Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religie - przemyślenia
Witam.

Od pewnego czasu zadaje sobie pewno pytanie - czy Bóg naprawdę istnieje? To pytanie męczy mnie od jakiegoś czasu. Jestem katolikiem praktykującym, jednak w życiu każdego katolika przychodzi moment zwątpień.

Wezmę taki przykład. Cofnijmy się o kilka tysięcy lat do czasów panowania Egiptu. Wtedy wierzono, że po śmierci człowiek zostaje sądzony w pozaziemskim miejscu. Jeśli jego serce jest lekksze niż pióro, trafia do nieba, w przeciwnym razie zostaje pożarte przez bestie. Wierzono w to. A teraz?! Uczymy się o tym na historii i zadajemy pytanie, jak mogli w to wierzyć.. Jednak skąd pewność, że za 4 tysiące lat ludzie nie będą wierzyć w innego Boga, a na historii będą uczyć się o Chrześcijaństwie?
Kolejnym aspektem jest to, że cała Nasza wiara opiera się na jednej książce - biblij. Skąd pewność, że dawno temu Kościół nie ukazał z niej tylko te fragmenty, które nie były sprzeczne z ich poglądami?!
Dalej... Cuda. Niby tak wielkie zdarzenie, jednak występowały też w innych wiarach. Może to tylko sabotaż? Kto wie...

Mój wniosek: Mój Bóg w trójcy świętej jest, jeśli jednak jest inaczej, to wiem, że gdy będę się spowiadał - czyścił sumienie, to trafie do niebie (nieważne jakiego).
A wy jak na to spoglądacie?

EDIT#
Reply
Nie neguję, że istnieje Bóg, Allah czy Latający potwór Spaghetti, ale potrzebuję dowodów. Smile
---
Reply
Nie widzę powiązania między całym postem a wnioskiem. Trochę zajeżdżasz Pascalem, który praktykował, żeby "jakby co" móc być w niebie, a tak naprawdę nie wierzył. Jeśli masz trafić do innego nieba innego boga to czemu ma Ci w tym pomóc modlenie się do tego modlitwami chrześcijańskimi i czyszczenia sumienia akurat w ten sposób?
Reply
Bo wierzę w mojego Boga, wiem też, że kluczem do raju jest czyste sumienie.
Reply
Do kościoła rzadko chodze, ale nie mam wątpliwości, że Bóg istnieje. Spójrz na różne cudy świata, lub osoby jak Ojciec Pio.

http://www.youtube.com/watch?v=4gr4n-oyR6E
Reply
według mnie bóg nie istnieje, w Bibli jest napisane że kocha każdy człowieka, a co mamy w Afryce? 5latki umierają na drogach, a przecież jest wszechmogący. Denerwuje mnie też to że ciągle gadają o tym Jezusie (w kościele i na katechezach) niech zrobią coś o czym katolicy (jak przetrwają) będą gadać za 2000lat, albo chodziażby 500
Reply
Ale kluczem Twojego tematu jest wątpliwość, a teraz piszesz prosto, że wierzysz, więc temat się zamyka.
Reply
Nie wierzę w Boga z racji fizycznej. Jak dla mnie byłoby nonsensem akceptować wiarę, a jednocześnie interesować się wszechświatem, czy wierzyć w ewolucję. Nie oszukujmy się, nadinterpretacje Biblii są nadinterpretacjami, nikt 1500 lat temu nie zastanawiał się, czy 7 dni było przenośnią, było 7 dniami. Głupim jest wierzenie, że jesteśmy pępkiem wszechświata, a Bóg stworzył wszystko dla nas. Faktem jest to, że w nieskończonym wszechświecie(ze skończoną ilością materii), jest naprawdę pewne, że istnieje inne życie od nas. W przypadku, gdyby wszechświat jednak miał ilość materii nieograniczoną, to ilość cywilizacji podobnych do nas również byłaby nieskończona. Biorąc pod uwagę to co napisałem, logika religii jest dla mnie zachwiana i zbyt subiektywna, pod względem ludzkiej psychiki, żeby mogła być dziełem Boga. Każdy aspekt każdej wiary jest typowy dla ludzi, nie dla istot boskich.
Reply
Smile 
Zły wniosek co do treści..

Araś:
Zagiąłeś mnie..
Reply
Według mnie nie ma co się nad tym wszystkim zastanawiać. Po prostu "FAJNIE" jest w coś wierzyć, mieć jakiś cel a nie być tu na ziemi żeby grać w Margo -.-
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)