprawa w Syrii, nie tylko w Polsce, ale też na Zachodzie. Zaledwie 9% Amerykanów kupuje bajki rządu, a większość popiera Al-Assada. Taka prawda. Koleś pochodzi z mniejszości alawickiej, zapewnił wszystkim mniejszością (w tym chrześcijanom) wolność w sprawie wiary i trzymał pod butem ekstermistów. Tamte rejony się po prostu kotłują w zalewie różnych ideologii i potrzeba takich ludzi jak Asad, wcześniej Saddam czy Kaddafi. Chyba nie muszę wam mówić jak teraz wygląda Libia czy Irak.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)