Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - inwazja Europy?
Z tym że mają taką postawę, to się zgodzę, ale na pewno nie była to pokojowa koegzystencja. Big Grin
Pomyliło ci się w tej kwestii z Kozakami. Wink
No tak, spora przepaść dzieli Turcję od reszty świata islamskiego. Głównie dlatego, że Turcy mieli setki lat do czynienia z Europą i się bardziej z jej kulturą... oswoili.
Reply
Big Grin 
Taaak, poza tym cały czas musieli zmagać się z wschodnio-rzymskim dziedzictwem Konstantynopola.

Co do tatarów, na pewno mi się nie pomyliło. Kozacy przecież toczyli z polakami wojny. Zresztą kozacy to zbyt ogólne pojęcie. Jeśli chodzi o tych, osiedlonych na dzikich polach, część z nich wywodziła się z kultury chrześcijańskiej.
Reply
Nie nie. ;q
Tatarzy w wojnach zawsze stali po stronie Turcji i walczyli przeciw Polsce i Kozakom. Big Grin
Nie chrystianizowali się, ale nie radykalizowali w islamie także.
Reply
Ech... Nie lubię stereotypów. Patriotyzm jest jak najbardziej okej, jasna sprawa. Ale nacjonalizm to nie jest fanatyzm. Nacjonalizm jest pięknym, wspaniałym uczuciem, mnóstwo patriotów to nacjonaliści. Gdyby nacjonalizm był czymś złym, to Kościół by go potępiał- a nie robi tego, wręcz przeciwnie. Polecam poczytać różne artykuły nt chrześcijańskiego nacjonalizmu. jeśli chcesz pogadać ze mną na ten temat, to pisz na gg, bo nie tym się w tym temacie zajmujemy Smile
Co do reszty... Nie mam nic przeciwko Islamowi w Azji. Denerwuje mnie tylko w Europie. W takim Afganistanie zawsze był Islam i dlacego niby miałoby go nie być teraz? Mnie bardzo cieszą porażki USraela, bo są okupatami. Niech dadzą spokój Islamowi tam, gdzie jest jego nora. Z pewnej bardzo ważnego powodu: Silny Islam powstrzymuje największe niebezpieczeństwo świata- żydów i najbardziej rasistowską religię, jaka kiedykolwiek została stworzona- judaizm. Wszyscy powinniśmy wspierać jak najmocniej radykalnych islamistów w okolicy Izraela, a raczej Palestyny- to leży w naszym interesie.
Turcy to nasi przyjaciele. Wojny z Turcją nie były dlatego, że Polacy nie lubili Turków albo Turcy Polaków. Zawsze byliśmy dla siebie życzliwi. Ale... przeklęci zdrajcy, magnateria... Był pewien ród, blisko granicy, nie wymieniam nazwiska rodowego, który prowadził własną politykę względem Turcji, i to przez nich mieliśmy z nimi tyle konfliktów. No, ale nacje zawsze żyły w przyjaźni.
Reply
Ok, ok. ,masz rację. Jednak potem, jak zadomowili się na ziemiach polskich, już problemów nie sprawiają (czasy najnowsze). Tatarzy oczywiście nie chrystianizowali się i to oni stanowią w Polsce największy póki co odsetek muzułmanów (na szczęście)Wink

Earendur:
...i trwają do dzisiaj. Żeby wspomnieć tylko polską wioskę koło Stambułu - Adampol (Polonezköy).
Reply
Dobra, nie roztrząsajmy tematu nacjonalizmu. Dodam tylko, żebyś zauważył które z postaci historycznych były nacjonalistami i co z tego wynikało.
No ale wiesz... Umacnianie się Islamu w Azji = większy napór Islamu na Europę. Religia jest w założeniu ekspansywna, więc umocnienie jej w ojczystej ziemi tylko pomogłoby im przejąć stery w Europie. Popatrz z tej strony. Big Grin
Też tak uważam i pozytywnie ich oceniam. Oprócz magnaterii nie zapomnij że też nacisk Kościoła był i to, że królowie liczyli na to, że takie zachowanie im zaskarbi reputacji u Habsburgów, którzy też im pomogą.

---
Reply
Grzebię w pamięci... Był nacjonalista Mussolini, który wydostał kraj z bagna, ale jednak był idiotą bo uwierzył Hitlerowi. Był też Franco...ocalił miliony rodaków, powstrzymał kraj przed komuną, wojną i sprawił, że Hiszpania żyła w dostatku. I Salazar też był... Dzięki niemu w Portugalii było spokojnie i dostatnie. Z drugiej strony popatrzmy na lewicę, komunistów- O, taki Hitler- lewak do potęgi. Stalin- jeszcze gorzej. Zabili setki milionów ludzi. No, ale wróćmy do tematu.

Europa to gospodarz w Europie i potrafi sama o siebie zadbać, pod warunkiem mądrych rządów. Myślisz, że w Polsce Islamizacja jest możliwa, jeśli do władzy dojdzie np. Ruch Narodowy? Coś Ty. Araby nie mieliby tu nic do powiedzenia, zaczynając od tego, że nikt by tu ich nie wpuścił, obojętnie, jak bardzo byliby silni u siebie.
Reply
Moje zdanie na temat Islamu nie jest krótkie, lecz streszczę to w kilku wersach.
Czasem oglądając w informacjach wojny o religie sam się obawiam że znajdę się obok jakiegoś Muzułmana, zrobie coś co może go wkurzyć i dostać kosą po żebrach. Rozumiem że oni wierzą w Allacha, ale po co tworzą takie konflikty?! Mają swoje obszary na ziemi i teraz chcą ich wiarę rozprzestrzenić na cały świat.. Jak dla mnie co do wiary w Boga są dwie opcje. Wierzyć w tylko niego, lub nie wierzyć w nic.
Reply
Nie po to Bóg dał życie żeby je odbierać w jego imię. Dlatego też islam musi być w samej swojej zasadzie błędną religią. Tworzą konflikty bo świętą wojnę mają zapisaną w swojej księdze.
Reply
Chrześcijański Katechizm nie zabrania zabijania w wojnie sprawiedliwej. Nie zabrania nawet kary śmierci Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)