Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - inwazja Europy?
Liczy się to, jak interpretują go muzułmanie i uwierz mi, nie jest to interpretacja w żadnym razie pozytywna.

Co do wojen tam, zgodzę się z tobą, bo to niepotrzebne ofiary, straty w miliardach dolarów i tyle z poczynań tego światowego żandarma, nic więcej.
Ale muzułmanie też święci nie są. O ile katolicyzm się w sporej mierze spacyfizował i małymi kroczkami idzie ku nowoczesności, to Islam tkwi w martwym punkcie średniowiecza.

Nie broń Islamu, bo sobie na to najzwyczajniej nie zasłużył, najbardziej radykalna i zacofana religia świata. Nie istnieje żadna taka. Na szczęście zresztą...
Reply
(2013-06-12, 16:19:28)Lanserek Wrote: Co ma mózg do wiary? I znam dobrze temat, tylko większość ludzi źle interpretuje Koran.

Hiob:
Nooo, a my wbijamy im do kraju i jesteśmy u nich gośćmi, a nie dostosujemy się do ich zasad . 0 empatii.Wg mnie bardzo dobrze zrobili Ameryce i akurat ataki terrorystyczne to + za to jestem przeciwny islamizacji europy. Dlaczego? Ponieważ wypiera to naszą kulturę i to co budowaliśmy od lat.
Na pewno nie pójdę do księdza na tace, a argument, że Bóg jest ten sam do mnie również nie trafia (tia ateizm) To, że Islam religia pokoju? Nno okeeej, te radykalne grupy co zabijają dzieci to jak sekty w chrześcijaństwie mimo, że zamysł tej religii jest okej. Ale co do głównego wątku, to Japonia świetnie to reguluje. Chyba tam nie może być meczetu, a muzułmanin nigdy nie będzie obywatelem Big Grin

Nath:
Jeżeli łączysz wiarę i mózg to wielkie brawa. To wszystko jest tak logiczne, a wmawianie ludziom, że są za głupi, aby pojąć to i dlatego tego mają nie podważać jest najlepszym tego dowodem. W ogóle jesteś typowym przykładem człowieka PSEUDORELIGIJNEGO jak wszystkich tych co uczestniczą w wojnach religijnych. Tak moja wiara jest jedyna reszta idźcie stąd jesteście idiotami i nie powinniście mieć prawa żyć, bo mój Bóg jest jedyny i koniec!!!!1 To dobre dobre Big Grin


AtEdit: Islam nie jest radykalny, tylko jego odłamy tak jak radykalne są sekty! Chyba, że chodzi Ci o kary, chociaż myślę, że kastracja dla pedofili to dobra kara, bo przynajmniej taką karę zrozumieją Ci idioci co tykają dzieci. Mądrzejsza i bardziej cywilizowana do nich nie pasuje.


Edit2:
"O ile katolicyzm się w sporej mierze spacyfizował i małymi kroczkami idzie ku nowoczesności"
Bo co bo papież doda newsa na tablecie? Buahahaha. Może nie jestem za nowinkami w postaci dzieci z próbówek bo to zabijanie reszty ale katolicyzm to superkonserwatywna religia i nie mów mi że nie bo od tysiąca lat to się zmieniło tylko, że biblie przetłumaczono i kilka drobiazgów, żeby wiernych używających mózgów i kształcących się nie stracić bo by się stan konta nie zgadzał Dodgy


______________________
Każda religia niesie za sobą jakieś ograniczenia, a ja nie mam zamiaru powstrzymywać się od jedzenia kanapki w piątek, która szynką z masłem roślinnym, bo koszerna i patrząc na kształt z prześcieradłem na głowie zamiast pięknej kobiecej twarzy + Gapienie się w podłogę pejsy i inne bzdurne religijne nakazozakazy.
Reply
Po uno, nie uważam się za religijnego, wcale.
To z mózgiem było w przenośni, śpieszę by ci wytłumaczyć. Smile

Otóż wiadomo, że pozbycie się WSZYSTKICH religii niestety możliwe nie jest, egzystować będą, taka mentalność ludzka. Dlatego mimo iż do wiary się nie palę i nie chwalę, to patrząc od bardziej filozoficznej i politycznej strony, chrześcijaństwo jest o wiele mniej szkodliwe od Islamu i póki co jedynie ono mogłoby powstrzymać napływ muzułmańskiego radykalizmu do Europy. Jeśli sami ludzie zmądrzeją i przestaną patrzyć całkowicie liberalnie i bezrozumnie na to co się dzieje, to wtedy można sobie śmiało radzić bez katolicyzmu, ale do tego zapewne nie dojdzie nigdy. Dodgy
Bierzesz mnie za fanatycznego katolika, albo nawet po prostu katolika, którym nie jestem, bo się nim nie poczuwam. Po prostu należy oddzielić grubym murem charakter poczynań Islamu i poczynań Kościoła.

