Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - inwazja Europy?
Jedyna mądra Japonia dała im wieczysty zakaz wstępu do kraju, tam wyznawcy Islamu nie mają prawa zamieszkać.

Atup
Proszę cię, nie stroj sobie żartów. Rydzyk pozytywny? Zapoznaj się ze znaczeniem tego przymiotnika.
Reply
Wiem, że wielodzietność jest formalnie normalna, ale porównuję to ze standardami współczesnej Europy. Tongue Wiem, że dawniej wielodzietność była u nas zjawiskiem powszechnym.
Nath:
Możesz podać jakieś treściwe źródło, skąd się tego dowiedziałeś? Bo ja słyszałem inną wersję.
Reply
Szczerze mówiąc to powołuję się w tym przypadku (o Japonii) na słowa nauczycielki geografii, ale być może się pomyliła (choć wątpię).
Earendur:
Religie powodują zło, wszystkie, bez wyjątku. Gdyby nie religie, ile oszczędzono by nienawiści i przelewu krwi, pomyśl o tym. Ateizm i kult nauki też uważam za zgubny, najmądrzejsze jest kierować się filozofią, rozumem. Religia prowadzi do wielu typów dyskryminacji i prześladowań, powoduje eskalacje konfliktów i inne negatywne zjawiska. Ale tak tak, brońmy chrześcijaństwo, bo ochroni Europę przed Islamem...
Najlepszą alternatywą byłoby pozbycie się według mnie wszelkich religii, czy to Islam, czy judaizm, czy nawet z naszego punktu widzenia bardzo nieszkodliwy buddyzm (zasady moralne podobne do islamskich). Wtedy człowiek kierowałby się tylko i wyłącznie rozumem, a nie wpajanymi wartościami, które powodują tylko patrzenie z ukosa na spotkaną osobę czarnoskórą lub emeryta z turbanem na głowie. Ot tyle daje religia, ale jak już jedna powstała, to na szczęście są też mniej szkodliwe, i o tyle dobrze, choć to nie rozwiązuje problemu konfliktów.
Tylko kierowanie się przez ludzi filozofią i własnym rozumem może wreszcie przynieść ludziom spokój i odpowiednią równość.
Kościół nie jest już radykalny tylko i wyłącznie z tego powodu, że musiał się wycofać do defensywy. Chociaż szczerze mówiąc postawa obecnego papieża bardzo mi się podoba, może wreszcie coś zrobi z tym co się w duchowieństwie dzieje, np. takim panem Rydzykiem i tą szajką.
Reply
filozofia to wynalazek ludzi bez pracy Big Grin
Religia nie jest zła sama w sobie, zły jest za to fanatyzm (chrześcijański można zaobserwować nawet w tym temacie, chociaż nie będę wskazywał po nicku [tak i tak każdy się domyśli]). Co może być złego w uważaniu, że coś mamy po śmierci, że poza naszym wszechświatem istnieje coś większego, że kiedyś w końcu doczekamy się sprawiedliwości czy całkowitego szczęścia? Według mnie to całkiem w porządku. Wiara i nauka to dwie różne rzeczy, jednak przy rozsądnym podejściu wcale się nie wykluczają.
Złe jest zacofanie, fanatyzm i ludzka nienawiść. Ktoś może sobie wierzyć w Boga, ktoś w Allaha, ktoś w międzygalaktyczny fioletowy czajnik - każdy ma prawo wierzyć w co chce, byle tylko nie czynił zła i nie narzucał swojej wiary innym.
I to właśnie mi się nie podoba w islamie. To, że robią te dwie rzeczy. I póki ich mentalność będzie na poziomie średniowiecznego chrześcijaństwa, nie chciałbym ich oglądać w Europie.
A gdyby nie było religii, ludzie znaleźliby sobie coś innego, aby tylko żyć w niezgodzie. Taka nasza natura i to raczej się nie zmieniSmile
Earendur:
Quote: to europejczycy są NIENORMALNI rezygnując z dzieci (co jest ciosem nawet w zwykłą biologię), lub ograniczając się do jednego-dwóch.

Przepraszam cię, w jakim ty świecie żyjesz? Uważasz, że brak dzieci czy ograniczenie się TYLKO do dwóch jest czymś nienormalnym? Uważasz, że takiej przeciętnej wielodzietnej rodzinie w Polsce żyje się fajnie? Że mogą sobie pozwolić na to samo, co ludzie z jednym dzieckiem/bez dzieci? Uważasz, że każdy powinien chcieć mieć dzieci? Niby dlaczego? A jeśli ktoś nie lubi dzieci albo praca nie pozwala mu na 'wzorowe wychowanie'? Lepiej żeby został beznadziejnym rodzicem niż żeby zrezygnował z dzieci? Wyjątkowo... dziwny tok myślenia. Ciężko to nawet nazwać konserwatyzmem... myślę, że mój zasób słów jest zbyt mały, aby to celnie określić.
To nie te czasy, w których ludziom do szczęścia starczyło trochę byle jakiego jedzenia i dwie pary spodni na zmianę. Ludzie obecnie mają większe wymagania i nie mogą zwyczajnie pozwolić sobie na więcej dzieci, a tym bardziej zapewnić tym dzieciom jakichś wyższych standardów życia.
Poza tym dziwi mnie, że nazywając się chrześcijaninem, w każdym swoim poście wręcz emanujesz nienawiścią, starasz się udowodnić, że wszyscy wkoło to idioci, a tylko ty jesteś mądry. Czy czasem miłość do bliźniego oraz pokora to nie jedne z ważniejszych cech chrześcijanina? Bo ty się zdajesz całkowicie pozbawiony tych dwóch przymiotów.

