Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
W tym temacie chciałbym porozmawiać na temat reinkarnacji.A więc co to w ogóle jest?

Reinkarnacja (również: metempsychoza, transmigracja) – pogląd, według którego dusza (bądź świadomość) po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowonarodzonego dziecka lub zwierzęcia czy nawet według niektórych poglądów rośliny. Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie.

10 dowodów na istnienie reinkarnacji:
http://niewiarygodne.pl/gid,13885323,img,13885364,kat,1017185,page,2,title,10-dowodow-na-istnienie-reinkarnacji,galeriazdjecie.html

4 historie reinkarnacji:
http://www.apocalypse2012.fora.pl/zjawiska-nadprzyrodzone-i-niewyjasnione,4/polskie-historie-o-reinkarnacji,71.html

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wierzycie,czy nie?
Reply
Masz ogólny temat n.t. religii. Moim zdaniem reinkarnacja jest częścią buddyzmu i nie potrzebny odrębny temat.

Co do mojego zdania to nie wierzę Tongue
Reply
Postanowiłem zrobić oddzielny temat
Reply
Życie jest formą białka. Czy w ogóle istnieje coś takiego jak dusza przechodząca? Odbiegnijmy od tematów religijnych, ale według mnie dusza to po prostu zespół wspomnień, nie wiem, jakichś wrażeń, emocji? Doświadczeń? To jest jednak element mózgu, a chyba nasza szara brejka w głowie nie przechodzi do różnych ciał. Po śmierci przechodzi taki sam rozkłąd ja np. żołądek (lubię placki migdałowe, ponoć Che Guevara też je lubił, rany rany rany, reżołądkarnacja!)
Reply
Nie tylko.
Reply
Shocked 
Nie wierze, ale chciałabym w to wierzyć, bo to piękna rzecz.
Reply
zostanę lawendą <333333333333
Reply
Zostanę szczurem i będę brzydził sam siebie.
Nie zagłębiałem się w to za bardzo. Przeczytałem z dwa artykuły i trochę o tych "dowodach".
Przypomniała mi się historia o gościu, który pod wpływem szoku wywołanego czymś tam, zaczął płynnie mówić po angielsku. Tak jakby to tego języka uczono go w dzieciństwie. Nie wiem ile miał z nim faktycznej styczności w całym życiu, ale był z jakiegoś biednego kraju, więc pewnie z edukacją kiepsko.
Historia z dziećmi mnie zaciekawiła. Oni "pamiętali" wcześniejsze wcielenia, ale ta umiejętność z wiekiem zniknęła. Tak jakbyśmy pamiętali o tym zbyt krótko, aby o tym coś konkretnego powiedzieć.
Wydaje mi się, że reinkarnacja (o ile istnieje) może okazać się być jednym z najbardziej pożytecznych odkryć świata. Jaka jest szansa, że kiedyś za pomocą inkarnacji będziemy mogli wykorzystywać wiedzę naszych wcześniejszych wcieleń?
Reply
Pewien facet uważał, że jest reinkarnacją średniowiecznego rycerza, znał dokładnie opisy zbroi, budynków i miejsc, w których rzekomo żył. Okazało się, że po prostu kątem oka spojrzał w bibliotece na książkę, którą ktoś czytał, a że był obdarzony darem szybkiego czytania i zapamiętywania słów to przez to, że po części przeczytał podświadomie i jakoś przez podświadomość mu się to zaprogramowało. Tongue
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)