Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zołnierz - pytanie
#31
Nie wyszlibyśmy ze średniowiecza do tej pory. Smile Byłaby jeszcze większa anarchia, bo każdy by znał Biblię i mógł zorientować się co tam jest oraz to że różni się od tego co im wpajają, więc zaczęliby się buntować.

150 lat temu mówiono, że jak rozpędzisz się ponad 60km/h to wyśśie cię z pojazdu podciśnienie, bo tak im wyszło w ich "poprawnych" obliczeniach.

Co do tematu. Tak jak ktoś mówił to Prawdopodobnie jeśli nie znęcasz się itp. to nie powinno być grzechem. Nie słuchaj katechetki, bo nie była w niebie... Tongue
Reply
#32
Zacząłem pisać swojego posta jak tego nie było, poza tym cytaty wkleja się w
(2013-04-03, 14:45:40)xMadzia Wrote: Wszędzie jest inaczej napisane, ale według mnie to nie jest grzech, bo postępujesz według własnego sumienia- na wojnie. [Budzi się też instynkt przetrwania(że każdy chce i ma prawo żyć).] To chyba oczywiste, że jak zabijesz osobę, która właśnie idzie na ulicy jest nazwane grzechem, ale jak idziesz na wojnę kierujesz się nie tylko obroną swojego życia, ale także z miłości do rodziny, Ojczyzny, Wiary. Bronisz wtedy jej i według mnie to jest piękne w tym zawodzie. Każdy powinien troszczyć się o życie i ma prawo do niego! Dlatego powstają pomniki na cześć wielkich żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie w obronie kraju i podziwiają tych, którzy walczyli i są wśród nas!

Naaval:
Przeczytaj, że skopiowałam czyjąś wypowiedź i pytania, które jednak NIE są moimi słowami!
taką ramkę której też nie było....
A poza tym ja odpowiedziałem na to pytanie. Po co dawać jakieś pytanie skoro nie chcesz uzyskać na nie odpowiedzi?
straszny łowca:
Samolotem w godzinę Big Grin Świat nigdy nie będzie idealny.
Reply
#33
Tongue 
Czemu od razu zakładasz że w tym wojsku będziesz zabijał?
Reply
#34
Wojna idzie a wojsko jest od walki na froncie Angry

No chyba że sobie pójdzie posiedzieć w koszarach i poćwiczyć na poligonie...


Atplus:
Ale w Afganistanie nie ma wojny przynajmniej taka która by Polskę zbytnio obchodziła
Reply
#35
Sądzę, że do wakacji możemy spodziewać się wojny. Kim Dzong Un tyle razy groził, że może już to się spełnić. Korea niekomunistyczna w każdej chwili może odpowiedzieć kontratakiem. Więc teraz przenieśmy się to tematu - kiedy by koreańczyk komunistyczny wpadł do domu, groził bronią, zabiłby Twoją rodzinę, nie chciałbyś się zemścić? Nikt zemsty nie powstrzyma, taka prawda. Jeśli jesteś katolikiem, Bóg Ci wybaczy, jeśli będziesz naprawdę tego żałował.
Jeśli pójdziesz na front, masz słabą psychikę - poddasz się, zostaniesz mocno "dotknięty" tą wojną.
Nie każdy musi żołnierz zabijać podczas wojny. Jedni są z Czerwonego Krzyża, jest się Radiowcem.
Reply
#36
A czy ja kiedykolwiek napisałem, że bycie agnostykiem nie zwalnia mnie z uczciwości i przestrzegania pewnych zasad? Nigdy nie będzie świata idealnego, ponieważ człowiek nigdy nie będzie idealny. Tak samo komunizm jest "idealnym" ustrojem - bez zcentralizowanej władzy, która by rządziła, wszystko wspólne, etc., ale tylko pozornie, bo byłby chaos, ludzie by to wykorzystywali, kradli, zabijali, etc. Gdybyśmy byli idealni, to dowolny ustrój mógłby być idealny...
Reply
#37
Heart 
To po co tam nasi są? Tongue
Reply
#38
Cytat z wiki:
" wydzielony komponent Sił Zbrojnych RP, przeznaczony do przywrócenia bezpieczeństwa i odbudowy Afganistanu,"
Reply
#39
(2013-04-03, 15:44:14)Thomas Ward Wrote: A czy ja kiedykolwiek napisałem, że bycie agnostykiem nie zwalnia mnie z uczciwości i przestrzegania pewnych zasad? Nigdy nie będzie świata idealnego, ponieważ człowiek nigdy nie będzie idealny. Tak samo komunizm jest "idealnym" ustrojem - bez zcentralizowanej władzy, która by rządziła, wszystko wspólne, etc., ale tylko pozornie, bo byłby chaos, ludzie by to wykorzystywali, kradli, zabijali, etc. Gdybyśmy byli idealni, to dowolny ustrój mógłby być idealny...


O tym poście pisałem, w swojej odpowiedzi dodałem też że zapewne nie chodziło ci o nie przestrzeganie żadnych zasad, ale że trzeba uważac na słowa i fajnie by było gdybyś je sprecyzował Smile.Wiadomo, ale sam przyznaj, lepiej byc do przesady precyzyjnym niż napisac cwierc połowy tego co się powinno Tongue. Co prawda jeśli zależy nam na czasie, gdzieś się śpieszymy to wiadomo możemy sobie pozwolic na niedomówienie, ale w przypadku forum pośpiech ma raczej mało do rzeczy Tongue.
Reply
#40
Dylemat nie jest do końca zasadą, to różnica. Nie zawsze trzeba być precyzyjnym, nie jest to wymagane na każdym kroku.

Znowuż nie negowałem, że na forum nie trzeba być nieprecyzyjnym. ^^
---
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)