Lewacto przesiąkło ci mózg. Nie patrz na to co ci media podsuwają pod nos, tylko pogmeraj w necie i w ogóle, to się dowiesz co się w Islamie dzieje. W Iraku wojny między odłamami, w każdym islamskim kraju kobiety nie mają NIC do powiedzenia i... wiele więcej, sam poszukaj, bo nie ma sensu tego wymieniać po przecinku.
Reply
Religie są bardzo pożyteczne, bo jak wytłumaczyć milionom, ze tak dla dobra publicznego będzie lepiej? Komuna pokazała, że w ten sposób to nie uda się Big Grin Więc trzeba to sprowadzić, żeby ludzie dbali o siebie i przy okazji o resze i na ile to możliwe sie nie zabijali. Zgadzam się, katolicyzm jest liberalny, ale nie oszukujmy się, ma to związek z warunkami bo lud w miare wykształcony i nie da sobie załatwić neośredniowiecza, co da się zrobić w Afryce i Azji Dodgy
Myślę, że dopóki nie zrobią człowieka nieśmiertelnym religie będą istnieć


Atup Telewizji nie oglądam prawie wcale, radia tylko dla pogody i muzyki i to w autobusie tylko.
Wiem co się tam dzieje znam sytuacje jako tako. Ale wiem też co robią tam Amerykanie. Weź zobacz rocznik statystyczny i wpływy poszczególnych krajów na światową gospodarkę energetyczną. Zwróć uwagę na wpływy Rosji 1980-2000 i pomyśl co w tym czasie Ameryka robiła w tym kierunku i ile "STRACIŁA Big Grin" To mówi samo za siebie i WTC im się bardzo należało. Pooglądaj drastyczne filmiki z kamerek na hełmach Amerykańców. Potem look co robi Obama potem oceniaj terrorystów. Nigdy nic nie jest zupełnie czarne ani białe. Nie można oceniać Islamu pod kątem terrorystów jak i terrorystów pod kątem religii. Ci co to robili to ideologiczne pionki jak księża z powołania.
Reply
Photo 
Filozofie są pożyteczniejsze i mniej konfliktowe od religii. Niestety prawie wcale nie poważane i powszechne, choć na nich się opierają religie...
Reply
Czy chrześcijaństwo nie jest filozofią? Nie wsadzaj też ich do jednego worka. filozofia marksa i engelsa nie wyszła nikomu na dobre (nawet władzom Ave towarzyszu Ceausescu !!! Dodgy ) Filozofia Hitlera (która rzekomo miała być na podtawie Nietzchego) i inne ideologiczne kupy nie są lepsze od religii w którą osobiście nie wierzę. Myślę, że przez 2000 lat tyle osób na to pracowało i jest to jedyna gałąź rozwijająca się w Europie przez dłuugi czas, więc z dwojga złego, tak wolę już to no i jest tu zakorzenione. Więc nie do końca się z tym zgadzam.


Tak przy okazji emancypacji kobiet. W Europie sobie to stosunkowo niedawno to wywalczyły. Nie pamiętam, żeby w Cesarstwie Rzymskim również miały jakieś prawa, więc to stosunkowo spory i młody sukces.
Reply
Z jakiej racji opierasz się tylko na Koranie? Każdy muzułmanin Ci powie, że to nie jest jedyna podstawa jego wiary. Wszystkie inne pisma proroków są także uwzględniane i przestrzegane. Zatem zapraszam do lektury i poczytania owych ksiąg, a potem wypowiadaj się, że ta religia w swojej ideologii nie ma celu uśmiercania innowierców. Nie zapominaj, że każdy terrorysta to muzułmanin, zatem obawy przed tą religią są logiczne.
Reply
Mówię o PRAWDZIWYCH filozofiach, więc nie wrzucam tego wszystkiego do jednego worka i nie przybijam tą samą pieczątką.
Filozofia podstawowa, ta starożytna i jej podobna, jest o wiele lepsza od religii. Ogólnie skrócę to tak- jest mniej konfliktogenna. Dodgy
Reply
Tak, ma na celu, ale nie tak radykalnie jak się ogłasza, nie każdy muzułmanin to religijny muzułmanin masz przykłady katolików. "- Cześć, to może zrobimy ognisko w piątek? Co Ty na to? - Spoko stary, będę!" I co i sie je co popadnie i kiełbache (o ile na ognisku jest ogień Tongue )

AtEdit:
"Nie zapominaj, że każdy terrorysta to muzułmanin"

Terrorysta muzułmanin. Mi się wydaje, że największym terrorystą świata jest Ameryka, a zaraz za nią strasząca Korea Płn. To, że zdarzają się tam jednostki to nie znaczy, że każdy taki jest. Stary weź pod uwagę, że nawet niech i 10 000 ludzi się tam chce wysadzić jaki to jest odsetek. A powiedz mi ile wg tego odsetka ludzi cierpi przez politykę amerykanów? Chyba trochę więcej? Więc czyj wpływ jest bardziej zgubny? Hmmm? Co kulturą amerykańską żyje się okeeeeej, no tak, ale wiesz rybki w akwarium też nic nie mówią, bo nie znają innego życia.
Reply
Żeś się uczepił tego piątku. Kościół nie nakazuje restrykcyjni w każdy piątek pościć i siedzieć w ciemnicy. Jeść sobie możesz i raczej nikt się nie uczepi (bo już nie ma takiej postawy),co innego jakbyś np. imprezę organizował, wtedy wąty będą.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)