Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrzezanie
#1
Exclamation 
Smile Google.
Reply
#2
U mężczyzn obrzezanie oznacza amputację co najmniej dużej części napletka i ma miejsce w niedługim czasie od narodzin dziecka lub w wieku pokwitania, jako akt rozpoczęcia dorosłego życia. Wiele form obrzezania polega jednak także na rozmaitych sposobach okaleczenia żołędzi, uniemożliwiając masturbację.

Wikipedia Smile
Reply
#3
Ale dlaczego tak jest? Czemu oni tak robią?
Reply
#4
Na koniec tego tekstu masz napisane...
Reply
#5
Najstarszym uzasadnieniem potrzeby usunięcia napletka jest higiena intymna. Zdrowotny walor zabiegu potwierdzają współczesne autorytety medyczne. Dr Bruce Patterson z Children’s Memorial Hospital w Chicago uważa, że obrzezani mężczyźni rzadziej zapadają na kiłę i rzeżączkę, a ich partnerki sporadycznie chorują na raka szyjki macicy. Dzieje się tak dlatego, że obrzezanie zmniejsza ryzyko infekcji. W ochronie przed wirusami ważną rolę odgrywa zawarta w skórze keratyna. W napletku, który bardzo łatwo ulega rozmaitym zakażeniom, jest bardzo mało keratyny, a więc nie może on być skuteczną barierą dla wirusów. Dlatego, zdaniem Pattersona, powinien być usuwany. Na potwierdzenie swojej teorii uczony dodaje, że wśród obrzezanych mężczyzn dwukrotnie rzadziej dochodzi do zakażenia wirusem HIV.
Reply
#6
Wg Starego Testamentu, tzw. obrzezanie jest aktem pojednania z Bogiem, czyli zawarciem przymierza, które zostało ustanowione między Abrahamem a Bogiem. Jest oznaką np. tego, że podporządkowuje się osoba prawu Bożemu zamiast naturalnemu.
Reply
#7
Brick 
Bo oni są... inni. Confused
Reply
#8
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie

Nie zadawaj na Forum prowokacyjnych pytań, na które odpowiedź - bardzo obszerną - możesz znaleźć bez trudu sam.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)