Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
Czy ja wiem czy ze starszych. Raczej wśród młodzików też spora część. Większość jaraczy na legalizację ma wytututu
Reply
To też, ale wśród starszego elektoratu główną siłę zapewne stanowi właśnie antyklerykalizm, a nie trawka. Big Grin
Reply
Nie sądzę, że ma wytutu. O zezwoleniu na hodowlę, nie ma mowy, gdy nie ma legalizacji, dla bakaczy to krok w stronę weselszego jutra.
AtDÓŁ
Mało przedsiębiorczych.
Reply
Mam widocznie mniej świadomych znajomych Big Grin.
Reply
Heart 
Dobrze zrozumiałem? Atakujesz Godsona, bo zagłosował za normalnością? Możesz powtórzyć? Jezu... Ja wiem, że to już nie są czasy Peruna gdzie rzucało się w ludzi piorunami, ale chyba przydałoby się coś takiego...
Homoseksualizm jest jednym z tysiąca rzeczy propagowanych przez, tfu tfu, lewactwo, które nie mają nic wspólnego z łacinską cywilizacją, na której wyrosła m.in. Polska. Głosowanie za złamaniem prawa moralnego, etycznego, kulturowego, opcjonalnie religijnego jest okropnym przewinieniem i chyba powinien być na to paragraf.

A teraz posłuchaj mnie uważnie, mademoiselle Viridiann: Związki partnerskie nie mają nic wspólnego z tolerancją. Tolerancja jest wtedy, jak przechodzi obok mnie na ulicy lewak a ja zacisnę zęby i pozwolę mu przejść, zamiast go wgnieść w ziemię. Brutalnie? Ale to jest właśnie tolerancja, a jak nie wierzysz mi, to odsyłam do słownika. Tolerancja to nie jest akceptacja czy popieranie czegoś. Tolerancja to jest zgodzenie się na coś, przy czym można tego czegoś w ogóle nie popierać. Homopropaganda nie ma nic wspólnego z tolerancja. Ja nikomu do łóżka nie zaglądam. Niech sobie ktoś będzie gejem/lesbijką, nie moja sprawa. Ale w momencie, jak ktoś taki nakazuje mi go lubić, szanować, albo pozwalać mu na prawne sankcjonowanie jego zboczenia, jego choroby, to już jest to pogwałcenie praw wyżej wymienionych a poza tym to atak na zwykłe ludzkie wartości i grzechem byłaby bierność.
Reply
Dlaczego wolnościowców ciągnie do prawicy?

A co do legalizacji:
"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." ~ Thomas Jefferson
Reply
iirc to nie ty tu jesteś od pozwalania lub zakazywania ludziom, to tak tylko co do "pozwalania im na prawne sankcjonowanie jego zboczenia". Nikt ci nie nakazuje popierać, lubić i szanować kogokolwiek innego. Z szacunkiem można się spierać, ale rozumiem to, sam nie potrafię mieć szacunku dla ludzi tylko dlatego że umarli za ojczyznę etc. My tylko grzecznie prosimy, byście wy zauważyli, że nie do was należy ograniczanie praw ludzkich, w dodatku tych podstawowych(takich jak małżeństwo cywilne, to w końcu ich sprawa), ani tym bardziej usuwanie takich ludzi ze społeczeństwa.

Tak btw
"Tolerancja to nie jest akceptacja czy popieranie czegoś. Tolerancja to jest zgodzenie się na coś" Akceptacja = zgodzenie się na coś, przynajmniej kiedy ostatnio sprawdzałem tak było. Popieranie popieraniem, akceptacja akceptacją.
Reply
Heart 
Łacińska cywilizacja czyli co? Bo jeśli patrzeć na historię to obecna kultura wywodzi się od rzymskiej(w pewnym sensie), a ta wchłonęła kulturę grecką, gdzie homo była spora część społeczeństwa. A lewactwo to pojęcie względne. Kiedyś "lewactwem" było głoszenie, że demokracja to jednak lepszy system od absolutyzmu, a jak demokraci się dorwali do władzy to lewactwo to znowu chęć powrotu do tego co było.

Ja do nich nic nie mam. Niech sobie żyją, ale powinni mieć jednak mniejsze prawa niż normalna rodzina. Po namyśle adopcje dla homo związków to jednak średni pomysł. Powinniśmy poczekać i zobaczyć jak to funkcjonuje w innych krajach, bo na razie chyba w żadnym adoptowane przez nich dzieci nie osiągnęły średniego wieku, a jeśli nawet to nie są jeszcze zbyt liczną grupą.
Reply
"ale powinni mieć jednak mniejsze prawa niż normalna rodzina"
Które prawa? Co do adopcji się zgadzam, nie ma co robić pochopnych rzeczy. Jeśli nie musimy być królikami doświadczalnymi to nimi nie bądźmy.
Reply
Nie żeby coś, ale istnieje tolerancja pozytywna i negatywna. Negatywna polega na tym, że umiesz wstrzymać się z pobiciem jakiegoś lewaka przechodzącego obok ciebie - czyli definicja jest w pełni zgodna z tobą, jednak pozytywna tolerancja charakteryzuje się tym, że chcesz zawierać kontakty/rozmawiać z takim człowiekiem, a jego poglądy w pełni akceptujesz (choć nie musisz popierać.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)