Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary testament nie toleruje transseksualistów
#21
Podaj mi te fragmenty jeśli możesz.
_
Reply
#22
No ale skoro już jest poruszona kwestia transseksualizmu, to przecież jest też homoseksualizm, który przez kościół jest ZAKAZANY.
Przecież miłości się nie wybiera i nie da się przestawić swoich ''zapędów''.
Moim zdaniem Kościół w wielu sprawach po prostu wydziwia. Smile
Reply
#23
Po co zmieniać cokolwiek w Biblii, skoro i tak czytają ją tylko ateiści? Big Grin
Reply
#24
Wyjaśnijmy jedną rzecz. Kościół nie zakazuje homoseksualizmu. Być homoseksualistą, to czuć pociąg seksualny do tej samej płci. Kościół nie akceptuje stosunków płciowych pomiędzy osobami tej samej płci. Wniosek: jeśli ktoś jest homoseksualistą, kościół to akceptuje, pod warunkiem, że ta osoba powstrzymuje się od stosunku płciowego. Tak więc jeśli nawet tych ''zapędów'' się nie wybiera, to wg KKK należy je ograniczyć do tego właśnie stopnia.
Reply
#25
A co to za związek bez kontaktu płciowego. Big Grin Nałożyć wiernym kaganiec i smycz.
Reply
#26
Inaczej:
Jeśli ktoś czuje pociąg seksualny do tej samej płci może nie żyć w związku. Może ograniczyć ten pociąg tylko do własnej psychiki.
Reply
#27
Smile 
Mythorus
I ręki?
Reply
#28
Pan nieprzydatnych nie chce. Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Reply
#29
jest wybredny
Reply
#30
Postaram się w miarę przekazać, jak ja to rozumiem.

Quote:Jeśli zapomnę cię, Jeruzalem, Niech uschnie prawica moja! Niech przylgnie język mój do podniebienia, Jeślibym nie pamiętał o tobie, Jeślibym nie wyniósł Jeruzalemu Nad największą radość moją! Pamiętaj, Panie, synom Edomu dzień Jeruzalemu, Gdy wołali: Zburzcie, zburzcie je aż do samych posad! Córko babilońska, pustoszycielko! Błogosławiony, kto ci odpłaci to, coś nam wyrządziła! Błogosławiony, kto pochwyci I roztrzaska niemowlęta twoje o skałę. 01 Dawidowy. Wysławiam cię, Panie, z całego serca mego, Śpiewam ci wobec bogów. Oddaję pokłon przybytkowi twemu świętemu I wysławiam imię twoje Za łaskę i za wierność twoją, Bo nad wszystko wywyższyłeś imię i słowo swoje. W dniu, gdy cię wzywałem, wysłuchałeś mnie, Dodałeś mocy duszy mojej.
(Ks. Psalmów 137:5-138:3, Biblia Warszawska)


Córka babilońska to jak mniemam nierządnica, prostytutka, a prostytucja jak wiadomo jest bardzo ciężkim grzechem, ponieważ jest to złamanie 6 przykazania. Nierząd się do tego zalicza, a dziecko zrodzone z nierządu jest grzechem.


Quote:9 Będziecie jedli następujące istoty wodne: wszystkie istoty wodne, w morzach i rzekach, które mają płetwy i łuski, będziecie jedli. 10 Ale każda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach spośród wszystkiego, co się roi w wodzie, i spośród wszystkich zwierząt wodnych, będzie dla was obrzydliwością. 11 Będą one dla was obrzydliwością, nie jedzcie ich mięsa i brzydźcie się ich padliną. 12 Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością.


No cóż, najwidoczniej Bóg miał do tego jakieś powody, tak samo jak wegetarianie potępiają mięsożerców.


Quote:1. Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci. (Prz 13,24)


2. W sercu chłopięcym głupota się mieści, rózga karności wypędzi ją stamtąd. (Prz 22,15)


3. Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz - nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu zachowasz mu duszę. (Prz 23,13-14)


Kwestia moralna. Jeśli ktoś kupuje "bezstresowe wychowanie" to okej, niech się z tym nie zgadza. Osobiście także nie popieram bicia dziecka, ponieważ lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, ale w praktyce nie zawsze to wychodzi, jak mówiłem, moralność tu odgrywa rolę. Smile

Quote:Kpł 25:44-46
Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo.


"Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo." no właśnie, niewolnicy=innowiercy. Smile Jak widać, chrześcijaństwo wrogie do innych religii, przynajmniej w Starym Testamencie, no bo później się trochę zmieniło, kiedy Pan Jezus przyszedł na świat. Btw. weganie najchętniej by to samo zrobili z mięsożercami hehe. Tongue

Nie zamierzam wywoływać tutaj dyskusji, własne usprawiedliwienia, słynące chyba z bardziej wpojonych przekonań, jednak dzięki, że mi to wysłałeś. Smile
_
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)