Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik miłośników historii.
Witam i o zdrowie pytam. To jest temat dla wszystkich miłośników tej dziedziny nauki, rozpamiętujemy tu najważniejsze wydarzenia ze świata historii i o tym dyskutujemy.

Może ja zacznę od czegoś, co mogło zmienić wygląd całej Europy, mowa tutaj oczywiście o bitwie pod Poitiers w 732r. muzułmanie nacierali na Europę i zostali powstrzymani dopiero przez Franków. Czy wiecie, że gdyby nie wygrana Franków, jest duże prawdopodobieństwo, że nasze kobiety chodziły by w tych wszystkich turbanach, a my byliśmy wyznawcami islamu? Co o tym sądzicie? Smile

Miłego dyskutowania historycy! Big Grin

/Tak wiem, jest kącik historyczny o II wojnie światowej, ale nie temat ogólny, ten temat jest ogólny, możecie tu rozmawiać o wszystkim co związane z historią.
Reply
Myślę, że przez bunty w wielu krajach (bo tak się dzieje, gdy komuś narzuca się religię) i tak stopniowo wypierały by muzułmanów i islam.
Reply
Czytał ktoś z was książki Bogusława Wołoszańskiego? Jeżeli nie to w szczególności przeczytajcie "Tajną wojnę Stalina".
A jak komuś nie chce się czytać to przesłuchajcie audycji "Sensacje XX wieku w Radiu Zet"

Krej-zolek:
Jakiś czas temu mieliśmy o tym na historii, ale tylko wspomniała nam o tym.
Reply
I tak wszystko sprowadzi się w końcu do IIwś i obrzucania błotem, jak każdy taki temat... Choć oczywiście zyczę mu powodzenia.

Arabów było za mało, żeby zasiedlić całą Europę, nie można mówić, że jedna bitwa zmieniłaby cały kontynent, bo to szaleństwo. Jakby Frankowie przegrali, to po prostu mieliby pecha i pewnie rozleciałoby się im państwo.

Natomiast pod Wiedniem to już była inna sytuacja. Jaka szkoda, że Sobieski nie czytał Machiavelego... Trzeba było pomyśleć o Polsce i zamiast chwalebnie iść na pomoc austriakom, po prostu dogadać się z Turkami i podzielić Europę na dwie części- Polską i Islamską. Bo mieliśmy warunki, by przewalić się jak walec po Europie Husarią i napoić ją na wybrzeżu Iberyjskim. Trzeba było tak zrobić.
Reply
Gdyby nie wygrana franków to byśmy byli Muzułmanami na 100 % !

ErasuS:
Jakoś kraje muzułmańskie nie chcą być muzułmańskie i cały czas są, ponieważ tam nie ma wolności słowa i innych swobód jak u nas Big Grin Nawet bunty by nic nie dały a raczej nie dają po przecież cały czas są masowo mordowani przecownicy islamu . . .

A ja mam inny ciekawy temat dotyczący II wojny światowej ! Czy wiecie że na początku wojny 2 miliony bolszewików uciekło z Rosji i przyłączyło się do Hitlera ? A Hitler kierowany przez swój nazizm kazał ich zabić . . . Gdyby nie to spokojnie wygrałby 2 wojne światową i co by wtedy dopiero było !?
Reply
No i co, że bylibyśmy muzułmanami? Przecież oni mieli dużo wyższy poziom kultury niż Europa. Korzystali z osiągnięć Persów i Greków oraz mieli kontakty w Chinach.

2 miliony dezerterów to Rosja miała w wojnie z nami w 1920. W 1949 na pewno było ich więcej... Do tego twoja teoria leży, bo zabicie naraz, albo w krótkim odstępie czasu 2 milionów ludzi jest niewykonalne. To taka góra mięsa, że nie ma szans tego ukryć.

Mam wrażenie, że trollujesz. Cool
Reply
Nie bylibysmy żadnymi muzułmanami, przestać gadać głupoty. Wtedy nawet nie była do końca ustanowiona państwowosć, zreszta państwo polskie w VII wieku miało zupełnie inny kształt. I również miało kontakty z Persją i Chinami, więc nie rozumiem, o co kaman. Pomijając fakt, że laliśmy aż miło i skandynawów, i swołocz z zachodu, i tą z Bizancjum też Wink
Reply
Nie wiem jak wy, ale ja lubię Grać w Civilization i tam odtwarzać całą historię Europy jak najdokładniej. Kiedyś się zapędziłem i w czasach Renesansu miałem broń palną Angry

A co do muzułmanów: Myślę że bylibyśmy nadal wyznawcami Allaha... Skutecznie byśmy za Allaha zabijali niewiernych.
Reply
Muzułmanie mają lepszą religię niż my. Confused

Earendur:
Ta jak nas tatarzy atakowali, wtedy mieliśmy kontakty z Chinami przez nich. Smile

Gusanad:
Tylko kto byłby wtedy niewierny jak zajęliby całą Europę? :E Broń palna była już w renesansie, ale nie aż tak zaawansowana. Jakieś działa i słabe "karabiny".
Reply
Widzę, że mało wiesz o historii Polski... Nawet w średniowieczu odwiedzali nas kupcy chińscy (Zamość), szło się do nas rok, a i tak się opłacało. A co do czasów wcześniejszych, to naprawdę długa historia...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)