Atjbl,
cokolwiek miałeś na myśli, przepraszam za mój ewentualny błąd Big Grin Nie jestem ekspertem w kwestiach religijnych
Reply
Thumbs Down 
kapioza:
Co do Japonii, Nath ma prawie rację [słuchajcie się mnie, dzieci, gdyż ja tu jestem ekspertem od Nipponii Cool]. W Japonii nie ma szans, by szerzył się Islam, gdyż Koran jest tam księgą zakazaną, Islam jest religią zakazaną, a arabski to język zakazany. Muzułmanie nie mogą mieszkać na stałe w Japonii [co za tym idzie, nie zgodzę się z tym, że mają zakaz wstępu do kraju, owszem, mają, tylko tyczy się to głównie czegoś a'la "wycieczka". Trzecia sprawa, że muzułmanie nie otrzymają tam obywatelstwa, bo im nikt tego nie przyzna. I na koniec - Japończycy gardzą arabami.
___
Reply
Dlatego nie powinieneś wypowiadać się na temat, na którym nie masz oparcia, bo nie wiesz, czy to w 100% prawda, nauczyciele też mają prawo się mylić, jak moja, przez którą w gimnazjum żyłem w przekonaniu, że Europa i Azja to dwa oddzielne kontynenty. DHG nie ma żadnego źródła, ale to chińskie dziecko (;*** Cool), więc zna się na rzeczy.
Dark Hunted Ghost:
Masz coś więcej na ten temat? Smile
Reply
Coś w tej sprawie? Muzułmanie nie mają prawa modlić się publicznie, tzn. mogą, ale tylko w samotni, wiesz, tam gdzie nikt go nie widzi, pracować mogą na terenie Japonii, ale nie w japońskich firmach. Co tam jeszcze było... o związkach z takim ludkiem nie ma bata, bo japończyk zostaje wtedy wyśmiewany itd. Meczetów, szkół arabskich, nie znajdziesz wcale. No i w samej Japonii żyje nawet nie pół procenta muzułmanów [ale po dokładniejsze dane musiałbyś już gdzieś zasięgnąć, ja pamiętam tylko, to nawet nie było 0.5%].
Reply
No i mądrze robią, to jest najbardziej ekspansywna i agresywna z religii już w założeniach. Europa powinna brać wzór z Japonii i pod względem gospodarki, i prawa.
AtKapi
No wiesz, wielu uznaje za osobne kontynenty, ale de facto to istnieje Eurazja. I tak i tak się mówi. ;q
Reply
I tak de facto to też było z jakiegoś źródła, ale nie pamiętam już jakiego, tzn. sporo się słyszało, czytało o tym kraju i się ma taką BOGATĄ WIEDZĘ, nie to co TY! Cool

Nath:
Tylko my jesteśmy tacy ulegli, no w sumie nie tylko my, ogólnie Europa.
Reply
Wszystko przez to, że Polska jest krajem za bardzo tolerancyjnym, choć była taka już od wieków (np. w baroku gdzie ludzie innych religii chronili się w Polsce, bo tolerancja była na wysokim poziomie). Moim zdaniem to, źle że wyznawcy muzułmanów powoli zalewają Europę(w Belgii niedługo będzie więcej meczetów niż kościołów, a warto wiedzieć, że by to jeden z najbardziej chrześcijańskich państw). Uważam, że pod wieloma względami powinniśmy brać z nich przykład. Muzułmanie są bardzo modlitewni i co najważniejsze, nie wstydzą się swojej religii, czego u nas w chrześcijaństwie brakuje. Tak jak 20 lat temu było wstyd przyznać się, że jest się homoseksualistą tak niedługo, będzie wstyd przyznać się do uczęszczania na masze święte. Ale to już inna sprawa.
Wracając do islamu, coś nieodgadnionego odpycha mniej od tej religii, i nawet nie znam sposobu jak by zaradzić temu zeby islam się tak nie rozprzestrzeniał. Wyobraźcie sobie jaki byłby skandal międzynarodowy gdyby do Polski wprowadzono zakaz przyjazdu muzułmanów..

AtAraś Nie zalewa? Zobacz, że coraz więcej meczetów powstaje, ale tu nie chodzi tylko o meczety, ale o wyznawców Smile.

A poza tym..to jest tylko moje zdanie, nikt nie musi się ze mną zgadzać Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)