Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik miłośników historii.
#11
Zamość to miasto Zamoyskiego z XVI wieku. >_< Nie, nie opłacało się. Duże większe rynki zbytu były np. w Konstantynopolu albo innych śródziemnomorskich miastach. Polska była w średniowieczu malutka. Do tego rozdrobniona i na każdej granicy płaciliby cło. Nie twierdzę, że nikt się do nas nie zapuszczał, ale nie był to wielki, znaczący szlak handlowy.

BTW. Słyszałeś o Rodrigo Borgi? Był papieżem i jawnie prowadził politykę dynastyczną swoimi dziećmi. Starał się wżenić je w największe rody Europy. Podobno był jednym z najlepszych papieży tego okresu... Nie miał żadnych skłonności do pedofilii i homoseksualizmu oraz nie ukrywał swoich dzieci, których de facto nie miał tak znowu dużo jak rekordziści papieże. Big Grin
Reply
#12
Oprócz bitwy pod Poitiers (która była jedną z wielu bitew, tyle że większą) była jeszcze bitwa pod Konstantynopolem(674-678r.) która była zdecydowanie ważniejsza od tej pod Poitiers. Dlaczego? To całkiem proste, centrum świata Islamskiego było zdecydowanie bliżej Konstantynopola niż Poitiers. Arabów od strony zachodniej było po prostu za mało żeby zrobić tam większy, udany atak.
Niestety, ale bitwy stoczone przez Bizancjum zostały zapomniane. Szkoda, bo przez cały tysiąc lat bronili całą Europę przed Persami, Arabami i Turkami i byli spadkobiercą kultury Rzymskiej na podstawie której wykształciła się potem cała Zachodnia Europa.
Reply
#13
Odświeżam + rozpoczynam nowy wątek.

Co sądzicie o Celtach? Jesteśmy ich spadkobiercami, lepiej by było gdyby przetrwali do dzisiaj?
Reply
#14
Smile 
Gdyby nie pomoc Polaków w bitwie pod Wiedniem też nosilibyśmy turbany. Aczkolwiek wątpie, że ludzie tak bardzo ekspansywni jak w Europie zgodziliby się na to. To my narzucamy, a nie nam narzucają.
Reply
#15
Przeczytaj sobie post Earendur'a o bitwie pod Wiedniem. Ma tutaj całkowitą rację. Pomoc Polski była tam niepotrzebna i głupia, bo mogliśmy się tak dogadać z Turkami, że to my razem z nimi bylibyśmy panami Europy. Confused

Ogólnie masz coś do muzułmanów? Przecież to prawie to samo co chrześcijaństwo tylko, że mają trochę inną kulturę.
Reply
#16
Nie jestem chrześcijanką, ale z dwojga złego wole zakłamane chrześcijaństwo aniżeli brutalną religie islamu. Gdyby dogadanie z Turkami było takie proste, to pewnie by do tego doszło. Teraz po takim czasie łatwo jest o tym wszystkim mówić. Nie wiem jak wy sobie wyobrażacie podzielenie Europy pomiędzy Polaków a Turków. Wcześniej czy później podbite narody zaczęłyby podnosić bunty, a sama ugoda pomiędzy Polską a Turcją nie przetrwałaby długo z powodu zbyt skrajnych kultur.
Reply
#17
Islam nie jest brutalny. Popatrz sobie na ich osiągnięcie w astronomii, matematyce i innych dziedzinach. Po prostu teraz dorwali się u nich do władzy nieodpowiedni ludzie, a do tego mają takie przesilenie wiary jak chrześcijaństwo w XIVw. Religie chyba tak mają, że zaczynają się psuć po kilkunastu wiekach.

Można by się podzielić góra nasza dół dla nich. Albo stworzyć jedno państwo z unią personalną i jedną religią(islam bym raczej widział jako panującą religię). Moglibyśmy stworzyć imperium Europejko-azjatyckie. Szkoda, że to już fantastyka, a nie historia. Angry
Reply
#18
Wielkie imperium mogłoby być niestabilne. Jeśliby włączyło się władze ludu. Odpowiedzialnego jak np. w Rzymie. 1 dyktator, senat, cenzorów, edylów, wyłączono plebejuszy na równy lud jak w Sparcie mogłoby jakoś być. Dyktator powoływany by był na okres 6 miesięcy jak to było na okres wojny etc.
Chociaż to i tak ma minusy. Równej klasy nie dałoby się do końca stworzyć, ludzie w rządzie jak wiadomo chcieliby się wzbogacić, podwyższyć rangę, upadłoby Smile

Się dziwie co pisze .
Reply
#19
Odświeżam! Big Grin
Reply
#20
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8ZtfBbkvFBg Tyle wam powiem. Brawa dla Tych, pokazali, co powinno się robić z Palikotem w całej Polsce.

Brawo GKS Tychy!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)