Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
wątpię, raczej nie. Tj, to możliwe, ale szczerze wątpię. Polska to zbyt zamknięty kraj jak na coś takiego. I czy mógłbyś się nie wypowiadać z nienawiścią? Rozumiem, że to twoje poglądy i w ogóle, ale to dosyć nieprzyjemne twierdzić, że masz nadzieję, że w polsce nie ma 5% gejów, zupełnie jakby byli egipską plagą zesłaną na nas.
Reply
Nie są egipską plagą, jeśli robią to w domach, ten temat był już poruszany. Big Grin A z ulic sio.
Reply
Co do statystyk, to one to do siebie mają, że kłamią Big Grin Ale podaje się chyba 3-10%, to 5% brzmi całkiem zdrowo, bo państwo "spotkałem w życiu pięciu gejów" - pamiętajcie, że żyjemy w Polsce. Earnil, ty np. każesz to ukrywać, a potem się dziwisz, że homoseksualistów nie widzisz - to trochę paradoks. Jak idziesz ulicą to nie masz napisane na czole "gej" ani "hetero", w naszym kraju outują się ludzie głównie rodzinie i bliskim przyjaciołom albo nie robią tego wcale. Ciężko więc mówić o jakichkolwiek statystykach, gdy większość pewnie się nie przyznaje, ale ten milion-dwa gdzieś by się mógł znaleźć... Chociaż bardziej jestem zwolenniczką Kinsey'a, wg którego ludzi tylko i wyłącznie czy homo, czy hetero jest bardzo maleńki odsetek, a reszta choć raz w życiu miała chwilowe zawachanie Tongue


Edit, przepraszam, to Krągły Michaś pisał o tych 3 gejach, więc sorry, Earnil, wzięłam was za jedną osobę Big Grin
Reply
Dobrą chwilę już przeglądam ten temat i powiem Wam, że żałuję, że wcześniej na niego nie wpadłam. Temat: polityka/religia. Ciekawie, chociaż tyle poglądów, ilu ludzi. Nie rozumiem, dlaczego nagle ktoś wyskoczył z homoseksualizmem, który nie ma nic wspólnego ani z polityką, ani z religią, ale orientacją seksualną.
Mnóstwo tutaj krytyki. Jednym nie podobają się Polacy, bo to, cytuję 'żule, alkoholicy, cwaniacy, krętacze i oszuści'. Prawie wszyscy uważają, że rząd, obecnie rządzący w Polsce jest beznadziejny i że żadna zalegalizowana partia polityczna nie nadaje się do pełnienia tejże funkcji. Proszę bardzo. Obalmy rząd, powitajmy wolność, pełna anarchia. Obiektywnie rzecz biorąc, żaden człowiek na świecie nie jest w 100% zadowolony z funkcjonowania państwa, w którym żyje. My, obywatele, mędrcy, intelektualiści i zwykli ludzie domagamy się lepszej Polski. Gdzieś już kiedyś widzieliśmy podobnie brzmiące zdanie. To najczęściej podawana forma reklamy niemalże wszystkich partii politycznych podczas wyborów. Bo jeśli każdy jest niezadowolony i każdy chce 'zmiany na lepsze' to będzie na to 'leciał'. Idioci. Mówicie, że nie ma obiektywnej prawdy. Więc jaka prawda w jest? A może w ogóle jej nie ma? Tkwimy w bardzo dziwnym świecie, nie mogę się nadziwić, jak on to robi. Społeczeństwo, z którym mamy do czynienia i którego de facto jesteśmy częścią codziennie doświadcza 'prania mózgu' oglądając chociażby telewizje, korzystając z Internetu, czy jakichkolwiek innych wynalazków współczesności, które kształtują nasze poglądy. Wydaje się nam, że nas olśniło, że znamy Prawdę, a świat wokół pogrążony jest we wszechobecnej głupocie, a mimo tego nie robimy nic, żeby go zmienić. Egzystujemy. Żyjemy z dnia na dzień, uważamy, że to nas nie dotyczy. Nie mi jest oceniać, co jest dobre, a co złe, bo gubię się w labiryncie zagadek rzeczywistości, ale moim zdaniem, dzisiejszy świat wartości, powszechnie wyznawany w społeczeństwie odrzuca wszelkie Wartości. Zostaje kłamstwo, chęć bogacenia się, chęć życia w luksusie, chęć zaspokajania wszystkich swoich potrzeb cielesnych ... i ignorancja, która jest najgorszą rzeczą, jaką tylko może być, bowiem prowadzi do zobojętnienia. Ludzie, otwórzcie oczy. Jesteśmy marionetkami. Smutne, ale prawdziwe. Amen.

Przepraszam, jeśli moja wypowiedź jest niezrozumiała. Ale ja sama dla siebie jestem niezrozumiała, nie potrafię tego inaczej zdefiniować.

