Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
No jo, ale wiesz co to np pospolite ruszenie.
W USA kończysz z dyplomem za umiejętność literowania (gadałem o tym nawet z moim nauczycielem od angielskiego)Oczywiście, w każdym kraju będą osoby niewykształcone ale w JuEsEj procent jest trochę większy.
Reply
"Bo na rządzenie i tak nie mamy szans bez znajomości."
A teraz wyobraź sobie, że każdy tak myśli.
Jak dla mnie- zbyt przerażająca wizja.
Tchórzostwo to główny powód, przez który zwyczajnie nie mamy na kogo głosować.
Reply
Szkoła Cię na pewno nie nauczy, bo w tej chwili bardziej liczy się starożytność i średniowiecze, ja nowożytności nawet nie ruszyłem (2gim). A do tego słyszałem że w liceum ma odpaść właśnie część historii - także o tym co jest najważniejsze dla naszego kraju i Narodu (1900 aż do dzisiaj) większość nie będzie wiedziała nic.
Reply
nie patrz na aktualne szkolnictwo polskie ponieważ to co się dzieje od kilku lat to znaczy "nowa, całkiem niepotrzebna podstawa programowa" to lekka kpina. Polskie szkolnictwo było i nadal jest bardzo dobre, przodujące w europie pod względem nabywania wiedzy. wth, we francji tak nie nie uczą o rewolucji francuskiej jak u nas.
Ate literówka
Reply
Quote:Rosse:
Wiesz... Ludzie nie chodzą na wybory, bo myślą, że jeden głos w 40milionowym państwie nic nie zmieni. Manipulacja przez media wynika z małej znajomości polityki, z braku zainteresowania. Jedyne co możemy zrobić dla dobra narodu to reprezentować sobą jakieś patriotyczne wartości i wyrażać zainteresowanie tym co sie dzieje oraz wychować w takim duchu nasze dzieci. Tzn wg mnie. Bo na rządzenie i tak nie mamy szans bez znajomości. A ludzie ze znajomościami, w polityce, tracą swoją polskość. Oni nie są w stanie zrozumieć jak to jest przeżyć miesiąc z 200zł w portfelu, bo żyją na wyższym "poziomie" i wydaje im się że jest spoko.

Ja nie jestem patriotą i nie będę na nich wychowywał moich dzieci.

http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=1166

Nie mam 18lat,ale na daną chwilę to i tak nie mam na kogo głosować.


BlueMan:
W UK w szkolnictwo inwestuje się najwięcej,ale i tak wyniki mają podobne do polski.
Reply
"Szkoła Cię niczego nie nauczy." - Wszystko zależy od podejścia. Szkoła ma Ci pomagać w zdobywaniu wiedzy, a nie wyręczać Cię. Jeśli chcesz być świadomym człowiekiem, historia nie powinna stanowić problemu. Według mnie to jeden z ważniejszych przedmiotów. Może jestem nieobiektywna, bo hmm... mogę nazwać siebie pasjonatką, poza tym chodzę do klasy profilowanej w tym kierunku.

Viridiann :
Pasuje się w końcu nauczyć. Wyjdzie Ci na zdrowie Wink.

Harlok:
137 minut -,-
Reply
Exclamation 
Historia jest po to,żeby ludzie nie popełniali starych błędów,warto znać,ale w życiu praktycznie się nie przydaje.
Reply
w uk mają oksworda i pare uczelni dobrych a tak to bida. mój ojciec mieszka w anglii, ma kumpla. Córka chodzi do angielskiej szkoły.w ostatniej klasie przed college robi działania na ułamkach Tongue . ale na najwyzszym poziomie jezeli chodzi o nauczanie to właśnie Polska (tylko kasy mało mamy) i Finlandia, która ma chyba najwyższe.
Reply
Nie wiem z jakich lat bierzesz dane,ale tu się mylisz co do Polski,bo ona z tego co pamiętam jest dużo niższy poziom.
Reply
amerykański rząd przeznacza na edukację dzieci trzykrotnie więcej niż Polska, jednak to w naszym kraju poziom nauki w szkołach jest wyższy.

"Uczyłem angielskiego, matematyki i IT do poziomu GCSE, który Anglicy dumnie nazywają swoją maturą, a który ledwie dorasta do poziomu gimnazjalnego w Polsce "- jest to wypowiedz nauczyciela pracującego w UK.

AtStarek- Dokładnie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)