Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
#31
A czemu nie jesteś?
Reply
#32
Ale mi chodzi o to, że dużo księży kiedyś sobie pomyślało, że "Aa, jako ksiądz dużo zarobię" i dlatego nimi zostali.
Reply
#33
Polityczne? Nie identyfikuję się z żadną partią działającą w Polsce, poglądy mam swoje własne i trudno je też zmieścić w ramach lewica/prawica bo i tutaj i tutaj można znaleźć ciekawe rozwiązania niektórych spraw, jak i te mniej.

A z religią to samo. Wyznaję sobie taką własną.

Ogólnie rzecz biorąc mam tak samo jak Viridiann.
Reply
#34
Z pewnością nieliczni... Ale wiedzą na co się piszą, także wiara w tym przypadku zadecydowała. Zresztą... czym jest powołanie?
Reply
#35
To też nie do końca jest tak. Niektórzy księża rzeczywiście mają bardzo wysokie zarobki, ale część jest takich, którzy żyją raczej przeciętnie. Zdarzą się i prawdziwi asceci Wink. Raczej chodzi o to, że posada księdza to taka, której nie zabraknie i będziesz nim do końca życia. Więc nie tyle życie w bogactwie co wolność od bezrobocia.
_
asghan: thx
Reply
#36
jestem mieszkańcem świata, jak i każdy inny. Każdy jest mi równy i nie będę specjalnie traktował osób i bardziej szanował ludzi za to, że urodzili się w obrębie iluśset kilometrów ode mnie i mówią tym samym językiem. Jestem, jakby to powiedzieć, kosmopolitaninem.
Earnil:
Meh. Dla mnie jesteś tylko człowiekiem, jak każdy inny. Nie czuję się związany z tym narodem, bo dla mnie ważni są ludzie, a nie ziemia, historia czy kultura.
Reply
#37
Ja mam poglądy mocno prawicowe i popieram PiS i LPR. Za największych polaków w dziejach uważam Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudzkiego.
Reply
#38
Aha, czyli żul jest równy osobom wykształconym i takim które poradziły sobie w życiu. Nnno tttak. Btw. ogarnij edita w moim poście wyżej.

morderca wiewiórek
PiS to nie prawica.


Dobra, teraz już naprawdę lecę. Cool
Reply
#39
"niektórzy księdza"?
morderca wiewiórek:
Dlaczego?
Atup. Każdy jest mi równy z domysłu, nie z tego kim jest. Każdego traktuję jak równą istotę ludzką, czyli oceniam go na podstawie jego dorobku życiowego, ale nie nadaję lub nie odbieram mu wartości przez nazwisko.
Reply
#40
Jestem Pusty, i jestem za usunięciem tego tematu, gdyż istnieją już 2 o tej te tematyce
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)