Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papież - Dyskusja. :D
Zamiast martwić się, że nie ma czarnego papieża, to martwiłbym się, że nie ma papieża kobiety. Bo to raczej większy problem tego konserwatyzmu. Księża mogą się wzbijać po szczeblach kariery, a kobiety co najwyżej czcić Boga w zaciszu, zupełnie jak tysiąc lat temu.


/Nowy papież mi się nie podoba. Potrafię ogółem wyczuć charakter na podstawie chociażby rys twarzy. ;_; Jest nieco mniej mroczno-zły od Benedykta XVI, ale i tak nie wydaje się ani trochę sympatyczny.
// Waćkowski, o to mi chodzi akurat, mniej, czy więcej.
Reply
http://www.youtube.com/watch?v=gDBS79sdpzY słyszysz tu gdzieś darcie się jakby ci ludzie tam zgromadzeni byli na jakimś koncercie ? Bo ja nie, ja tu słyszę okrzyki radości i granie orkiestry Wink Ja się bardzo cieszę, że papieżem został kardynał spoza Europy, starszy sympatyczny człowiek. Mam nadzieję, że będzie długo żył Wink
I proszę was, oszczędźcie komentarzy o "murzynach", bo są naprawdę żałosne, jak nie jesteście katolikami i macie gdzieś dzisiejsze wybory, to po prostu nie komentujcie Wink
Reply
Polać mu!
Reply
Uzasadnij, czemu kobieta ma być papieżem skoro w tej porypanej wierze jest co najwyżej zakonnicą ?
Reply
Porypana wiara? Może i tak.
Reply
Szczerze mówiąc to może wydać się to głupie ale szukam odniesienia wszystkich chrześcijańskich cudów tam wysoko w niebie, u obcych cywilizacji.
Reply
U obcych cywilizacji ? Jak to ? Huh Ja wierzę w te wszystkie cuda, i wiem, że to ma coś wspólnego z Bogiem.
Reply
Nie wiem co się ciskacie na komentarze o Murzynach, nie znam się na temacie, ale biorąc pod uwagę, że Europa się laicyzuje a chrześcijaństwo kwitnie głównie w Ameryce Południowej i Afryce to wydaje mi się że komuś stamtąd najlepiej było przyznać ten urząd no i chyba dobrze, że to zrobili. W sensie nie wiem czy ten gość jest jakiś dobry itd., no ale mnie się podoba, że nie z Europy.
Reply
To co nazywasz "okrzykami radości" ja właśnie nazywam darciem gęby. Plac świętego Piotra to nie dyskoteka żeby śpiewać czy krzyczeć, to bardziej miejsce zadumy jak cały Watykan. Poza tym ile w ogóle ludzie wynoszą z tego co mówi do nich ich "duchowy przywódca"? Powiedział dwa słowa i od razu stał się sympatyczny? Nic o nim nie wiemy tak naprawdę. Przecież ten temat z góry był skazany na "dyskusje" pojawili się domniemani agresorzy(czyt. pomioty szatańskie, belzebuby) którzy chcą wyrazić odmienne zdanie i nie kryją tego od razu mogą liczyć na wasz lincz. To tak bardzo katolickie. Sami sprawiliście że doszło do takiej sytuacji skoro stawiacie zupełnie dwa poniekąd zaprzeczające sobie słowa "Papież" i "Dyskusja" obok siebie. No bo przecież jak można dyskutować na temat papieża?! On jest i tyle. Nie jest Bogiem, nie ocali Was od złego to zwykły normalny przeciętny człowiek który po prostu został wybrany na głosowaniu w którym nie uczestniczy żaden człowiek z zewnątrz i nie wiadomo tak naprawdę na jakiej podstawie został wybrany. Najlepiej zmienić nazwę tematu na "uwielbienie do nowego papieża" bo z mojej perspektywy przynajmniej tak wygląda wasz wyimaginowany dyskurs. A po krótce kłócicie się sami ze sobą.
_
Reply
Przeczytaj uważnie mój drugi post w tym temacie.
Quote:Alon No Fear:
Ale jak na te lata WYDAJE SIĘ być bardzo sympatyczny Wink

Napisałem, wydaje się, a nie że jest sympatyczny, tak jak mówisz, nie znamy go jeszcze dobrze, więc nie mam zamiaru go z góry oceniać. Nazwa tematu brzmi "Papież- Dyskusja". Powstał on zanim wybrano papieża, więc moim zdaniem miał na celu dyskutowanie kogo wybiorą na nowego papieża, kto był typem innych, a nie wypowiadanie się ludzi niewierzących i pisanie komentarzy typu "chciałem murzyna" albo "dlaczego nie murzyn?!"... Rozumiem, dobrze, niech się wypowiada kto chce, ale z szacunkiem, już nie biorąc pod uwagę, że to papież, ale chociażby zwykły człowiek.
Za każdym razem podczas konklawe ludzie wiwatują, machają flagami, cieszą się. Zresztą popatrz z drugiej strony, nie będą przez kilka godzin stać w miejscu i nic nie mówić.
Aaa, moim zdaniem ludzie dużo wynoszą z tego co papież mówi, to że ty nie wynosisz, nie znaczy, że inni tego nie robią.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)