Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
(2013-02-11, 12:50:56)Saragon Wrote: Ja osobiście nie toleruję księży.Są oni dla mnie przykładem ludzi których nie interesuje nikt poza pieniędzmi.Jednak staram się tego publicznie nie okazywać gdyż,z wiadomych przyczyn chodzę do szkoły i katechizmem zajmuje się ksiądz.
Z polityki najbardziej mnie dołuje katastrofa smoleńska.
PS.Jeden z księży jest tak gruby ze mu guziki odpadają Tongue


Przesadzasz z księżami. Znam paru nie każdy jest taki. Trafiłem jednak na taki przypadek który opisałeś, jednak jeden to nie wszyscy. Katostrofa Smoleńska to dno, masz racje.
Reply
Jak dobrze znasz? Bo wiesz... na mszy to każdy jest święty.
Reply
Znam dobrze uwierz.
Reply
Będę tak samo obrońcą jak Pan ciastek. Spotkałem obie strony. Co by nie było kościół omijam szerokim łukiem. Ale ale ale. Mój przyjaciel ma w rodzinie księdza misjonarza. Wrócił z Afryki wyglądając jak kościotrup, pomagał wielu ludziom tam w Afryce i szczerze głosił słowo Boże. Rozmawiając z nim to się czuje, a miałem taką szanse. W mojej parafii akurat są sami złodzieje wikarzy(dobrze odmieniłem Cool ?)Ale proboszcz to miły i dobry człowiek, przenocował nie jednego menela, nie chcąc nic w zamian. Można powiedzieć dobra, ale to nie przez to, że są księżmi ale przez to że są dobrymi ludźmi. Ale wg. mnie definicja księdza to człowiek który postępuje zgodnie ze swoimi moralnymi zasadami w oparciu o biblie, i jest przy tym dobrym człowiekiem.
Na mszy to nikogo się nie wyczuje. Oni tylko odklepują formułkę ich "rządzę" pieniądza można sprawdzić jak trzeba coś załatwić pogrzeb itp. Obecny proboszcz, niektórym rodziną dawał nawet pieniądze by jakoś ich wesprzeć. Poprzedni, za wypis o chrzcie jednoznacznie chciał kopertę Wink nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.
Reply
Bądź obrońcą. Big Grin Tylko że ja nie atakowałam księży w tym momencie. Po prostu spytałam.
Reply
Przesadzacie. Znam wielu książy, przytłaczająca większość z nich to są rewelacyjni ludzie, z wielką wiedzą i doświadczeniem życiowym. Otwarci i kontaktowi. Przykłady księży "kiepskich" to ja mogę policzyć na palach jednej ręki. Aczkolwiek nie podoba mi się trochę milczenie kleru i jakby niedostrzeganie tego, co dzieje się wokół. Kościół chrześcijański to Kościół walczący, a nie kompromisowy i uległy, tak było od zawsze. A kler śpi... i boję się, że społeczeństwo mu kiedyś odpłaci za brak pomocy w tych trudnych chwilach.

A. I nie "katastrofa" a zamach w Smoleńsku.
Reply
Niby brzoza w smolensku spadla na wysokosci 666cm,haha Cool.Osobiscie z ta sprawa,ze papiez abdykuje,to jestem pewien,ze ktos przyczynil do tego swoja reke.Watpie,by on sam odszedl "od tak z powodow zdrowotnych",ale w koncu papiez nie musi podawac powodow,dlaczego chce odejsc.Zapamietajcie,ten kto ma pieniadze,ten ma wladze.N.W.O juz nie raz atakowalo Watykan,moze tym razem skutecznie?.
Reply
6,5 metra to średniej wielkości drzewo... Co w tym dziwnego? Tongue Wiem, że dane z ... wyciągnąłeś, ale to już szczegół.

Earendur:
Masz szczęście. W mojej miejscowości jest 4 księży. Żaden nie jest normalny... Wiedzy żadnej, a do tego skrzywiony pogląd na świat(nawet nie typowo "kościelny" tylko lekko chory...) Innych księży, których znałem jest niewielu, ale raczej to rodzinni znajomi, którzy byli dość normalni.

A kler powinien siedzieć cicho, bo niszczą od wewnątrz państwo. Im słabsze państwo tym większą władzę ma kościół. Popatrz co się stało z C. Rzymskim(pomyśl jak nisko musieli upaść, żeby przyjąć "sektę" za swoją religię) co się działo za czasów Jagiellonów, których spora część była ograniczana przez kler(bije tutaj do Warneńczyka i Starego) itp. Nie zauważyłeś tej prawidłowości? Jak władza jest mocna od razu ogranicza duchowieństwo.
Reply
Sory ta brzoza zostala przelamana na wysokosci 666cm,zle sformulowalem.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,title,NPW-brzoza-w-Smolensku-przelamana-na-wysokosci-666-cm,wid,15325793,wiadomosc.html?ticaid=1100d9&_ticrsn=3#opOpinie

Wiem,dlatego dla zartu tu wkleilem,wiec po co odrazu minusowac? -,-
Reply
Jeśli możesz jakoś udowodni... Dobra, żartowałem. Uzasadnić stwierdzenie, że w Smoleńsku nastąpił zamach, to proszę bardzo. A tymczasem o ile nie należysz do moherowego kółka teorii spiskowych pisu, to przestań wypisywać bzdury w internecie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)