Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna w Syrii
#91
A czy te bajki, nie jest pretekst do ataku na bogaty kraj, który ma dużo ropy i zagrażają potędze Ameryki, bo np. Amerykanie w 1916 pomagali Brytyjczykom w wojnie finansowo, bo ich od siebie uzależnić gospodarczo i osłabić ich pozycję mocarstwa, a nie interweniowali w 1939 roku, gdy słabe państwo polskie zostało zaatakowane przez Niemcy i Rosję, wiem, że to nie temat do teorii spiskowych, ale wątpię w bezinteresowną misję USA i to tak daleko.
Reply
#92
Daj Boze, zeby nam ktos pomogl, jak zajdzie taka potrzeba
Reply
#93
Wydaje mi się, że w ewentualnym konflikcie zbrojnym NATO vs. Rosja, Chiny, Irak, Syria może się coś dziać na polskich terenach. Rosja na pewno będzie chciała odebrać Polskę NATO, ale myślę, że nie mamy się o co bać, Amerykanie nie pozwolą Rosji dojść aż pod Odrę, bo to by zagrażało Niemcom, Berlin 80 km od granicy z Polską! 400!
Reply
#94
what, a może to opozycja użyła broni chemicznej. pomyślmy.
rebelianci=alkaida
atak chemiczny zwalenie winy na baszara al-asada
atak usa
koniec baszara
przejęcie władzy przez rebeliantów
voila
Reply
#95
Aż tak nie fantazjujmy.
1. Na wojnie ubija się duży interes (zbrojeniówka, podwyższenie cen ropy)
2. Aspekt polityczny. Syria i Iran są krajami które są po prostu niezależne od USA i Izraela. Nie pasują oni do ich bajki.
3. Surowce
4. Syria jako przystanek od Iranu.
To na tyle
Reply
#96
.

Syria jest niezwykłą mozaiką grup religijnych i etnicznych i w tym sensie ma duży potencjał dla każdego dyktatora wybierającego metodę „dziel i rządź”. Sunnici (Arabowie i Kurdowie) stanowią 75% społeczeństwa, kolejne 10% Syryjczyków (w tym pochodzenia ormiańskiego) należy do licznych odłamów chrześcijaństwa, 13% mieszkańców kraju to alawici, a pozostali to druzowie, szyici, ismailici.

Syryjscy muzułmanie są dumni ze swojej długiej tradycji umiarkowanego islamu. Z niechęcią patrzą na, przesadne ich zdaniem i utrudniające życie, saudyjskie manifestacje religijności i załamują ręce nad zakazem prowadzenia samochodów przez tamtejsze kobiety. Niewątpliwie jest to społeczeństwo bardzo wierzące, ale religia – jej nakazy i zakazy – jest tu postrzegana przede wszystkim jako wsparcie w codziennym życiu, a nie jako ograniczenie wolności, zgodnie z chętnie powtarzaną zasadą zaczerpniętą z Koranu: „la ikraha fi’d-din” – nie ma przymusu w religii.
Reply
#97
Ogarnij się, im dalej Polska od NATO i ONZ tym dla polski lepiej. Na pewno w tym konflikcie gigantów powinniśmy kibicować wschodowi, a nie zachodowi. A wyszczególniając: Chinom.
Reply
#98
Ja to wiem, że USA ewentualny konflikt przegrają, ale zmienianie sojuszy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza teraz, można by się dogadać z Chinami, ale dopiero gdy Amerykanie zaczną przegrywać i to znacząco.
Reply
#99
Ale jakich sojuszy? Naprawdę żyjesz w takim oderwaniu od rzeczywistości, że wierzysz, że KTOKOLWIEK nam pomoże w ramach ewentualnego konfliktu?
Reply
Fakt. Los Polski nie był tematem salonów w Europie przez ostatnie 200 lat. Ale zabory, wydarzenia 1. wojny światowej i zimnej wojny sprawił, że dziś uważa się, że brak ''bariery'' pomiędzy Rosją i resztą Europy skończyłby się katastrofą, kolejnym murem berlińskim, istnienie tego skrawka ziemii zwanego Polską to gwarancja, że Niemcy i Rosja zostaną na swoim miejscu. Po 123 latach zaborów, ani Rosjanie, ani Niemcy nie chcą mieć siebie za sąsiadów, może tak było tylko za Stallina i Hitlera, Polska musi istnieć. Nikt z NATO nie pozwoli więc na kolejne rozbiory Polski.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)