Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
Po kolei.

Wiele świętych miejsc Indian stoi do chwili obecnej (np. piramidy schodkowe, ołtarze, kamienie ofiarne). Tak, że ci misjonarze chyba się nie postarali Wink. A już najlepszy jest ten fragment twojej wypowiedzi, że najpierw zabito wszystkich kapłanów, a potem zaczęto ich "przekabacać". Czyli co, "przekabacali" ich po śmierci? Wink To chyba tylko mormoni stosują chrzest pośmiertny. Wink

Kolejny kwiatek - oświecenie trwające 200 lat. Czyli musiało się skończyć jakieś 20-30 lat temu. Twoje "odkrycie" jest sensacją na skalę światową. Cool Cool Cool

W akademiach starożytnych nie kształcono nikogo, także obywateli. Jedyna forma edukacji, jaka była wówczas znana, to edukacja domowa.

Odpowiedź na poniższe:

Błagam cię, weź kalkulator i odejmij rok końcowy od początkowego. Gdzie wychodzi ci 200 lat?

Następnie zajrzyj do wujka Google i poszukaj haseł "piramidy schodkowe" i "Museo Nacional de Antropología". Religijnych obiektów preklumbijskich naprawdę została w Ameryce cała masa.

Wreszcie, choć zwykle nie polecam Wikipedii, to ciebie jednak tam odeślę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akademia_(starożytność)
Po lekturze tego może zrozumiesz, że akademia starożytna nie była uczelnią, tylko rodzajem klubu filozofów.
Reply
oświecenie (epoka) - okres w kulturze (w Europie w latach 1688-1789)
oświecenie w Polsce - w latach ok. 1740-1822

Czyli prawie 200 lat.

Tak, ale ktoś poszedł do akademii tam się doszkolił od innych i potem uczył tego synów obywateli w domu. Smile

Piramidy schodkowe zostały w niewielu miejscach. Dlaczego? Bo wszystkie, które stały w miastach Azteków zostały zburzone... Zostały tylko piramidy Majów, które były schowane w dżungli i po opuszczeniu ich przez mieszkańców (jeszcze przed Cortezm) nikt już tam nie przychodził. No i ostało się kilka innych piramid ukrytych w górach.
Reply
Jeżeli masz na myśli słowo "stoi", to jest ono tutaj odpowiednie. Co z tego że stoją, jak są zrujnowane i zbezczeszczone?

Co do postu :

Masz rację, że powyższe motywacje były motywacjami konkwistadorów, niestety jednak faktem jest, że zmuszali Indian do przyjęcia chrześcijaństwa w brutalny sposób. Cortes był dość religijnym człowiekiem (przynajmniej z zewnątrz, tak o nim mówią zachowane źródła), tak samo inni konkwistadorzy. Chętnie podałbym Ci dowody w postaci źródeł, ale aktualnie jestem poza miejscem zamieszkania i nie mam do nich po prostu dostępu. Spróbuję zdobyć do nich dostęp tutaj.

Wolter i Diderot pozostawili po sobie przede wszystkim swe poglądy i filozofie. Niestety źle zinterpretowałeś me słowa, w których jasno chodziło o epokę Diderota i Woltera, a nie ich dokonania.

Co do akademii, nie były to może szkoły czy uniwersytety, natomiast powodowały one kształcenie się ludzi - filozofowie uczyli swych uczniów na podstawie zdobytej tam wiedzy. I śmiało zaliczyłbym to do protoplastów uniwersytetów.
Reply
Trochę tu pusto więc postanawiam odświeżyć. Jak myślicie która partia uzyska najwięcej poparcia w wyborach parlamentarnych w 2015r. ?

Ja oddałbym głos na KNP, piszcie na kogo wy byście zagłosowali. Tongue

.
Reply
Odświeżam.
Reply
Gdyby była możliwość - Ruch Narodowy, ale oni coś tam się jednoczą, niby są oficjalnie, niby siła polityczna jakaś tam, ale w gruncie rzeczy to raczkuje dopiero. Bosak z Winnickim są młodzi, jeszcze mają czas.

Korwin zrobił by taki przewrót, że nie wiadomo, czy byłoby lepiej.
Reply
Zważywszy na otwartą dyskusję zbaczającą w mroczne alejki w temacie homoseksualizmu odświeżam temat, cobyśmy tu mogli wszelako na temat polityki i religii rozmawiać.
Reply
A o czym tu rozmawiać? Jest jeden Bóg, jedna wiara, jeden naród, jedna nacja, jeden front do walki z wrogami <3
Reply
Jedna prawica! Cool

Jesteś chyba skrajnym nacjonalistą, co? Bo na zachodzie mamy raczej czasy pokojów, nawet Anglia nie chce angażować się w te wszystkie kongresy dotyczące walki z Syrią itp. A Ty tu o wrogach... Huh
Reply
Jestem nacjonalistą, ale nie prawicowcem. Gardzę prawicą i lewicą. Prezentuję poglądy narodowe, wznoszące się powyżej waszych tradycyjnych podziałów! Rozumiał to choćby Mussolini, tworząc partię faszystowską- ani prawicową, ani lewicową. Ja jako polski narodowiec nie jestem i nie mogę być faszystą, ale pewne schematy polityczne są takie same.

A co do Syrii- Trzymaj się, Baszar, prawdziwi Polacy Cię wspierają!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)