Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
Wg. chrześcijańskiej logiki można pogańskie zwyczaje zakwalifikować jako polską tradycję. Niech wznawiają, jeśli chcą.
Reply
W zasadzie chrześcijańskie święta to "ochrzczone" pogańskie święta, które miały wyprzeć pogańską kulturę, więc w sumie chrześcijaństwo jakby od początku z tym walczyło Big Grin.
Reply
Nie wypowiadam się na temat poglądów politycznych bo dla mnie polityka jest chora. Ale co do wiary bardzo chętnie Smile Jestem ateistą, w Boga nie wierzę. Kościół uważam generalnie (tutaj pragnę podkreślić to słowo, bo spotkałem kilku księży bardzo ciekawych, z którymi można na spokojnie porozmawiać i bardzo wiele rzeczy omawiają ze spokojem i uśmiechem, mimo iż rozmawiają z osobą niewierzącą) za instytucje pobierającą pieniądze od obywateli. To chore urojenie ludzi, żeby dawać pieniądze na składkę. Jak zdarzy mi się czasem przeczytać ulotkę z Kościoła, która przynoszą rodzice to mnie coś trafia... Zbiórka na ołtarz/obraz/krzyż i inne duperele które nie są potrzebne w Kościele, ale np. ludzie siedzą w zimnie, bo pieniędzy na ogrzewanie "nie ma". Generalizując Kościół dba niestety o własny interes i bardzo mi się podoba zdanie kolegi z pierwszej strony:
"Bóg bez Kościoła nadal jest Bogiem, ale Kościół bez Boga jest niczym."
Reply
Jedno i drugie (pogaństwo i chrześcijaństwo) ma swoje tradycje, więc dlaczego przez decyzje polityczne z X w. mielibyśmy jedne odrzucić, a narzucić drugie? Tongue Logic

http://religia.onet.pl/publicystyka,6/watykanskie-inwestycje-z-pieniedzy-od-mussoliniego,53519.html

asghan:
Współcześnie kościół mocno utożsamia się z państwem, myli pojęcia "polska tradycja" i "tradycja chrześcijańska".
Reply
"Wg. chrześcijańskiej logiki" nie rozumiem tego sformułowania
Krągły Michaś:
O nacjonalistach nie sądzę wiele, ale nacjonaliści antyreligijni to jakaś kompletna degrengolada. Człowiek antyreligijny powinien być człowiekiem z reguły raczej otwartym i myślącym, nie nienawistnym wariatem. Poganie mnie nie obchodzą dopóki nie zaczną składać ofiar z ludzi, niech i sobie będą, kto o to dba. Dopóki mnie nie zmuszają do wierzenia w Swarożyca i resztę stugłowych bóstw dobrobytu całkiem mi pasują.
Reply
No tak. Tylko mówię, że w genezie wszystkie chrześcijańskie święta były założone na takie daty, żeby wyprzeć pogaństwo Big Grin. We współczesnym świecie to są już legendarne czasy, więc gdybyśmy mieli zdrową, prawdziwą tolerancję, to pewnie dziś byłoby to o wiele bardziej kultywowane.
Nighter:
A mnie irytuje w Kościele, że to musi być zrobione ze złota, to z tamtego, tutaj jakiś obraz chcemy, tutaj jeszcze coś - skoro i tak to wszystko ma być tylko symboliczne, prawda?

AtUp - Myślę o nacjonaliście jako o kimś kto przekłada dobro państwa nad jednostkę, nie jako neofaszystę próbującego posadzić swój naród na piedestale świata, bo to już jest skrajność.
Reply
Dokładnie. Jeśli wierzyć Biblii, to za czasów Chrystusa, jakoś bardziej gorliwsi od dzisiejszych wyznawcy Boga, wcale nie potrzebowali krzyży czy ołtarzy ze złota, a mimo to modlili się do niego i wierzyli. Cóż, to pokazuje tylko jak zachłanny jest dzisiejszy Kościół.
Reply
Nacjonalistą można nazwać Earendur'a. To po prostu osoba mocno związana z krajem, ktoś więcej niż patriota,
Nacjonalista nie równa się nazista... -.-
Reply
Ale ci obrzydliwie wręcz skrajni często najgłośniej krzyczą Tongue Więc taka myśl się pojawia jak się słyszy to słowo, ze od razu nazista.
Reply
Shocked 
http://www.addictinginfo.org/wp-content/uploads/2013/01/Pope-Gold-Pearls.jpg relevant
AtKilleras: W takim razie pojęcia nacjonalizm i patriotyzm nic nie rozróżnia tylko stopień skrajności. To tak jakbyś szukał nowych nazw dla ognia na podstawie tego czy ma 700*C czy 1300*C. Nie, nacjonalista to zdecydowanie nie jest po prostu patriota tylko bardziej. Nacjonalista to osoba skrzywiona do tego stopnia, że bez wahania byłaby w stanie zabić dziesiątki osób, choćby i ze swojego kraju za godło czy flagę.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)