Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zołnierz - pytanie
#11
Tzn. ja chce iść do wojska żeby ratować ludzi, być ich "nieznanym bohaterem", nie ważne że nieznanym, ale zawsze bohaterem.
Reply
#12
Nie.
Reply
#13
No wtedy to nie powinieneś wg mnie iść walczyć jeśli nie chcesz grzeszyc.


De- fectus
No dla mnie to co jest grzechem według Kościoła niekoniecznie zawsze jest złe, z serca to jak się czujesz stworzony do wojska to idź Wink A z perspektywy grzechu lepiej nie Tongue
Reply
#14
Ale przecież w wojsku nie ma czegoś takiego jak obrona własna, przecież skoro tam ide wiem, że bede zabijał Angry
Reply
#15
Żołnierz nie jest od dyskutowania tylko od wykonywania poleceń więc wiesz o czym sobie możesz decydować. Robisz to co ci każą i nie obchodzi dowództwa to ze wiara komuś nie pozawala bo to grzech.

Atup:
O tym samym pomyślałem jak przeczytałem ten post Angry
Reply
#16
Big Grin 
Dlatego lepiej być ateistą - nie ma się dylematów moralnych. Przynajmniej moim zdaniem. Dodgy
Reply
#17
Wszędzie jest inaczej napisane, ale według mnie to nie jest grzech, bo postępujesz według własnego sumienia- na wojnie. [Budzi się też instynkt przetrwania(że każdy chce i ma prawo żyć).] To chyba oczywiste, że jak zabijesz osobę, która właśnie idzie na ulicy jest nazwane grzechem, ale jak idziesz na wojnę kierujesz się nie tylko obroną swojego życia, ale także z miłości do rodziny, Ojczyzny, Wiary. Bronisz wtedy jej i według mnie to jest piękne w tym zawodzie. Każdy powinien troszczyć się o życie i ma prawo do niego! Dlatego powstają pomniki na cześć wielkich żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie w obronie kraju i podziwiają tych, którzy walczyli i są wśród nas!

Naaval:
Przeczytaj, że skopiowałam czyjąś wypowiedź i pytania, które jednak NIE są moimi słowami!
Reply
#18
Sad 
Nie idę na łatwiznę Heart O wierze dyskutować tu nie będę, tzn ja wierze, że jest Bóg, jest sumienie, nawet jeśli Jezus itp to nieprawda, to gdy po spowiedzi mam czyste sumienie pójde do nieba, nie ważne czyjego Wink

A ks. Twardowski? Sławny polak, były komandos
Reply
#19
Jeżeli pójdziesz do wojska to nie znaczy, że będziesz musiał zabijać!
Na czym polega dzień w wojsku? Zazwyczaj żołnierze trenują swoje umiejętności - np. dowodzenie, strzelanie, jazda w czołgu... Jeżadżąc na misje do np. Syrii czy Afganistanu nie trzeba wykonywać zabójstw. Sprawy w większości wykonuje się pokojowo (pertraktacja?).
Skąd to wiem? Bo mam w rodzinie wojskowych, którzy już byli na takich misjach!
Do zabójstw najczęściej dochodzi w Afganistanie, więc jeżeli nie będziesz się wybierał na misje do tamtego kraju, to nic cię złego nie spotka.

/Uhm. Ale wojsko nie jest od zabijania. Jeżeli jesteś człowiekiem postępującym zgodnie z własnym sumieniem to to powinno być najważniejsze Smile
Reply
#20
Zabójstwo w obronie własnej nigdy nie jest grzechem, podobnie jak zabójstwo w obronie ojczyzny. Wręcz odwrotnie IV przykazanie oprócz tego iż należy szanować rodziców tyczy się także Ojczyzny i tego że należy się jej bronić.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)