Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zołnierz - pytanie
#21
Ja właściwie tylko stwierdzam, to nie temat do dyskusji. Tongue Ateistą nie jestem, ani też chrześcijaninem.
---
Reply
#22
Ale ja mówie o misjach itp..

UP#

Byłem katolkiem na 100%, ale coś mnie nagle zmusiło do refleksji. Wierze w boga ojca, ducha i syna. Lecz jeśli ich nie ma, przy czystym sumieniu trafie do nieba, każdy ma swoje racje, każdy wybiera w życiu łódź którą płynie..

Jeśli ktoś zna Hunter, wie do jakiej piosenki nawiązuje ostatnie zdanie Cool
Reply
#23
Dziwny z Ciebie ateista jak nie masz dylematów moralnych... Po prostu moralność wyznaczasz sobie dzięki czemuś innemu niż to, co mówi Ci jakiś kościół, związek wyznaniowy itd.

De- Fectus:
To jak jest Bóg a Jezus to może być nieprawda to nie mów, że jesteś katolikiem, i kieruj się własnym sumieniem, a nie narzuconym Wink Skoro i tak odrzucasz dogmaty.
Reply
#24
Jestem katolikiem, ale tylko deb** nie ma pytań.. To wywnioskowałem po okresie przemyslen/ to post nad Twoim


A więc, jest to grzch czy nie?
Reply
#25
Nie jest to grzech, tak przynajmniej pisze w książce z której przygotowywuję się do Bierzmowania.
Reply
#26
Jestem agnostykiem, nie neguję istnienia Boga, bo czemu miałby nie istnieć? Tak samo nie neguję istnienia Latającego potwora Spaghetti czy Allaha. Ale bez dowodów nie uwierzę.
Reply
#27
Pytałem się kiedyś katechetki i odpowiedziała, że jeśli żołnierz broni kraju, to nie jest to grzechem. Możesz się własnej katechetki zapytać.
Reply
#28
Moja jest za głupia.. Zawsze jak ją zaginam pytaniami to zmienia temat..
Reply
#29
Muzłumani mają nawet takowy obowiązek Dodgy
--------------
A chrześcijanie?
Bóg chyba pozwolił,by bronić kraju w którym się mieszka.Tylko nie można torturować i znęcać się.
Ateiści mają fajnie.
Reply
#30
Tu się nie zgodzę, to że jesteś ateistą nie zwalnia cię z uczciwości, to że jestes ateistą nie oznacza że możesz sobie okrada ludzi i się tym nie przejmowac bo ty nie wierzysz że to jest grzech, bo czegoś takiego wg. ciebie nie ma. Zapewnie i tak nie chodziło ci o to, ale zawsze lepiej wyrażac się jasno i uważa na słowa.

I coś dla ateistów: Wyobrażacie sobie świat w którym wszyscy przestrzegają tego, co przykazał Bóg? Świat idealny, co prawda nie odbyło by się bez incydentów, nawet nie umyślnych, bo przecież człowiek nie jest nieomylny, ale tak czy siak świat bez wojen, bez niewolnictwa, bez rasizmu, bez konfliktów, wszyscy mieli by równie prawa(oczywiście nie majątki, chrześcijanin nie musi przecież oddawac wszystkiego co ma). Pewnie technologia rozwinęła by się dużo słabiej, bo przecież najbardziej technologie popycha wojsko, ale typowi ludzie 100lat temu nie przypuszczali ze kiedyś 1000km pokonamy w kilka godz. i im to nie przeszkadzało Big Grin.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)