Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - inwazja Europy?
(2013-06-30, 13:33:29)Matthiew Wrote: Nie mówię, że byli wiarygodni, po prostu to co zapowiadali się sprawdziło po części, a Mahomet tylko zaprowadził na świecie walkę. Co do czego, ale religia chrześcijańska miała prowadzić do pokoju, łączyć ludzi, niestety przez "zagorzałych katolików", którzy za wszelką cenę chcieli udowodnić swoje racje, mamy opinię taką, a nie inną i jesteśmy porównywani do muzułmanów. I jest jeszcze coś. Jeden z papieży, wspaniały człowiek kiedyś zaprosił do siebie przedstawicieli różnych religii (pamiętam, że byli tam przedstawiciele prawosławia, jakiejś indiańskiej religii, judaizmu i wielu innych). Na spotkaniu papież publicznie ogłosił, że każdy człowiek ma prawo do własnego wyznania. Zrobił więcej, zaprosił ich do wspólnej modlitwy.
Zejdźmy już z chrześcijaństwa, chyba, że w celu porównań. Skupmy się na islamie.
Islam ma to do siebie, że jest bardzo absurdalną religią, często niemoralną.

"Polska jest krajem homogenicznym. Nie potrafi się zachować wobec obcych." Guzik prawda, obcy nic nam nie przeszkadzają, jeśli się nie panoszą. Czy ktoś ma coś przeciw Żydów mieszkających w Polsce? Czy ktoś się czepia innych religii? Nie, tylko islam wyrobił sobie taką opinię, sami są sobie winni.
Czy muzułmanie potrzebują kolejnego meczetu? Jak tak bardzo chcą mieć gdzie się modlić, to niech wracają do siebie, a nie u nas się osiedlają i jeszcze narzekają, że ich nie akceptujemy. Skoro chcą mieszkać w naszym kraju, to na naszych zasadach. Niech sobie nie myślą, że wejdą sobie do Polski i się będą panoszyć, gdy wzrośnie ich liczba.Mahomet uprawiał seks z 9-letnią dziewczynką. No, rzeczywiście był świetnym prorokiem...

Niby dlaczego ? Możesz podać jakiś przykład ? Katolicyzm to najbardziej zaangażowana, stała w nauczaniu i zhierarchizowana religia. Nie powinniśmy być letni. Nasza mowa powinna być ,,tak, tak, nie ,nie". Niestety nie zawsze tak jest bo człowiek z założenia jest grzeszny. Ale co to za wierzący, jakiejkolwiek religii, który nie jest zagorzały, który powie sobie: to przykazanie mi się podoba, a to nie.

Killeras:
Kiedyś średnia życia wśród ludzi była mniejsza i przez to szybciej następowało wejście w dorosłe życie. To mnie w ogóle nie dziwi. Przecież nawet dziś wśród cyganów powszechne jest wychodzenia za 14-latki. Taka kultura.
Reply
Mówiąc "zagorzali katolicy" miałem na myśli głównie tych, którzy twierdzili, że są tak utrwaleni w modlitwie, że wszystko im wolno. W historii Kościoła katolickiego było wiele skandali, głównie o nie mi chodzi. To prawda, że lekceważenie przykazań swojej religii jest bezsensowne i osobiście widzę je prawie na każdym kroku.

Killeras:
Właściwie, nie tylko jeden, trochę źle to ująłem, po prostu miałem na myśli pierwszego. Jeśli interesujesz się takimi rzeczami, poszukaj w sieci, ja nie jestem jakimś specjalnym "studentem religii katolickiej". Tongue
Reply
edit
Reply
Nie no, poczytałem, posprawdzałem, i teoria o tej chronologii radykalizmu się sprawdza. :3
W każdej religii, która ma charakter obrony poglądów i tępienia innych, było to samo. Żydzi w swoim państwie pozwalali sobie na różne egzekucje odstępców od wiary po kilkuset latach od powstania religii i różne cuda wyprawiali.
Chrześcijanie w wiekach ciemnych palili tysiące ludzi na stosach, Święta Inkwizycja była u szczytu potęgi, a zakonów, które zamiast nawracać, grabiły i łupiły, było więcej niż departamentów w rewolucyjnej Francji.
Teraz to samo się dzieje z muzułmanami, jedyne co martwi, to to, że oni już od początku nie byli pacyfistyczną religią, nie to co dwie wyżej wymienione. No i nie wiadomo, co zostanie z kultury łacińskiej/ zachodniej, gdy już ich ogólnoświatowy dżihad ustanie...
Reply
Żydzi pacyfistyczni? Dobre. :_: Przeczytaj sobie księgę Jozuego. Jak pokojowo zajęli ziemię obiecaną...
Reply
Ziemia Święta też nie była pokojowo odbijana podczas wypraw krzyżowych -.-
Reply
Ale krzyżowcy nie dostawali rozkazów wprost od Boga, który kazał im wymordować całe miasto, zwierzęta zabrać, a jak jakaś kobita się osała to zabrać na niewolnicę. Krzyżowcy nie chwalili się, aż tak swoimi zbrodniami w księga, a potem nie ogłaszali ich świętymi. .___.
Reply
Tak, ale to co się w kościele działo w średniowieczu to istny ...
Reply
Zauważ, że to było w średniowieczu. Muzułmanie dziś się gorzej zachowują.
Reply
Ale Islam powstał bodajże w VII czy VIII wieku. Czyli prawie 1000 lat po Chrystusie ... To co my robiliśmy 1000 lat temu oni robią teraz Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)