Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Koreański Dyktator - Dyskusja
No może i masz racje, bo podobna sytuacja była przecież we Wietnamie , tam też maiało łatwo pójść z żółtkami ale się trochę posypało wszystko. Inna sprawa by była gdyby Amerykanie rzucili na nich to co się da czyli jak to słusznie zauważył Die Sallvadorre "Liczba nic im nie da, wystarczy nalot samolotów wielozadaniowych F-22 i ew. trochę Apaczów i po dwóch dywizjach piechoty. A Amerykanie mają w cholerę tego sprzętu..." Araby też w końcu przegrają, to tylko kwestia czasowa Smile
Reply
Tam nie ma ani gór ani dżungli żeby móc się ukrywać a jak ludzie się dowiedzą jak wygląda życie na południu to tylko jakieś grupki zatwardziałych komunistów może będą działać jeszcze i to wszystko.
Reply
Właśnie ja jestem ciekawy czy tam ludzie są szczęśliwi, no wiem że głód jest itp ale nie mogę nigdzie znaleźć dokładnych informacji co ci ludzie sobie myślą, wpajano im od małego że tak ma być ale czy jest szansa że jest im tam dobrze ? Może tu mi ktoś odpowie Smile?
Reply
Star 
Przede wszystkim są totalnie odcięci od świata. Dosłownie. Znają może parę krajów, straszy się ich Ameryką, to tyle. Ojczyzna jest im przedstawiana jako raj na ziemi a reszta świata jako zdradzieccy wrogowie chcący ją zniszczyć. Większość pewnie naprawdę uwielbia wodza i partię (szczególnie na wsiach) bo nie wie nawet że istnieje jakakolwiek alternatywa. Żyje im się strasznie, pooglądaj jakieś dokumenty na ten temat, jest tego trochę. Szczególnie te z ukrytej kamery. Ale jeśli zobaczą że można żyć inaczej to niewielu pozostanie przy reżimie.
Reply
Właściwie to ja pisałem w domyśle o pancerzu i dziale, ale jeśli chodzi o radiostacje to masz rację. Z Flak-iem to jest tak, że wszystkie wersje, a nie tylko Flak 41, potrafiły przebijać pancerz większości radzieckich czołgów. Co do radiostacji, to był urok blitzkriegu i przewaga III Rzeszy nad ZSRR.

A co do gór: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/North_Korea_Topography.png - ja tu jednak widzę góry. Co prawda to nie góry afgańskie, ale sądzę, że wystarczą, bo poprzednim razem wystarczyły.

A jeśli chodzi o morale: niech ktoś mi poda parę argumentów, że mają je aż tak niskie jak uważacie.

A niedocenianie przeciwnika jednak już parę razy się skończyło porażkami, jak starcia zulusko-brytyjskie pod Isandlwana, I wojna włoska-abisyńska czy wojna zimowa.

EDIT.Tongueoprawki.
Reply
http://scr.hu/0hf4/r4kqq Po nas...
Reply
Będzie tak;
1. oddziały wojsk militarnych w tym lądowych i lotnych, zostaną zesłane na ameryke przez poteznego dyktatora kim dzong una.
2. nastepnie jak wiadomo ameryka bedzie chciala odeprzec atak - ale niespodziewali sie takiej przewagi wroga, z czym muszą (musiec beda) napisac list do pomocy do takich panstw jak; francja, wielka brytania, rosja, w tym polska.
3. niestety tylko polska i wielka brytania zgodza sie pomoc, a francja i rosja dolacza do oddzialow wroga.
4. w tym samym czasie kim dzong un, mysli co tu zrobic, (jak zaszkodzic) szkodnikom, ktorzy sprzeciwiaja sie jemu, i jego rozkazom, by nie wchodzic mu w droge, dyz to grozi... - sami wiecie czym.
5. Tu juz jest po ameryce, barack obama wraz z kilkoma jego ludzmi sa niewolnikami kima, a reszta ludzi uciekla juz z kraju. ( ci ktorzy przezyli)
6. Tutaj kim dzong un, wysyla rakiety dalekiego zasiegu w polske i brytanie, by dac im znak, zeby wiedzieli ze wojna sie rozpoczela.
7. tutaj ruskie wojska przekraczaja granice angielska, wraz z kilkoma (mniejszymi, wspomagajacymi) oddzialami kima. To samo w polsce, wystarczy francja i niewielkie oddzialy una, by rozwalic cale te panstwo.
8. tu juz kim dzong un ma chec zawladniecia nad calym swiatem, niestety palikot ze swoja armia zlapali go w pojedynke, i go zastrzelili.
9. gdy juz niema kima, jego wojska nie maja komu sluzyc, i powiedzieli ze beda sluzyc palikotowi, gdyz i tak go nie cierpieli.
10. teraz palikot jest panem swiata, zawladnal calym globem. I... koniec. mam nadzieje ze sie spodobalo.
Reply
Wyobraziłem sobie teraz Polaków wraz z Niemcami , którzy bronią niemieckiej granicy przed Francją -zrządzenie losu Cool
Reply
Exclamation 
Kim Dzong Un wie, że usa ich zjada w całości Dodgy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)