Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papież - Dyskusja. :D
#61
Chodziło mi o afroamerykanina lub afrykańczyka a nie o kogoś kto pochodzi z Sardynii
Reply
#62
Obrazy*
Gadajże po polskiemu ._.

To współczesne cywilizacja wymyśliłem coś takiego jak rasizm. Jak w tym żarcie:
"Jestem czarny i jestem z tego dumny - Fajnie stary.
Jestem żółtym i jestem z tego dumny - Super.
Jestem biały i jestem z tego dumny - Rasista..."
===
AtGufat
- przeczytaj sobie. Bo nie pisze on tylko o religii, ale o polskiej tolerancji. Potem jeszcze raz zastanów się, czy historia nie pokazała naszej tolerancji. Jeśli dalej tego nie widzisz weź trzy rzeczy: swoją głowę, ścianę, rozbieg i złóż coś z nich. Smile
===
Reply
#63
Chcialem "murzyna". Dostales murzyna.
komilll:
Rasizm jest starszy.

AtKarma Podejdz do kogos czarnego i powiedz: Ej ty! Murzyn!
Zobaczymy jak ta osoba zareaguje.
Reply
#64
To że ktoś jest "murzynem" nie znaczy, że mam się do niego zwracać patrząc na niego przez pryzmat koloru skóry... -,-
Reply
#65
To bylo do Karmy. Slowo to dla osob czarnych jest obrazliwe. Skoro wg. Karmy "murzyn" nie jest rasistowskie to niech to sprawdzi.

Co do postu ktory podales... hmm... czlowiek interesujaco pisze. Jednak o polsce a nie o swiecie. Jaki to ma zwiazek z moim postem?

AtDown Jak jest znajomym to na pewno sie nie obrazi. Big Grin
Reply
#66
Dużo razy mówiłem do murzynów że są murzynami i nikt mi nigdy nic nie zrobił. Co innego gdybym powiedział "czarnuchu", wtedy to byłaby obraza, ale nikt się nigdy nie obraził za "murzyna"
Reply
#67
Przecież żaden CZARNOSKÓRY człowiek nie obrazi sie za nazwanie go murzynem. A przynajmniej ja takich nie znam. Wiesz, jakbym powiedział "Ej ty, mama" albo "Ej ty, nauczyciel" to też by się obrazili, czy t znaczy, że te słowa to obraza? Użyłeś takiego zdania, w którym można podstawić cokolwiek, żeby osoba się obraziła. Przypominam, że nigga = czarnuch, a posłuchaj sobie jak czarni raperzy nazywają samych siebie dla przykładu. Nie kwestia słowa, a nastawienia, "czarnuch" może być obrazą, ale na pewno nie "murzyn". Btw. tak, czytałem na ten temat akurat.

Co śmieszne, o to, że "murzyn" to obraza burzą się przeważnie białasy.

AtDół - Kandydat na papieża jest czarny, ale nie jest z Afryki, na Twój smutek.
Reply
#68
Może być papież z Afryki, ale nie czarny. Nie jestem rasistą, ale trochę przesądny.
Reply
#69
W sumie po czesci sie z Toba zgodze. Jednak ja pytalem kilku moich czarnych znajomych(Tak. Mam takich) i nie podoba im sie jak ktos ich nazywa murzynami. Czarni raperzy nie sa dobrymi przykladami... serio.
Jednak w margo raczej nikt czarny nie gra i nam nie powie prawdy. Czytac mozesz ale to opinie kilku ludzi a nie 1-2 miliardow.
Wlasciwie ilu jest czarnych na ziemi?
Sachees:
Juz byl czarny papiez.
Reply
#70
Też są murzynami, więc czemu są złym przykładem? Ciemna strona rasy? Nie kierowałem się opiniami kilku ludzi, raczej językiem.

To, że nie lubią tego słowa raczej wiąże się z samym faktem, że używają tego jako oczywistej obrazy. Tak samo jak "gej" i jego bardziej ekstremalne wersje. Raczej bardziej wynika to z tego niż z faktu, że to słowo brzmi obraźliwie. Jak używasz tego w zdaniu na czilu, a nie w mianowniku wykrzyknieniu to jest raczej spoko.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)