Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
No to Ty nie zaczynaj o Palikocie, bo tak jak Kaczyński zaczynają robić za prawicowe i lewicowe ikony w polskiej polityce. Co do mowy nienawiści, to w sejmie oda zarania dziejów nie było innej (choćby podwójne elekcje i wojny domowe z nich wynikające Cool), więc osobiście uważam to za stwierdzenie śmieszne. Ja osobiście nie podpisałbym się pod żadną polską partią polityczną, dlatego dobrze by było ich nie mieszać, a skupić się na własnych opiniach, a nie tych powtarzanych z mównicy.
Reply
Sad 
Cóż, słuszne podejście. Zaś jeśli chodzi o mowę nienawiści - odniosłem się tutaj do ustawy złożonej przez PO mający ją ograniczać... już sama w sobie była dość dziwna (mamy wolność słowa, to niech będzie można wyrażać każde poglądy) a poprawki zgłoszone przez RPP i SLD (ściganie z urzędu takiego wykroczenia) były już śmieszne. W każdym razie, zgadzam się że Palikot mimo że w tej chwili radykalny lewicowiec - zapewne niedługo się zmieni. Jakie będzie następne wcielenie? Palikot kibol?
Reply
Polityka Palikota, mimo tego, że fajna i rajcująca dla pewnych grup w społeczeństwie jest zwyczajną demagogią. Facet nie ma żadnych planów na polską gospodarkę, a chce tylko jak najdłużej utrzymać się w sejmie, może nawet dokonując jakich zmian, co nie zmienia faktu, że kręci cyrk jak dawniej PPPP. Tongue
Reply
No tak, ale z niektórych sondaży wynika że poparcie dla niego może spaść nawet tak mocno, że w następnych wyborach nie dostanie się do Sejmu. A w znakomitej większości jest mowa o tym, że przynajmniej spadnie.
Reply
Powiem Ci, że Palikot stawia na grupę wyborców, w wieku 15-30 lat. Każdego roku, sporo wyrostków z marszu wyzwolenia konopi kończy 18 lat i chce poprzeć "politykę bakania" kultywowaną przez RP. To niezła inwestycja w elektorat z myślą o przyszłości.
Reply
Myślę, że gdyby inne partie też zawarły w swoich postulatach legalizację, to jego poparcie by się rozmyło. Chyba tylko środowiska LGBT by były jego takim twardym elektoratem. Część popiera jeszcze JKM, ale on nie dociera do takiej rzeszy młodych co Palikot.
Reply
Smutna jest ta sprawa Godsona, pomijając idiotów, którzy na niego uderzyli z rasistowskimi komentarzami (choć to chyba tylko kilka przypadków) - smuci mnie, że gość jest Murzynem i mieszka w Polsce, więc na pewno wie, co to dyskryminacja. I mając doświadczenie jak to jest być nieakceptowanym, głosuje za dyskryminacją innych - skoro tak, to może niech jeszcze zagłosuje za poprawką do słynnego ostatnio Art. 18 konstytucji, która zabraniałaby małżeństw międzyrasowych Tongue


Co do JKM i RP to mam takie subiektywne wrażenie z małej grupy ludzi, że wśród młodych wszyscy tacy zapaleńcy, którzy chcieliby coś zgodnie ze swoimi poglądami zmienić, są za jednym z nich (konserwatyści JKM, liberałowie RP), a reszta PO - żeby był spokój. Spotkałam chyba tylko ze trzy osoby w moim wieku za PiSem i chyba nikogo za SLD. Chociaż mówię o ludziach, którzy nie mogą jeszcze głosować Wink
Reply
Bo większość młodych jeśli choć trochę interesują się polityką wybiera partie/polityków o jasnym i wyrazistym sposobie działania/myślenia - a nie to co prezentują ze sobą najpopularniejsze kolosy.
Reply
Ja myślę że więcej osób głosuje na Palikota nie ze względu na marychę, tylko na antyklerykalizm/ opodatkowanie Kościoła itp.
Reply
Ze starszych - na pewno, ale wśród tych co ledwo prawu głosu dostali to legalizacja zapewne przeważa.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)