P.S. Nikt nie ma prawa krytykować partii rządzącej, jeśli nie brał udziału w głosowaniu. Amen.
Reply
Exclamation 
Polityka? Moje zdanie jest takie,że ten kraj uratować może tylko JKM.

Religia? nie wypowiadam się. nie wierzę.
Reply
Owszem - Twoja wypowiedź jest niezrozumiała. Zbyt dużo liter, za mało sensu. I w końcu nie rozumiem, czy szydzisz z ludzi chcących obalić politykę, czy z ludzi rządzących. Swoją drogą homoseksualizm do polityki ma więcej niż myślisz. Nie jesteśmy wolnymi ludźmi, ktoś to musi zalegalizować. A kto? Rządzący. Więc jesteśmy w punkcie wyjścia.
Reply
Lightbulb 
Niepoważny człowiek, który po za skandalem (podobnie jak Palikot) nie ma pomysłu na państwo. No może przywrócenie folwarków szlacheckich i ultra kapitalizm, który tylko ładnie się prezentuje
Reply
Może masz racje. Zbyt wiele myśli w zbyt wielkim skrócie.
Ale chodziło mi głównie o to, że nic nie zrobimy, jeśli będziemy postrzegać samych siebie tak, jak to wyżej napisałam. Jako oszustów i krętaczy, którym zależy jedynie na szybkim wzbogaceniu się.
Moja ironia na temat rządu miała za zadanie podkreślić fakt, że rząd jest potrzebny, ale nie istnieje partia polityczna, która rządząc, w pełni spełniałaby nasze oczekiwania. Wybierając rząd, 'lecimy' na banalne hasła polityczne, niewiele osób zna program wyborczy partii, na którą głosuje. Ludzie głosują, bo 'ten pan sympatycznie wygląda', bo 'cała moja rodzina tak głosuje', 'bo tak'. Ale z drugiej strony, ktoś wyżej napisał, że rząd Tuska wybrało de facto 16% społeczeństwa. Prawda jest taka, że pretensje powinni mieć Ci, co mieli możliwość pójścia na wybory, a tego nie zrobili i są wielce niezadowoleni z rządu. Ale hmm...szczerze ? Wolelibyście PiS ? Uważam, że mimo wszystko, zostało wybrane lepsze zło. Poza tym, na nasze poglądy polityczne ogromny wpływ mają środki masowego przekazu, jakimi są telewizja i Internet. Stacje telewizyjne nie są obiektywne i błędem jest opierać swoje poglądy tylko i wyłącznie na tym, co mówią w Wiadomościach, Fakcie, czy Wydarzeniach. Sterują nami, jesteśmy marionetkami. Dlatego tak ważną rzeczą jest czytanie programów wyborczych i samodzielna ich ocena. Smutną prawdą jest to, że tego nie robimy. A potem narzekamy na rząd, że jest beznadziejny.
Ludzie chcą: płacić jak najmniej podatków, jeździć po super szybkich autostradach, które same się zbudują, wszystkie leki mieć refundowane, jak najwcześniej przejść na emeryturę i wiele innych rzeczy, które pojawiają się w obietnicach wyborczych. Jednak nikt nie widzi, że biorąc pod uwagę piekielny system biurokracji w Polsce, uchwalenie czegokolwiek i wprowadzenie projektu w życie zajmuje niesamowicie dużo czasu, z tego powodu rząd nie realizuje całego programu, zakładając, że chce go zrealizować. Problem tkwi w środku. W systemie.
Proszę mi wybaczyć wcześniejszą wypowiedź, która, przyznaję- jest nieco chaotyczna. Mam nadzieję, że teraz wszystko wygląda jaśniej.

Co do homoseksualistów, to faktycznie. Pospieszyłam się z sądem, że nie mają oni nic wspólnego z rządem. W wolnym państwie, takie związki powinny być zalegalizowane. Sprzeciwia się kościół i katolicy. I powiedzcie mi, że Polska nie jest państwem wyznaniowym...
Reply
Szczerze? Nie wolałbym żadnej z największych partii, bo to jest to samo, tylko ubrane w inne barwy. A tym stwierdzeniem "wolelibyście PiS?" dowodzisz tylko, że sama dałaś się zmanipulować. Bo faktycznie PiS jest jaki jest, ale wielu ludzi daje się złapać na wizerunek tej partii prezentowany w mass mediach.
Reply
Smile 
Ale wystarczy popatrzeć na członków PiS, jak się zachowują i jakie mają sposoby działa. Przecież mass media nie robią ich hologramów i nie sterują nimi... -.-

Nie ma przeciwnika PO który w jakikolwiek sposób byłby lepszy:
RP-homo i maryśkę zalegalizujmy! bedzie fajno chopy!
PiS- trotyl, prezes, herezja smoleńska i wetowanie wszystkiego co chce wprowadzić PO
PSL-dba tylko o swoje stołki
Reszta partii siedzi cicho i nic tak naprawdę nie robi...

A samo PO robi z siebie błazna i stara się to ukryć.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)