Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - inwazja Europy?
i przez takich za 30 lat będzie: "Polska napadła na Niemcy, polskie obozy zagłady"
//edit taka będzie oficjalna wersja w podręcznikach. To też domysły ale już trochę bardziej trafne.
Reply
Na szczęście wtedy już skończysz podstawówkę i nie będziesz się bardzo musiał tym przejmować, cnie?

(2013-07-11, 20:59:29)BlueMan Wrote: i przez takich za 30 lat będzie: "Polska napadła na Niemcy, polskie obozy zagłady"
//edit taka będzie oficjalna wersja w podręcznikach. To też domysły ale już trochę bardziej trafne.
Takich, czyli...?
Reply
Skoro istniał to daj jakiś dowód, bo żyję na tym świecie trochę, tematem się swego czasu żywo interesowałem i w życiu nie spotkałem nikogo, który mógłby w JAKIKOLWIEK sposób udowodnić, że coś takiego miało miejsce.
asghan:
Oj, ortografy poprawiłem i jest elegancko, zazwyczaj nie robię żadnych. Nie ograniczajmy ludobójstwa do samego Wołynia, masakry miały miejsce na całych kresach, w lwowskim, rzeszowskiem, lubelskim, wołyńskim etc, 300 000 znajdzie się spokojnie, nie martw się. A co do uwagi o nacjonalizmie to głupotą jest zrównywać nacjonalizm jednego kraju z nacjonalizmem jakiegokolwiek innego. Kraj to żywa tkanka, to naró, to tradycja, kultura, sposób myślenia etc. Tak jak nie ma 2 identycznych wersji historii (każdy kraj ma swoją), tak samo nie ma 2 takich samych najonalizmów. Polski nacjonalizm jest piękny, wspaniały,zakorzeniony w Bogu, szacunku, dumie, tracycji i miłości. Ukraiński jest po prostu zbrodniczy, szowinistyczny, w sam raz dla hołoty z bandyckich zbieranin zwanych "UPA".
Reply
Bug 
Quote:Skoro istniał to daj jakiś dowód, bo żyję na tym świecie trochę, tematem się swego czasu żywo interesowałem i w życiu nie spotkałem nikogo, który mógłby w JAKIKOLWIEK sposób udowodnić, że coś takiego miało miejsce.


Earendur napisał(a):
Quote:Tzeentch:
To może zacznę od tych odnośników. Umówmy się tak, że jak będziemy dyskutować na coś bardziej szczegółowego, to będziemy wrzucać źródła, bo na razie nie napisałem niczego, co nie mieści się w kanonie tzw. wiedzy powszechnej. W tym momencie mamy sytuację, w której piszę np. "Berlin jest stolicą Niemiec" a Ty mi odpisujesz "to podaj źródło, bo Ci nie wierzę". W źródła możemy się bawić, kiedy będziemy rozmawiać na coś bardziej konkretnego.


Holocaust nie mieści się w tym kanonie wiedzy powszechnej, o którym wspominałeś jakiś czas temu w trakcie dyskusji ze mną?
Reply
widać masz dziadka nazistę bo nie miał ci kto opowiadać o historii narodu.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Stroop_Report_-_Warsaw_Ghetto_Uprising_06b.jpg
Amerykańskie wyzwolenie obozów, tam wcale nie było żydów. Choćby obóz w Sztutowie, w którym byłem. To jest wystarczający dowód.
są jeszcze zeznania ludzi którzy zwiali z obozów, ale nie. To przecież nie miało miejsca.
Reply
W cywilizowanym świecie udowadnia się, że coś jest, a nie, że czegoś nie ma. Skoro istniał to mi to udowodnij.
BlueMan:
Jak się tak bardzo interesujesz moją rodziną to zdradzę, że żydzi za parę groszy sprzedali moją rodzinę sowietom (rodzina wysokiego rangą oficera Policji), dzięki czemu mieli ufundowaną wycieczkę w jedną stronę na Syberię, skąd wróciła tylko babcia. I zaraz, rozumiem, że dowodem na holokaust jest zdjęcie z wikipedii? Wobec tego Potwór Spaghetti musi istnieć, tyle jego zdjęć na internecie!
Reply
Szukasz "zemsty" bo duchowo sobie nie potrafisz z tym poradzić, tak jak Niemcy którzy produkują "Nasze matki, nasi ojcowie"
nie wiem co jest gorsze, lewaki czy ludzie tacy jak ty którzy nie mogą się pogodzić z prawdą.
Reply
Ładne zdjęcie, z jakiego to filmu?

Weź mi zdefiniuj holocaust, bo może rozmawiacie o czymś zupełnie innym.
Reply
A nie sądzisz, że dla ukraińców ten ich nacjonalizm też jest piękny? I że ich nacjonaliści uważają polaków za zbrodniarzy i bandytów? W końcu my też nie byliśmy dla nich tacy świetni i w ogóle. Cały czas ich wykorzystujemy jako tanią siłę roboczą i traktujemy jak gorszych ludzi. Sami w nich zakorzeniamy nienawiść, a potem zbieramy efekty. Nie uważasz, że to nacjonalizm bardzo często prowadzi do zbrodni wojennych? We wszelkiej formie? Oczywiście w żaden sposób nie chcę negować zbrodni UPA. To co zrobili jest okropne, okrutne i zasługuje na napiętnowanie. Tym niemniej jednak, pamiętaj, że oni też zrobili to w imię nacjonalizmu. Jeśli kiedyś staniesz w podobnej sytuacji co UPA wtedy i wybierzesz morderstwo w imię swojego nacjonalizmu, tak samo zostaniesz napiętnowany przez społeczeństwo. To, że zabiłbyś w imię naszej pięknej i ukochanej i zakorzenionej w bogu nacji nie zmieniałoby jakkolwiek faktu, że zabiłbyś i byłbyś mordercą równym każdemu z UPA. Więc przemyśl to dokładnie jeśli kiedykolwiek coś się zdarzy. Czy dobre imię twojego państwa jest warte śmierci? Uważaj w przyszłości na nacjonalizm. To się zupełnie niczym nie różni od siebie, poglądy każdego nacjonalisty są takie same: moje państwo jest najważniejsze. To moja ojczyzna i muszę je bronić. Z tym, że z jakiegoś powodu w bardzo wielu przypadkach kończy się to śmiercią tysięcy innych, zupełnie jak na Wołyniu. Ukraińcy też chcieli 'bronić swojej ojczyzny'. Myślisz, że UPA robiło to dla zabawy, bo bardzo im się podobało mordowanie ludzi? Jeśli tak myślisz, to masz kompletnie zerowe poczucie empatii.
Reply
Obecnie "nacjonalizm" w Polsce generalnie nie ma z nim NIC wspólnego. Większość "nacjonalistów" to jakieś skiny ze stadionu którzy jedyne co umieją to się drzeć, zrobić rozruchy lub czasem grzecznie pomaszerować. Nie wspominam o poziomie kultury osobistej oraz tym jak pięknie posługują się polską mową (w końcu po coś nasi dziadkowie walczyli). Do pracy i nauki też ich nie za bardzo ciągnie. Prawdziwi nacjonaliści już dawno wyginęli - przede wszystkim polska elita zamordowana przez Niemców i Sowietów. Dzisiejsza elita składa się już głównie z post-komuchów : /.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)